Tämä on suurimpia saavutuksia ihmiskunnan historiassa.
https://www.youtube.com/watch?v=v3-COiN26Zc
Mars- luotain laskeutui !
5
185
Vastaukset
- Kiluskolius
Tässä tuoreimpia tiedotteita luotaimen laskeutumisesta. Mahtavaa että radio- aallot kantavat noin pitkälle aivan ilman näkyvää viivettä; projektiin osallistuvan ryhmän esittely alkaa videon kohdasta n. 31.00:
WOW:
https://www.youtube.com/watch?v=VNFsuLdCgBgAmerikkalaisten kärsivällisyys moisia huijauksia kohtaan on näköjään viimein loppumassa! Suunnittelevat miljoonan miehen hyökkäystä NASA:an, liekinheitin kärjessä. Se olisi tosiaan (televisiossa) näkemisen arvoista.
- NASA-Pettää-Aina
Eikä Keplerkään voinut nähdä supernovaa 1604, koska Käärmeenkantajan tähdistöön on 20 000 valovuotta. Jos Supernova olisi räjähtänyt 1604, kuten tutkijat väittävät, olisi ihmiskunta varmaan jo tuhonnut itsensä ennen kuin ilmiö näkyisi Maassa.
Tieteenhistoria valehtelee räikeästi.
NASA boikottiin.
NASA-Pettää-Aina(28.11.2018 8:32) : "Eikä Keplerkään voinut nähdä supernovaa 1604, koska Käärmeenkantajan tähdistöön on 20 000 valovuotta. Jos Supernova olisi räjähtänyt 1604, kuten tutkijat väittävät, olisi ihmiskunta varmaan jo tuhonnut itsensä ennen kuin ilmiö näkyisi Maassa.
Tieteenhistoria valehtelee räikeästi.
NASA boikottiin."
Laittaisitko linkin artikkeliin, josta selkeästi ilmenee että etäisyys Käärmeenkantajan tähdistöön on 20 000 vv?
(Ihan sama mitä selität SN 1604 arvioidusta etäisyydestä ja muka tutkijoiden väitteistä siitä kun nupistasi tempomasi käsitys tähdistön etäisyydestä kuvaa jo riittävästi tietojesi tasoa. Jos kerran trollaat, tee edes se kunnolla.)- Huippisfyysikko
Miten niin suurinpia saavutuksia Johan sinne on vuosikymmeniä laskeutunut luotaimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425821Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714555Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464322SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564101SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593219SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502413Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?332287Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422059En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81124