Vastuskuminauha-kokemuksia.

Marildainen

Kiinostaisi oletteko kokeneet kumpparit hyvänä lisänä jalkojen perustreeniin, entä onko tullut tuloksia?!
Joulupukki toi minulle viisi kuminauhaa, eri vastuksilla. Perus salitreeniä takana muutama vuosi 3-5 x per viikko.
Olen huomannut että saan kuminauhoilla aikaan melkoisen hyvät poltteet varsinkin pakaroihin, yleensä teen tuplatreenin jalkapäivänä eli salilla painan perus treeniä ja kotona 5-7h:n jälkeen kuminauhalla toisen hieman lyhyemmän, mutta intensiivisemmän treenin.
Tarkoitus olisi jatkaa tätä toukokuuhun saakka.

Heittäkää omat kokemuksenne ja saa antaa myös vinkkejä 😉🤗.

2

4121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uteliaismoi

      Itsellä vähemmmän kokemusta koko treenihommasta joten alottelijana vaan rimpuilen täällä mutta joo saman huomasin kun jotain satunnaista kuminauhaa testasin salilla, polte pakaroihin sekä reisiin oli aivan uskomaton. Otin vähän niinkun automaattisesti perusrytmiin ja tulokset = aivan uskomattomat. Peppu muuttu aika nopeasti perseeksi ja reidet vaan näyttää sillee sileiltä. Ei oikee osaa selittää. Katseita tulee ja on vaan hyvä tunne saada yrittämällä jotain aikaseksi.

      En sitten tiedä että oliko kuminauha 100% tuloksien syy , voi olla että kehityin tai keskityin vaan paremmin treenaamiseen kun oli se uutuuden innostus salilla käymisestä vähän niinkun kadonnut mutta en tiedä. Kyllä mä 80% varma oon että nopea kehitys johtu suurinpiirtein ainaki kuminauhasta.

      Minkälaiset vastukset sulla niissä viidessä nauhassa on? Jos jaksat luetella

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      328
      2737
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      78
      2475
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      55
      2222
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      77
      1913
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      125
      1692
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1554
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1492
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1338
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      89
      1172
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      77
      1134
    Aihe