Sama tilanne joka vuosi

Ötmitys

Kohta on mennyt taas yksi vuosi ja sama tilanne jatkuu, yksinäisyys jatkuu.
Joka vuosi tilanne vain huononee, koska joka vuosi vanhenee vuodella ja mahdollisuudet saada nainen heikentyvät selvästi.
Se on varma asia ja uskallan lyödä vetoa, että laitan pääni giljotiiniin vuoden päästä joulukuussa 2019, jos nainen siihen mennessä ilmaantuu elämääni.
Niin varmaa on, etten vaan sitä naista saa, enkä löydä.
Joidenkin kohtalo on vaan elämä ilman naista.
Jännämiestä ja niitä, joilla on helppo löytää naisia siitä vaan ahdistaisi käsittämättömästi, että joutuisi elämään vuosi eteenpäin ilman naista tai 5...10...20 vuotta ja koko elämä.
Heille tieto siitä, että näistä et elämääsi löydä olisi heille maailmanloppu.
Elämääb ilman naista tuomittujen tulee vain alistua ja totuttautua tuohon tosiasiaan ja lopettaa turha yrittäminen, koska joka vuosi havahtuu, ettei kelpaa naisille.

14

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ajattelin samaa, että Possu lähtee lihoiksi jos tämä ikävä vielä kaivaa rintaa vuoden päästä, mutta tajusin sen olevan turhaa ja lapsellista.

    • Tämä-selvä

      Naiset syrjii miehiä. Ei ole kivaa kun rumatkin naiset syrjii rumia miehiä ja pilaavat miehen elämän.
      Rumakin naisen haluaa sen komeimman miehen jotta tuntisi itsensä kauniiksi , halutuksi ja rakastetuksi. Naisten mielestä ruma mies ei voi eikä osaa rakastaa eikä arvostaa naista.

      • Muullaeiväliä

        Kunnioittava kohtelu komistaa miestä.


    • wefimaifomwefawef

      No ehkä sitten kannattaisi tehdä vaikka jokin uuden vuoden päätös että oikeasti yrittää liikaa nirsoilematta eikä vain ruikuta netissä.

    • SoliterniuM1977

      Mielummin yksinäinen elämä hautaan asti, kuin yh- ja lihavan naisen kanssa. Ilolla yksin. Paljon mukavampaa. Tsemppiä kaikille yksinäisille.

      Elokuvat, sarjat, videopelit sisältävät upeita tarinoita joiden pääosassa voit kuvitella itse olevasi. Varsinkin videopelit. Loistavaa virtuaalielämää. Vois hommata PS4:n vielä tämän Xbox One:n lisäksi niin avautuisi lisää elämänkokemuksia uusien pelien muodossa. Jes!

    • Viinamies

      Kai sun pitää vaan juoda viinaa ja mennä baariin tapaamaan naisia. Ongelma on ratkaistu.

    • Rumasinkkumies-

      Giljotiinit on kielletty suomessa. Nimittäin rakensin sellaisen ammattikoulun puupuolella 15 vuotta sitten. Se oli kaks metrii korkea ja terävä. Metallipuolen tyypit teki siihen terän, se oli toimiva mutta se piti tuhota kun rehtori sai tietää siitä. Sillä olisi helposti saanut pään poikki.

    • ahdistaa

      Pakko vaan etsiä lohtua Kiinalaisesta vanhasta runoudesta. Wang-Wei kirjoitti joskus 1300 vuotta sitten näin:

      Linnut lentävät etäisyyksiin
      vuorijonot hehkuvat taas syksyn väreissä
      kiipeän ylös Huazi-kukkulalle ja palaan takaisin:
      eikö murheellani ole mitään määrää?

    • Nauttikaaelämästänne

      Ruikuti ruikuti ja voi itku......
      Lukekaa nyt äijät itsekin noita valituksianne!
      "Jos en saa naista, tapan itteni"
      Tajuatteko miten helppoa teidän elämänne on, kun teillä ei ole naista elämässänne?
      Olette vapaita menemään ja tulemaan kuin taivaan linnut. Ette ole kenellekään tilitys velvollisia elämästänne.
      Kuvitteletteko että nainen toisi onnen elämäänne? Tuskin.
      Suomalaisnaisten taso on niin surkea, että miesten on parempi olla yksin.

      • TotuusKirpaisee

        Tuossa taitaa olla perää. Kaupassa näkee päivittäin pariskuntia, joissa mies työntää ostoskärryjä ja seuraa kiltisti vaimoaan.
        Miehen hymymykin on tekohymyä, koska vaimo on kotona määrännyt, että sitten hymyilet kaupassa, kun olemme ihmisten ilmoilla, ettei ihmisille tule luulo, että olet onneton.
        Mies harrasti nuorena esim. rc-lennokkeja, mutta nainenhan ei moista harrastusta hyväksy, koska sehän on rahan ja ajan tuhlaamista.
        Miehen pitää antaa kaikki aika naiselle eli olla vapaa-aikanaan naisen kanssa.
        Siksi hän pariskunnat kulkevat niin lähekkäin ja pitävät toisiaan kädestä kiinni, kun eivät halua hetkeäkään olla erossa.
        Eikä nainen hyväksy, että mies harrastaisi rc-lennokkeja ja ostaisi harjattoman moottorin, joka maksaa 100€.

        Kaupassa tapasin tutun miehen, joka oli sinkku, mutta oli löytänyt naisen.
        Minä pääsin vapaasti yksin menemään, mutta tällä miehellä oli riippakivi perässä.
        Ehkä se ei rakkauden huumassa vielä siltä tunnu, mutta odotappas 10 vuotta, kun nainen kurppaantuu, niin on toinen mieli.

        Minä voin vapaana miehenä lähteä lennättämään rc-lennokkeja ja nauttia vapaudesta, kun ei ole kotkottavaa kurppaantuu vierellä reuhottamassa, että nyt pitää mennä, remontoi keittiö, vie kurppa tuppervaara iltaan tai johonkin.


      • Tuo vapaus on turhaa, jos ei näe mitään syytä elää kun ei merkitse kenellekään mitään.


    • Miten käy vedon siinä tapauksessa että nainen ilmaantuu?

    • niin.se.on

      Vanhempana luulis naisen näköaistinkin heikentyneen niin että näkee rumankin jo komeana, aloittajan tsäänssit vaan paranee vuosi vuodelta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      91
      1107
    2. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      886
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      110
      881
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      278
      675
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      76
      648
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      73
      603
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      572
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      546
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      38
      510
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe