Mä olen eronnut lapseni isästä ja sen jälkeen olin vuoden uudessa suhteessa kunnes erosin äskettäin hänestäkin. Erosin koska hän aina haukkui "vitsillä" lastani, eli silleen leikkimielessä muka mutta mua häiritsi se PALJON ja ne sanat joita hän käytti niin ei todellakaa ollut tyyliin "höpsö" tai "hölmö lapsi" vaan todella rajuja sanoja joita en halua taaperoni oppivan! Hän myöskin puhui lapsestani että jos lapsi ei lopeta huutamasta, hän vie lapsen jäähylle (esim parvekkeelle tai vessaan) niin lakkaa huutamasta. Yritin monta kertaa puhua järkeä että miten pienen lapsen seurassa käyttäydytään mutta ei kuunnellut joten heitin hänet ulos enkä enää puhu hänelle.
Olisitteko te samallaisessa tilanteessa eronneet tällaisestä seurustelukumppanista?
Mitä tekisitte tässä tilanteessa?
14
538
Vastaukset
- syntiäteitnyt
Teit väärin.
- hehheeeeeee
AP, meinaat siis että sun lasta ei saa sun kumppani haukkua yhtään, mutta jos sinä haukkuisit miehen lasta niin se olisi ok???? Näinhän täällä on tullut huomattua. Uusi nainen saa haukkua ja arvostella miehen lapsia aivan räävittömästi ja hänen äitiään, ja nyt kun on kyse sun lapsesta niin sehän ei käy. Miksi?
Voit vain tuntea nyt, miltä miehestä ja hänen lapsistaan tuntuisi kun nämä uudet naiset järestään tekee niin. Uuden naisen lapsia ei saa haukkua mutta miehen saa. On omituista. - Skgjksdkdi
hehheeeeeee kirjoitti:
AP, meinaat siis että sun lasta ei saa sun kumppani haukkua yhtään, mutta jos sinä haukkuisit miehen lasta niin se olisi ok???? Näinhän täällä on tullut huomattua. Uusi nainen saa haukkua ja arvostella miehen lapsia aivan räävittömästi ja hänen äitiään, ja nyt kun on kyse sun lapsesta niin sehän ei käy. Miksi?
Voit vain tuntea nyt, miltä miehestä ja hänen lapsistaan tuntuisi kun nämä uudet naiset järestään tekee niin. Uuden naisen lapsia ei saa haukkua mutta miehen saa. On omituista.Siis häh? Ei sillä miehellä josta erosin niin ole edes lapsia. Vaikka olisi, en mä niitä haukkuisi? En ymmärrä mistä sä tollasta repäsit tähän edes
-ap - heheheheheh
Skgjksdkdi kirjoitti:
Siis häh? Ei sillä miehellä josta erosin niin ole edes lapsia. Vaikka olisi, en mä niitä haukkuisi? En ymmärrä mistä sä tollasta repäsit tähän edes
-apTajusin kyllä ettei ole lapsia, mutta jos olisi haukkuisit heidät heti ja heidän äitinsä, ja arvostelisit kovin sanoin. Onneksi ei ole!!!!
Sanoin noin yleisottaen että yleensä aina ne uudet naiset haukkuvat miehen lapset ja exän ja ovat heille kateellisia ja katkeria, ja siitä uusnainen repeekin, koska hänen lastaan ei saa haukkua. Mutta hän saa haukkua sitä miehen lapsia mielin mäexperhe on vapaata riistaa mutta naisen ei!
Sellaista toimintaa täällä. Miehen perhe on vapaata riistaa ja sitä pitää haukkua, mutta uuden naisen ei, se on skandaali lähes. Hyi. ei saa haukkua heitä.
Jos luet aikaisempia kirjoituksia, huomaat että lähes kaikki uudet naiset haukkuvat miehen ex perheen täysin. Se oikein rynnii kaikkien huulille miehen ex perheen haukkuminen. se on niin sallittua ja lähes pakolistakin että heitä haukutaan.
Mutta voi voi kun uuden naisen lapset ym m pehre sitä ei saa haukkua edes sanalla, muuten on mieletön meno päällä.
Tämmöistä täällä
- Oletfiksujahyväsydäminen
Teit täysin oikein. Ihanaa, että on vielä ihmisiä, jotka ovat kuin naarastiikereitä ja suojelevat pieniä. Hyvä!
- hyväettäjätitsen
Juuri näin. Sinä suojelet omaa lastasi idiootilta.
- oikeintehtyjoo
Kyllä, teit täysin oikein. Hyvä kun lopetit seurustelun lyhyeen ihmisen kanssa joka uhkailee ja ilkeilee päiväkoti-ikäistä. Ja vaikka kyseessä olisi isompikin lapsi, niin lapsia(kin) voi ja pitää kohdella asiallisesti.Ei ole kivaa jos aikuinen mollaa ja mitätöi, ilkeilee ja huutaa heikommilleen.
