Neljäs viesti jo naiselta että tulisinko huomenna naisen luokse juomaan viinaa. Lupasin jo ekassa viestissä mutta nainen lähetti kolme muuta viestiä.
Kylläpäs nyt viestejä pukkaa
11
395
Vastaukset
- viinamies
Naiset viihtyvät viinamiehen kanssa koska tietävät että viinamiehen kanssa voi juoda viinaa ja nauttia elämästä.
Raittiille miehelle naiset eivät soita koska eivät halua viettää hänen kanssaan aikaa. - Kiltti-nainen
Mulle soitti nainen joka myi vakuutuksia. Kysyin naiselta että mistä se on kotoisin, kehuin sen ääntä että on varmaan tosi ihana nainen ja pyysin treffeille. Teen aina niin kun joku yrittää myydä jotain. Nainen yritti sanoa että voitaisko hoitaa tää vakuutusasia kuntoon, sanoin että se on jo kunnossa että minulla on vakuutus kotia varten, matkaa varten ja matkatavaroita varten jos katoaa joten ei mitään ongelmaa mentäisiinkö kahville joku päivä. Siellä se hymisteli jotain ja sanoi ettei häiritse minua sitten enempää.
- pihallatipunen
Jahas, atm32 sekoilee taas nimimerkkien kanssa...
- Kiltti-Ja-Kunnollinen
pihallatipunen kirjoitti:
Jahas, atm32 sekoilee taas nimimerkkien kanssa...
Minä en ole kyseinen mielikuvitusolentosi. Voin antaa vakuutusyhtiön numeron ja voit soittaa sille.
- pihallatipunen
Kiltti-Ja-Kunnollinen kirjoitti:
Minä en ole kyseinen mielikuvitusolentosi. Voin antaa vakuutusyhtiön numeron ja voit soittaa sille.
Niin ja mitä sitten? Kysyn siis sieltä vakuutusyhtiöstä, että kuka soitti nimimerkille "kiltti-nainen" ja tämä nimimerkki yritti iskeä vakuutusmyyjää?
Miten tuo muka todistaa, että sinä ET ole atm32? - Samakaveri
pihallatipunen kirjoitti:
Niin ja mitä sitten? Kysyn siis sieltä vakuutusyhtiöstä, että kuka soitti nimimerkille "kiltti-nainen" ja tämä nimimerkki yritti iskeä vakuutusmyyjää?
Miten tuo muka todistaa, että sinä ET ole atm32?Ihan selvä atm32. Tyylistä ei voi erehtyä ja lisäksi vielä tuokin nimimerkkisekoilu mikä on hänen tavaramerkki myöskin.
Mitä enemmän viestiä pukkaa, sitä enemmä voi viinaa vapaasti ottaa, ja tämä vain kertautuu mitä enemmän otat.
- jaTaasLäts
Ei kukaan oikeasti halua olla raitis, se on teeskentelyä johon jokaisella on syynsä.
Yleisin syy sinkkuuteen on raivohulluus jonka viina teettää. Akalla lätty lätisee ja lapset heitetään lumihankeen.
Kysyppäs miksi raitis on raitis, kun ei nuorempana kumminkaan ollut. Johan änkytys alkaa "noku mi-mi-, ei maistu enää" jaksaa vajakki valehdella yrittäen pitää naamansa peruslukeilla.
Kysyppäs monta kertaa on ollut poliisien kanssa tekemisissä, saatat yllättyä.
Jokainen yli 40 raitis sinkku mies on persoonallisuushäiriöinen vaarallinen hullu. Muista että varoitin. - pihallatipunen
Silläkin on varmaan alkava dementia liian juomisen takia, jos ei muista laittaneensa jo viestiä. Sama näillä palstan viinamiehillä. Viina tuhoaa aivosoluja.
- Avomies-
Minusta ihmiset juo aivan liian vähän. Jotain 10 vuotta sitten ihmiset kävi juhlimassa harva se päivä ja siten syntyi parisuhteita ja perheitä. Minäkin kävin baareissa ja löysin unelma naisen mutta lapsia ei vielä ole tehty mutta ihana kumppani on ja elämä on mukavaa.
Ihmiset ei jaksa enää käydä baareissa entiseen tapaan koska on tinderit ja muut hömpötykset , luulevat että löytävät puhelimen kautta kumppanin mutta eivät varmasti löydä vaan ainoastaan vaikeampaa löytää se kumppani koska puhelin tekee ihmisistä pinnallisia ja etsivät sitä täydellistä.- viinamies
Vain viinaa juomalla voi löytää naisen ja perustaa perheen.
Syntyvyys tippuu kun ihmiset eivät juo viinaa ja käy yökerhoissa bailaamassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse794578Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093813Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1603566Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.512030Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1281088
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381024- 57953
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27872