Mitä voisi tehdä halli raivolle?

Vesipeto89

Olen kirjoitellut aikaisemmin halli raivosta kirjoitan uudestaan. Mitä tehdä kun olen vaihtanut uimahalleissa että voin uida mukavasti mutta ei tunnu onnistuvan. Olen käyttänyt noin 4 kk syys kuusta Kontulan hallissa ja sitä ennen. Vuosaaressa jätin Vuosaaren kun siellä on pari mulkku uimaria 40 ja joku vanha ukko. Se kävi mun kimppuun vaikka ohitin oikein. ? Kontulassa viimme sunnuntaina joku hitaampi ukkeli ei antanut tilaa kääntyvä kun olin häntä ennen. Valittelin uimavalvojien takasin kun he valittelin minulle. Minusta tuntuu että uima valvojat eivät kuuntele kun vanhoja ihmisiä joka minua ärsyttää. Kohta minulta loppui hallit jos jokaisessa vanha tai ulkomailainen valittaa. Vaikka hallissa saa uida märkäpuvilla. Ihmettelen tätä valvojien toimintaa en ole itse saanut valitusta läpi.

3

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joulumakkara

      Rauhoitat raivosi annat muiden uida rauhassa, otat toiset uimarit huomioon ja olet ystävällinen. Jos ei onnistu noin, pysy poissa uimahalleista tai pyydä lääkäriltä lääkitystä.

    • 32134124

      AP:n teksti oli nyt kyllä niin sekava että lienee parempi että rakennutat itsellesi oman yksityishallin.

    • grerywery

      Ap olet täysiverinen kusipää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      274
      2507
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2419
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      12
      1615
    4. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      51
      1510
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1397
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1359
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1049
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1029
    Aihe