Teinijoukko ampui raketteja ohikulkijoita kohti Helsingin keskustassa - vaarallinen teko tallentui videolle
Silminnäkijän mukaan nuoret juoksivat karkuun poliisiauton nähdessään.
Mielestäni videon alussa kuuluu "Allah akbar" huuto.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27a518fb-dcad-4d66-ae51-2f6078c5c531?fbclid=IwAR0HWlm-ih_a5DR3eydP4RXCPq1jHzwFCPucoYNEhrb8g35z8_XfVc4ztkA
Teinit ampuivat ohikulkijoita raketeilla Helsingissä
12
127
Vastaukset 12
- Tämä-selvä
Tuollaisille jännäkakaroille pitää tehdä niin että hakkaa somet paskaksi kirveellä niin eivät ammu raketteja enää sen jälkeen.
Mjoo
Nyt kun saatan jotain nähdä, niin huomioni kiinnittyi ensimmäisen lauseen heikkouksiin.
Sain sellaisen kuvan, että nuoriso ampui sekä raketteja että ohikulkijoita väkijoukkoon.
(Hirn)- Khhhhg
Viestejäsi kun lukee, niin eipä tarvitse yhtään ihmetellä ettei mene tajuntaan. Oletko vain tyhmä vai pelkästään aineissa joka päivä?
Khhhhg kirjoitti:
Viestejäsi kun lukee, niin eipä tarvitse yhtään ihmetellä ettei mene tajuntaan. Oletko vain tyhmä vai pelkästään aineissa joka päivä?
Mjaa
En mä vain sille mitään mahda että tämä kuulostaa aivan älyttömältä:
"Teinijoukko ampui raketteja ohikulkijoita kohti..."
Huomaatko miksi?
(Naurua)- Khhhhg
donnadonatello kirjoitti:
Mjaa
En mä vain sille mitään mahda että tämä kuulostaa aivan älyttömältä:
"Teinijoukko ampui raketteja ohikulkijoita kohti..."
Huomaatko miksi?
(Naurua)Mjoo
BlaaBlaaBlaaBlaaBlaaBlaaBlaa
(Hirn)
Kuulin saman. Se onkin hauska kun iltalehjti puhuu nuorisojoukosta ikäänkuin antaen ymmärtää kyseessä olevan kantisnuorisoa, toisaalta kyllä jos parrakkaat jo ovat lapsia niin mikäpä ettei sitten nuorisoa, vois vaan tarkentaa että allah-nuorisoa.
- sdfsdfsdf
Vissiin sulla muita parempi resoluutio, Ei tietenkään kellekään pennuille tulisi mieleen huutaa allahia ihan vittuillakseen, ei tietenkään.
- Eimeeläpienää
sdfsdfsdf kirjoitti:
Vissiin sulla muita parempi resoluutio, Ei tietenkään kellekään pennuille tulisi mieleen huutaa allahia ihan vittuillakseen, ei tietenkään.
Lopeta jo se trollaaminen. Ei kukaan ole oikeasti noin tyhmä.
- OtaOpiksi
Eimeeläpienää kirjoitti:
Lopeta jo se trollaaminen. Ei kukaan ole oikeasti noin tyhmä.
Itsellesikö puhut, kannattaisi sitten myös kuunnella.
- bölöhö
Eimeeläpienää kirjoitti:
Lopeta jo se trollaaminen. Ei kukaan ole oikeasti noin tyhmä.
Eäh, liian tyhmähän tuo on trolliksi. Ihan vaan pelkkä idiootti on.
sdfsdfsdf kirjoitti:
Vissiin sulla muita parempi resoluutio, Ei tietenkään kellekään pennuille tulisi mieleen huutaa allahia ihan vittuillakseen, ei tietenkään.
Oletatko siis että siellä oli putkosteinejä keppostelemassa? Se vanhempi putkonenhan sai raiskaustuomion joskus 90-luvulla että todentotta, on siellä voineet pikkuputkoset keksiä ovelan källin kun varmaan arvanneet että iltalehden lukija ottaa videolle.
- bölöhö
Miksi vaihtelet nikkiäsi joka viestiin? Yritätkö peitellä tyhmyyttäsi?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751230
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔821157Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen241125Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t129965Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6918- 60854
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.74739Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok132682Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast50662Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.80632- 48547
Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua90540- 137530
- 25512
- 36505
Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen
Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t11490- 43477
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää42468- 19456
Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.85444