Lapsella on oikeus kasvaa kodissa jossa häntä arvostetaan ja kohdellaan hyvin.- naikkosetpihallepian
Muistakaa miehet kanssa jos uusi naikkonen alkaa haukkumaan lapsianne tai exäänne, niin heittäkää se pimu ulos ja pian. Sillälailla saat elämäsi järjestykseen kun katkera nainen lähtee.
Ei ole kiva jos uusi suttura haukkuu lapsianne tai exäänne jotka on kuitenkin ykköset miehen elämässä.
Miehen lapsilla on oikeus olla kotona eikä siihen saa päästää sutturoita väliin katkerana huuteleen ja kohtelemaan ketään julmasti. Uusi naikkonen pihalle ja nopsaan ettei ehdi pilaamaan miehen lasten elämää sitä ne tekee jatkuvasti. Hänen kakaroitaan ei saa huonosti kohdella mutta miehen saisi.
- RaavastaMiestäkin
Uutta miestä sylettää aina katsella ekxien aikaansaannoksia, pillukakkoja. Harva sitä tunnustaa.
Asian tietenki muuttaa jos kakka on tyttö 14-16v pimpsakka. Joskus suihkusta tullessa saattaa nuori liha vilahtaa aijai. - virheeet
mitä tekisin?
Jos valintakriteriini seuralaisiani kohtaan olisi noin valtavan huono kuin sinulla, en koskaan toisi tuon tason miehiä lapseni lähelle; en ikinä kotiini jossa lapseni asuu, en ikinä yhteisille aterioille, en ikinä mihinkään missä lapseni edes joutuisi näkemään valitsemasi tason ihmisiä.
En koskaan edes katsoisi tuon tason miehiin päinkään!
Keskittäytyisin 100% lapseeni estäen häntä tekemästä samoja virheitä kuin itse tein. - IsänäLisänä
Oma lapsi on loppujen lopuksi tärkeämpi mitä mahdollinen uusi ihastus. Ihastuksia tulee ja menee.
Oma pieni tyttäreni on silmäteräni. Lapsen kasvattamiseen tarvitaan aikuismaista tukea, aikuisia jotka voivat omalla käyttäytymisellään ja teoillaan olla esimerkkinä lapselle. Ohjaamiseen ei tarvita loppujen lopuksi kovaa työtä vaan yhdessä olemisen hetkiä jolloin kaikki ovat tilanteessa läsnä.
Pienet lapset tarvitsevat toisten lasten seuraa, aikuisten ihmisten seuraa. Kannattaa jättää nämä keskenkasvuiset aikuiset omaan arvoonsa.- kilkankalkan
Niitähän ne naikkoset ovat, keskenkasvuisia pösilöitä jotka rikkovat aina vaan kun ei saa mitään sanktioita.
Jokaiselle äidille omat lapset ovat arvokkaita eikä kukaan lapsikaan halua joutua isän naikkosten kynsiin. Onneksi meillä ei ikinä mies tuonut sutturoita meille eikä pakottanut meitä näkemään heitä. Olemme säästyneet kaikelta pahalta ja äidin on aina suojeltava lapsensa. Onnneksi mieskin sanoi ettei voisi kuvitellakkaan tuovansa sutturoita meidäneteen, pilaisivat elämämme.
Joten pysykääpä naikkosetkin oma aloitteisesti poissa miehen rakkaimista, jos teillä on sydäntä, harvemin on kyllä varmaan, niin ettei ilmesty heidän eteensä. Miksi pilaisitte miehen lasten elämän tahalteen? Aina on äidin pidettävä lasten puolta kun väkisin joidenkin perheisiin tungette.
- välimatkarunoilija
Teit oikein. Koska miehesi uhkasi lapsesi koskemattomuutta. Tiedä mitä ajan myötä tulisi tapahtumaan.
Aikanaan tuttu täti seurusteli englantilaisen miehen kanssa, jolla oli pakkomielle ottaa joku silmätikukseen. Omistivat yhdessä bubin ja kun kanta-asiakas, joka oli pidempään ollut silmätikkuna vaihtoi bubia. Tuo mies otti tuon tutun tädin noin 15-vuotiaan tyttären silmätikukseen.
Tytär muutti takaisin Suomeen tuttujen luokse asumaan ja myöhemmin äitinsä ja veljensä.
Nyt tuo tytär asuu Austraaliassa, eikä tule muuttamaan omien sanojensa mukaan takaisin Suomeen
Ihmisiä on monenlaisia. - Seonainanäin
Kaikenlaisia naisia on ollut minullakin. Omat lapset ne menee aina edelle kaikissa asioissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk582093Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna911428Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.621265Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll681227- 1151115
- 67936
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur72909Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j65864Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise9822Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍73805