Mikä ylläpitoa nyt kyrsii

vanhapalstalainenpalaa

On niin totaalisesti huumori loppunut niiden "tunnista tämä se ja tuo" -kuvien kanssa, kun ne kuvat vielä ovat rakeisia ja osa objekteista muurahaisen kokoisia (ja se pyytää minua lähes aina yrittämään sata kertaa uudelleen, eihän siinä kukaan jaksa) että yritin tänä yönä rekisteröidä käyttäjätunnuksen. Annoin leikkimielisesti nimeksi "palstalutka". Jostain syystä ylläpito ilmeisesti veti nimestä herneen nenään, kun yhtäkkiä en enää ollut kirjautuneena sisään enkä myöskään päässyt kirjautumaan uudelleen.

Samaan aikaan NAL:t ja kumppanit saavat haukkua aloituksissaan muita ihmisiä lutkiksi, eikä niitä nyt ainakaan yhtä salamannopeasti poisteta kuin minun itseironista tunnustani.

Ilmeisesti on vaan pakko kituuttaa niiden tyhmien kuvantunnistusten kanssa hampaita yhteenpurren, koska en enää viitsisi mitään tylsempääkään nimimerkkiä valita.

Ja nyt seuraa suuri kysymys: Miksi Palstamäki on saanut jo päiväkausia pitää persekuvaa profiilissaan, mutta minä en saa leikilläni käyttää nimimerkkiä joka sisältää sanan lutka?

4

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ai katos katos, taisivat muuttaa mieltään kun nyt taas toimii. Parempi näin, olisihan se nyt ollut syrjintää jos Palstamäki saa porskuttaa tuollaisella profiilikuvalla mutta yksi sana nimimerkissä olisi aiheuttanut bannit.

      • 787878

        Maijalla vielä itseironia tallella :)


    • "Ja nyt seuraa suuri kysymys: Miksi Palstamäki on saanut jo päiväkausia pitää persekuvaa profiilissaan, mutta minä en saa leikilläni käyttää nimimerkkiä joka sisältää sanan lutka?"

      Kiinnostaisi tietää miksi käytät ilmaisua "saanut jo päiväkausia pitää persekuvaa profiilissaan"?

      Tuosta tulee mieleen että olet tehnyt profiilistani ilmiantoja, ja olet hivenen pettynyt kun nuo ilmiannot eivät ole johtaneet toivomaasi tulokseen.

      Ettet vain sinäkin olisi vain jonkun palstapojan trollihahmo? Palstapoikiahan tuo kuvani tuntuu harmittavan (jostakin minulle täysin käsittämättömästä syystä).

      • En minä jaksa tuollaisista mitään ilmiantoja tehdä, mielestäni modet olisivat jo poistaneet sen jos olisivat katsoneet sen aiheelliseksi. Ilmiannot on muutenkin lapsellisia ellei oikeasti ole sairas viesti kyseessä.

        Se nyt vaan oli esimerkki, että olisi syrjintää poistaa tunnukseni, jos alastonkuvatkin saavat täällä keikkua. Ja ajattelin niin lähinnä siinä vaiheessa kun vielä näytti kovasti siltä että tunnukseni oli lopullisesti poistettu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      115
      7255
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      652
      4820
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3154
    4. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1317
    5. 50
      1305
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      89
      1138
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      116
      1048
    8. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      50
      949
    9. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      27
      863
    10. Mitä olisitte sanonut hänelle?

      Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään
      Ikävä
      50
      854
    Aihe