TÄSTÄ MINÄ OLEN VAROITTANUT.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/09acdc4d-7bbc-45a1-b168-c6f3a28af434
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/09acdc4d-7bbc-45a1-b168-c6f3a28af434
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
No niihän tuo tekkee.
Sipilä ja Berneri ajoi kepun alas, olivat oikeita käenpoikia.Eihän tästä ketään muita voi syyttää kuin ahneita kepulaisia.Näin se vaan kävi niinkuin Troijassa, ajoivat hepan kepun sisään.Olishan se muutenkin voinut mennä,muttakun se kiima oli niin kova, niinkuin seuroissa yleensä.Ajatellaan vasta 9kuukauden kuluttua,että mitä tuli tehtyä ja yritetään maksatta se muilla jotka ei iloinneet näissä riennoissa ollenkaan.No toinen juttu sitten,kepubisnes on taas taattu kun saivat taas PPO:n vuokrattua kaupungille päiväkodiksi kun matubisnes lopahti.Minusta aika arvelluttava päätös, miten ne taudit mitä nämä matut kantaa. Entäs nämä tukarokot muista taudeista puhumattakaan.Onko meidän ahneista kepupäättäjistä ottamaan muuta kuin poliittista vastuuta. Joka ei ole mitään.Meidän päättäjät ovat täysin vastuuttomia pelureita.
Tosi sairasta höpinää samat pösilöt jankuttaa vuodesta toiseen. Aika paljon viheltää jo korvien välissä kun ei pysty öitänsä nukkumaan mutta sama se taitaa olla kun työt ei rasita sossun tili tulee vaikka päivällä nukkuu
Kepu ajaa maaseudun ihmiset sossun luukulle tai isoihin kaupunkeihin.Voisi kysyä onko kepupäättäjillä enää elollisista ajatustoimintaa päässä, sen verran hölmöläistä on meno. Tästä minä olen aina varoittanut.
Jaa sitä istutaan lattialla kiekerössä k- putaalla on jasun vuoro kirjoittaa latela istuu vieressä kattilan kansi kädessä ja leikkii rekkamiestä
Katri pelasti synnytys-sairaalan länsipohjaan, teki tien parannuksen tornio-kilpisjärvi välille, samoin oulu-tornio välin tekee kuntoon. Poisti myöskin melkein koko työttömyyden kemi-tornion seudulta, elijärven kaivoksenkin pistii uuteen vauhtiin, on se aikaan saava tyär.
Muutto aalto
Haaparantaan tai maalle
Viimeinen Sammuttaa Valot
17.12.2018 Kaupassa käynti on rikos vuokra - alueella
Kun jätät auton pihaan
50 euron Sakko Myös vieraasi saa sakon §
Firma Reformit sakottaa Oulussa Sijoitus -yhtiökö ?
Kelle Saldot !
Tornio 13.12.2018 Tänään vaihdettiin liikenne merkit
Ruotsi ei virhe sakoita §
Asenne Suomi §
Sopu ei sijaa anna . . .
Ruotsin liikenne ministeri Avasi Suomen ministeriö ei paikalla Jo 2013 oli Avajaiset
Juna Ajelut Punaiset Matot Ilotulitukset
Videot Rakennus Vaiheesta Kahden päivän Tarjoilut Kaikille
Haaparanta sähkoistys valmis
Rajalla Polittinen Lukko § Kuka Keksi Rakkauden :)
Katri pelasti synnytyssairaalan Länsipohjaan, teki tien parannuksen Tornio- Kilpisjärvi välille, samoin Oulu-Tornio välin tekee kuntoon. Poisti myöskin melkein koko työttömyyden Kemi- Tornio seudulta. Elijärven kaivoksenkin pisti uuteen vauhtiin. On hän aikaansaava tyttö.
Keskustapelastaajälleen ei itsekään usko tähän uneensa, kirjoittelee vain ja ainoastaan jotta saa vastalauseiden tulvan höpinäänsä.
kepujasut pettää aina.
SDP läinen lapsiasiain valtuutettu Kurttila sivuutti LAPSEN OIKEUKSIEN päivän ja lähti demari vetoiseen pikkujouluun jälleen veronmaksajien rahoilla. Tämä sutki on kunnostautunut ajelemalla taksilla lyhyessä ajassa 5000 eurolla. Jopa käyttänyt taksia omissa vaalikampanjoinnissa toverien ahneus näyttää olevan kyltymätön ei riitä liittojen tuki. Kaikki revitään veronmaksajien lompakosta SDP ssä yritetään hirveällä RÄKYTYKSELLÄ peittää omat sutkaukset se on sitä kommunistiaikaista perua. Kyllä se vielä paljastuu kun tätäkin paskakasaa pengotaan että koko suku on sööräillyt valtion piikkiin
Mitä enemmän kepu ja sossuvassari tunkiota pöyhii, sen pahempi haju.Kepu ja sossut pettää aina. Tästä minä olen varoittanut.
Jaa se alkoi KUMMUN konekkin toimimaan ajan kuluksi rakki räkyttää kuluuhan se aika näinkin. Ei ne ne Vihreätkään sitten luvanneet ottaa näitä Persu rakkeja hallitukseen elikkä joutuvat tyytymään Suomi24 palsta räksyiksi
"kunnostautunut ajelemalla taksilla lyhyessä ajassa 5000 eurolla."
Tuskin ihan selvin päin . Pitkä putki päällä, aikansa kun luttaa, niin keksii näitä taksijuttuja.
Onhan niissä kuskeissa nykyään naisia
Persut antaa perää kuten sossut ja kepulit.Persyt saavat tyytyä räkyttämään opposiittiossa
Niinhän ne kauppakeskuksessa porisee että jasukin on komusuvakki perä räkänokka
Muutto aalto Haaparantaan tai maalle Viimeinen Sammuttaa Valot
17.12.2018 Kaupassa käynti on rikos vuokra - alueella
Kun jätät auton pihaan
50 euron Sakko
Firma Reformit sakottaa Oulussa Sijoitus -yhtiökö ?
Kelle Saldot !
Tänään vaihdettiin liikenne merkit
Ruotsi ei virhe sakoita §
Asenne Suomi §
Sopu ei sijaa anna . .
"50 euron Sakko
Firma Reformit sakottaa Oulussa "
kyllähän se sakko hatuttaa, mutta joku raja tuolla mussutuksellakin. samalla vaivalla olisit jo keksinyt jotain jäynää parkkipirkolle.
Onhan tuon normi ihminen nähnyt jo pitkän aikaa että Sipilä on miljonäärien etujen ajaja, hyvin kaukana kepulaispolitiikasta.
"Onhan tuon normi ihminen nähnyt "
Epänormaalista puhumattakaan. Ja kaikki kateelliset kans.
Sipilä on sellainen tee-se-itse-miljonääri - sen lisäksi, että on mm. pääministeri.
Suomen aika on juuri nyt :
Kansan alas ajo luokka yhteisöt juhlii
Hyvinvointivatio palasi 30 lukuun
Ypeä hallinto loi luokka yhteiskunnan
Perheet ja kodit opinnot leikattiin
Eläkkeet sidottiin §
Tyypillinen komukoiden itkuvirsi silti itse ovat todellisuudessa pahimpia riistäjiä elikkä SETELI selkärankaisia
Kello soi ja sama palstan kepuköppänä jasu-rakkikoira vaihteeksi tuolla nimimerkillään älähti kun keppi päähän kalahti...