Homo iski koulussa

mitäs.nyt.suvikset

6

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • n34v

      Inhottava juttu, mutta ei yhtään sen pahempi, jos ahdistellut olisivat olleet tyttöjä. Ahsistelu on aina väärin.

      • luonnonjärjestys

        Ei ole sama asia miehen ja naisen välinen seksi on luonnolista. Sitä ei voi verrata luonnotyomaan seksiin


      • luonnonjärjestys kirjoitti:

        Ei ole sama asia miehen ja naisen välinen seksi on luonnolista. Sitä ei voi verrata luonnotyomaan seksiin

        Vertaus luonnolliseen seksiin hieman sanoisinko ontuu molemmissa tapauksissa.


    • tasa-arvoa_kaikille

      Täälläkin palstalla on kuullut sitä, kuinka miehet ovat toivoneet, että naisopettaja olis käyttänyt heitä aikoinaan hyväksi. Edelleen ainakin osa näyttää olevan siinä uskossa, että poika on onnekas, jos pääsee nuorena panemaan. Sen sijaan tyttö nähdään aina uhrina. Tyypillistä toksista maskuliinisuutta. Seksin pitäis kuulua ainoastaan miehille. Olette kyllä pahasti aikaa jäljessä.
      Jos seksioikeudet kuuluisi ainoastaan miehille, tässä sitten on tulos. Kuinkahan onnekkaaksi nämäkin pojat itsensä tunti, kun joku aikuinen heistä oli kiinnostunut?

      • mies.mies_

        Homoilu on sairasta. Jos asialla olisi ollut nätti naisope, olisi kokemus ollut pojille taatusti miellyttävä. Homon kähmimäksi joutuminen on luonnollisesti karmea kokemus.


      • tasa-arvoa_kaikille
        mies.mies_ kirjoitti:

        Homoilu on sairasta. Jos asialla olisi ollut nätti naisope, olisi kokemus ollut pojille taatusti miellyttävä. Homon kähmimäksi joutuminen on luonnollisesti karmea kokemus.

        Jos rehellisiä ollaan, itse en ollut yläasteikäisenä kenestäkään naisopettajasta kiinnostunut. Toki toiset yläasteikäiset tytöt kyllä kiinnosti. Ei yläasteikäinen ole kiinnostunut aikuisista oli kyseessä sitten poika tai tyttö.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      398
      1156
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1086
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      842
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      59
      772
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      99
      698
    6. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      15
      670
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      661
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      26
      643
    9. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      68
      640
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      58
      613
    Aihe