Olen kirjoitellut aikaisemmin halli raivosta kirjoitan uudestaan. Mitä tehdä kun olen vaihtanut uimahalleissa että voin uida mukavasti mutta ei tunnu onnistuvan. Olen käyttänyt noin 4 kk syys kuusta Kontulan hallissa ja sitä ennen. Vuosaaressa jätin Vuosaaren kun siellä on pari mulkku uimaria 40 ja joku vanha ukko. Se kävi mun kimppuun vaikka ohitin oikein. ? Kontulassa viimme sunnuntaina joku hitaampi ukkeli ei antanut tilaa kääntyvä kun olin häntä ennen. Valittelin uimavalvojien takasin kun he valittelin minulle. Minusta tuntuu että uima valvojat eivät kuuntele kun vanhoja ihmisiä joka minua ärsyttää. Kohta minulta loppui hallit jos jokaisessa vanha tai ulkomailainen valittaa. Vaikka hallissa saa uida märkäpuvilla. Ihmettelen tätä valvojien toimintaa en ole itse saanut valitusta läpi.
Mitä voisi tehdä halli raivolle?
Vesipeto89
3
140
Vastaukset
- joulumakkara
Rauhoitat raivosi annat muiden uida rauhassa, otat toiset uimarit huomioon ja olet ystävällinen. Jos ei onnistu noin, pysy poissa uimahalleista tai pyydä lääkäriltä lääkitystä.
- 32134124
AP:n teksti oli nyt kyllä niin sekava että lienee parempi että rakennutat itsellesi oman yksityishallin.
- grerywery
Ap olet täysiverinen kusipää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624519KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1623439Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582757- 1432676
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492644- 241913
- 241771
- 301646
- 1741610
- 421322