Onko pomon perseennuoleminen ok, jos sillä saa lisää liksaa?

Pomon hännystelyllä voi saada perheelleen paremman toimeentulon ja itselleen paremmat oltavat, se on mahdollista, etenkin jos pomo on heikko johtaja, tässä sanotaan. Mutta onko se ihan ok? https://blogit.apu.fi/anzionmukaan/hannystely-kannattaa-jos-sinulla-on-heikko-pomo/
285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaikka perseen antaminen on ok, jos sillä saadaan talouteen tuloja!

Äänestä

Muuan+rakennusalan+diplomi-insinööri+sanoin+aikoinaan+jo+vuosikymmeniä+sitten+minulle+että+rakennusala+on+vähintään+60+%.++Ainakin+hänellä+pelkkää+teatteria+ja+näyttelemistä+todellisuudessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lizao kirjoitti:

Pomon hännystelyllä voi saada perheelleen paremman toimeentulon ja itselleen paremmat oltavat, se on mahdollista, etenkin jos pomo on heikko johtaja, tässä sanotaan. Mutta onko se ihan ok? https://blogit.apu.fi/anzionmukaan/hannystely-kannattaa-jos-sinulla-on-heikko-pomo/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu