Pikkusiskolla daddy issues?

Pohdin

Elikkä onko pikkusiskollani(14v) daddy issues kun tuntee vetoa yli 30v miehiin. Hän on myös omien sanojensa mukaan rakastunut johonkin n. 38-42v poliisiin ja joskus itkee iltaisin ikäväänsä tätä miestä kohtaan. Että onko tämä nyt se daddy issues ja pitäiskö asiasta huolestua jotenkin?

1

2898

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei ole pienintäkään syytä huolestua. Voi ihastua hyvinkin eri-ikäisiin miehiin, mutta jos ihastumisessa on trendi vanhempiin miehin, ei sekään ole virheellistä. Monet kukat kukkivat.

      Jos on taipumus ihastua väkivaltaisiin, juoppoihin ja muihin luusereihin, huolestuu kyllä, mutta ei huolestuminen mitään auta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      83
      1219
    2. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1038
    3. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      200
      848
    4. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      239
      791
    5. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      41
      790
    6. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      226
      782
    7. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      64
      739
    8. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      107
      706
    9. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      60
      669
    10. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      49
      598
    Aihe