Te-toimiston työnhakusuunnitelma

turhaatouhuataas

Miten usein se nykyisin pitää päivittää? Siis en jaksa enää tätä touhua, oman alan töitä ei ole, muita en ole löytänyt, ja vielä nämä te-toimiston kuviot...
Nyt päättyy taas joku määräaika ja pitäisi ilmoittaa netissä jotakin... Jos on valittuna kohta "omatoiminen työnhaku", riittääkö että laittaa rastin ruutuun vai pitääkö vielä sepustaa jotain työnhaun yksityiskohtia?

2

296

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinentietämätön

      Hyvä kysymys. Minäkin haluan tietää.

    • Lisäät sinne jonnekin vapaavalintaisesti täytettävään kenttään, että aiot lähestyä kaikkia järjellisesti ajateltavissa olevia, tieteellisesti todeksi todettuja sekä maalaisjärjellä kuviteltavia, epätieteellisesti todistettuja, järjettömiä ja jopa suorastaan mahdottomia työnantajia.

      Lähestymiskeinoina suunnittelet käyttäväsi mitä tahansa viestinvälitystapaa, kuten puhelinta, sähköpostia, chattia, blogikirjoituksia, kirjeitä, mainoksia radiossa, lehdissä ja televisiossa, viidakkorumpuja, valo-, ääni- ja savumerkkejä, morsetusta, telepatiaa, huutamista ja hajujälkien jättämistä.

      Työksesi kerrot etsiväsi mitä tahansa tehtävää maan ja taivaan väliltä sekä tarvittaessa niiden alta ja taakaakin, kunhan sellainen tehtävä vain on jollain lakiin perustuvalla tavalla, tai vaikka sellaisen vastaisestikin, luokiteltavissa työksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      194
      1855
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      117
      977
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      127
      902
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      210
      704
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      656
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      60
      655
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      21
      624
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      602
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      568
    Aihe