lapsellinen kielen näyttäminen. Mitä pahaa katsojat on tehneet? Epäkohteliasta.
Lopeta hulkko tuo
10
127
Vastaukset
- Kotikasvatus
Tänään taas se näytti kieltä esittelyn alussa ja haastattelun lopuksi katselijoille. Onneksi jäi viimeiseksi! Joissakin kulttuureissa tuo voi olla tosi paha ele?
- MikäKuvaUlkomaailmalle
Ja ihmetyttää, miten se on niin iso ja ruma? Ällöttää, mutta jospa tulokset tippuisivat? "Suomilähettiläs" Miksi uimaliitto ei puutu asiaan?
- Tökeröä
Se kieli on iso ja ei kovin hienon näköinen.
- Pankaakoirianne
Katkerat ämmät!
- Anonyymi
Vieläkö se näyttää kieltä?
- Anonyymi
Taas tänään näytti kieltä. Kuvottavaa, eikö liitto voisi puuttua tuohon, tuskin kukaan sponsori ja katsoja on iloinen tuosta lapsellisesta, kuvottavasta tavasta?
- Anonyymi
Sama kuin näyttäisi keskisormea? Ei uskoisi että on jo 20 vuotta vanha, voisi ymmärtää jos olisi kolme vuotias. Jospa joskus aikuistuu? Onneksi muut urheilijat/ihmiset ei näytä.
- Anonyymi
Katsokaapa lauantain Ilta-Sanomista "miellyttävä" kuva. Ei voi olla totta.
- Anonyymi
Kertokaa mitä tuo kielennäyttämin ihmisille tarkoittaa?
- Anonyymi
Tänään esittelyssä ainoa joka esitteli kieltään. Olipa siinä mainosta Suomelle?
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1348989Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735264Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras263556- 362444
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan21999Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1321797- 681793
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2281582Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381397- 281152