TV-kysymys

Oletteko näkyneet koskaan telkkarissa?
30<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Oon, joskus 20 vuotta sitten kun olin yhden ohjelman kuvauksissa yleisössä.

Nykyään bongailen itseäni vain yoyubesta, ja jokusen kerran olen itseni jostain keikkayleisöstä bongannutkin .

Äänestä
  • Aloittaja

    Minä oon kerran näkynyt, urheiluruudussa

    Äänestä

Totta kai.

Äänestä
  • Aloittaja

    Saisko tarkempaa tietoa?

    Äänestä

  • pujotteIija kirjoitti:

    Saisko tarkempaa tietoa?

    En kai nyt niin höpsö ole. Siinä oli kaikki :D

    Äänestä

  • misspönttöuuni kirjoitti:

    En kai nyt niin höpsö ole. Siinä oli kaikki :D

    Tosin myös silloin kun pyyhin sen pinnan :)

    Äänestä

  • Aloittaja

    misspönttöuuni kirjoitti:

    En kai nyt niin höpsö ole. Siinä oli kaikki :D

    Nyt muistankin että sinun näköinen nainenhan oli joskus napakympissä

    Äänestä

  • pujotteIija kirjoitti:

    Nyt muistankin että sinun näköinen nainenhan oli joskus napakympissä

    Tsähhäh :’D

    Äänestä

  • Aloittaja

    misspönttöuuni kirjoitti:

    Tsähhäh :’D

    Aattelin muistaakseni....tuon olisin valinnut

    Äänestä

  • misspönttöuuni kirjoitti:

    Tosin myös silloin kun pyyhin sen pinnan :)

    Sinillä siistiksi. :)

    Äänestä

En tietääkseni, mutta kerran olen ollut Etlarissa. Yhdeksänkymmentä luvun lopulla...ja nimi on ollut urheilukilpailujen tuloksissa sielläkin myös...

Äänestä
  • Aloittaja

    Olet sitten paikallinen julkkis miltei :D

    Äänestä

  • pujotteIija kirjoitti:

    Olet sitten paikallinen julkkis miltei :D

    Heh, joo jos meet kylille kyselemään niin kukaan ei tunne. Erakot ollaan semmosia, että lapsuudenkaveritkin unohtaa. :D

    Ihan kotikylällä, landella tunnetaan mut tarkemmin. Mutta ei täällä eikä edellisessäkään majapaikassa kukaan takuulla osaisi sanoa kuka on ja ketä haetaan.

    Äänestä

Olen youtubessa bändien konserteissa. Olen ollut eturivissä.

Äänestä
  • Aloittaja

    Siinähän voi näkyä aika selvästikin

    Äänestä

  • Laita joku video, niin voidaan arvailla kuka yleisöstä olet?

    Äänestä

En ole ollut missään kuvissa edes, lehdessä tai muussa yms. mediassa.

Äänestä

En ole mutta opiskelukaverini kertoi että hän oli näkynyt bussin ikkunasta Tampere TV:ssä. Hän kertoi olevansa sen myötä "tunnettu TV-kasvo". Siinä kaikki yhteydet mitä minulla on tuohon hienoon mediaan.

Äänestä

Minä näyn tv,ssä nykyään aika usein kun usan presidentiksi pääsin, suomessakin kävin juuri haravoimassa.

Äänestä

Olin telkkariohjelmassa taustahenkilönä. Siinä oli sellainen laulukohtaus, ja olin laulamassa. Kerran olen ollut paikallislehden kannessa. Jossakin uutislähetyksessä olen myös vilahtanut. Nämä ovat olleet sellaisia väärässä paikassa väärään aikaan sattumuksia.

Äänestä

Kyllä, kahdesti.

Äänestä

Muutaman kerran olen vilahtanut uutislhetyksissä joskus parikymppisenä.

Äänestä
  • Etsintäkuulutus?

    1Äänestä

  • wanhaämmä kirjoitti:

    Etsintäkuulutus?

    No ei sentään.
    Viimeks tais olla Tianamenin aukion muistojutska 1989 Perunatorilla. Pistin ruusun muistoksi ja pääsin ihan pysäytyskuvaan. On niitä muitakin pikkuvilauksia ollut silloin kun asuin Helsingissä.

    Äänestä

  • Ajankohtaistoimituksen lähetyksissä minäkin pari kertaa: ensin studioyleisön seassa ja sitten eduskuntatalon edustalla päivystämässä. Molemmat vuosina 2007-2010.

    Äänestä

Omassa telkkarissa vain..

Äänestä
  • Se onkin helppoa. Aika moni mun tuttunikin on näkynyt MUN telkkarissa.

    On mun kuvaamiani pätkiä kyllä ihan Ylelläkin näytetty, itse en vaan ole ollut kuvassa.

    Radiossa olen kerran ollut haastateltavana. Se oli aivan kamalaa vaikkei yleisöä eikä tietenkään kameraakaan ollutkaan paikalla, pelkkä mikrofoni vain. Toinen haastateltava oli kaverini ja haastattelijakin isäpuoli, ja kyseessä oli pelkkä paikallisradio. Silti.
    Siin meni ihan lukkoon heti kun suora lähetys meni päälle.

    Ei musta olis esiintyjäksi.

    Äänestä

Olen ollut ylellä kahdesti harrastukseni puitteissa eränkäyntiin liittyvissä ohjelmissa. Ja joskus nöösipoikana kuulemma lahden mäkimontussa yleisössä suomen lippua heiluttamassa kameramiehen pyynnöstä kun oli Nykäs Masan hallinnoimat maailmancupin kisat.

Äänestä
  • Aloittaja

    Tää taitaa olla ykkösesiintyminen, jos oikein eräohjelmassa

    Äänestä

Kerran paikallisuutisissa, en muista aihetta, mutta tulin juuri töistä kauppaan hakemaan einestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pujotteIija kirjoitti:

Oletteko näkyneet koskaan telkkarissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu