Selittäkääs nyt arvon ätmeilijät, että miksi maailman rikkain mies erosi 48-vuotiaasta vaimostaan ja meni naimisiin 49-vuotiaan naisen kanssa?
Olisihan tuo helposti saanut ionkun parikymppisenkin misun.
Kuinkas nyt näin?
Olisihan tuo helposti saanut ionkun parikymppisenkin misun.
Kuinkas nyt näin?
Vastaukset 26
Vanhimmat
Laitan linkin vasta aloituksen jälkeen, koska kaikki mun jutut, jossa on ollut joku linkki on pyydetty poistoon..ja myös poistettu.
https://www.is.fi/viihde/art-2000005961474.html
köyhä pummi.
Tämä kappale sopisi tuon 48-vuotiaan naisen esitettäväksi roolissaan:
https://www.youtube.com/watch?v=suFOfdqoGMQ
Maailman rikkaimmalla miehellä on rikkauden rakkaus, mutta tällä 48-vuotiaalla naisella rakkauden rikkaus. Nämä ovat ääripäitä keskenään.
Toisinaan mieskin erehtyy mutta tuon ikäisellä miehellä on varmaan kaksikymppinen rakastaja jossain.
No miksei se parikymppinen vaimoksi kelpaa?
Tuskinpa on.. Taitaa rakkaus olla, se kemia.. Menikö jauhot suuhun?
Rikas ei ole sama kuin fiksu
Fiksu mies olisi vaihtanut 48 vuotiaan vaimon kahteen 24v rakastajattareen
Varmaan sen vuoksi että tuo 49 vuotta on se naisen paras ikä eikä jaksanut odottaa yhtä vuotta:)
49v on naisen paras ikä toukokuuhun asti.
Apinakerholaiset pyydettävä bileisiin!
🐒💨
Mä en muuten ole viettänyt synttäreitä sitten lapsuuden.. Ja siinä kolmen päivän sisällä myös ukko täyttää 55v ja mutsi 80v. ( Tosin mutsi luulee olevansa 50v ja että mä olen joku sen työkaveri).
Pitäisköhän nyt pistää sitten hulinaks? eeeh.. 🐒💨
Härkä vai kaksoset?.
Härät ovat ainakin sitkeitä ja itsepäisiä.
Härkiä ollaan kaikki.
Mitä nyt netistä luin härän luonnehdinnan, niin ei kyllä pidä paikkaansa, en esim ole yhtään mustasukkainen..
No mun naisellakin on keväällä syntsät.
Mä kyllä pein noin viikon synttäreitä. Tai ainakin olin jotakuinkin viikon vähän joka päivä hönössä. 😜
Kyllä sunkin pitää vähän hönöttää ees. 😜
En ymmärrä mitä yrität todistella ja kenelle. Järkeville ihmisille lienee selvää että ihmiset tekevät yksilöllisiä ratkaisuja, eikä ole mitään yleispätevää sääntöä sille millaisen ihmisen kumppanikseen ottaa.
Jos jollakulla on tarvetta väittää että joku päätelmä pätee aina - esimerkiksi se että kaikki miehet haluavat alle 30v naisen - on selvää että kyseessä on agenda minkä virheellisyyttä ei halua myöntää. Mielummin vaikka teeskentelee, ettei tätä ketjua ole koskaan kirjoitettukaan. Ei sellaisten kanssa voi väitellä, eikä sellaisia voi vakuuttaa. Miksi edes yrität?
....vaikka siksi, koska yrittänyttä ei laiteta 😄
Miten se on tähän asti toiminut?
Mä olen tähän asti miettinyt että mitä se tarkoittaa.
Ookkonää sattunu lukemaan Naisasialuuserin hengentuotteita tällä palstalla..
Kyllähän jotkut turkulaiset evoluutiopsykologit esittävät ihan naama peruslukemilla, että vanhatkin ukot haluavat vain ja ainoastaan nuoria naisia. No jotenkin noin..
Mies menettää 70 miljardia pettämisen takia.
Bezos ottanee tuon pelkkänä haasteena ja virkistyksenä; jos sulla on edelleen 70 jaardia, niin se on ihan sama jos sulla oli 140 jaardia. Eli ei tunnu missään, mut uusi kuuma nainen tuntuu joka paikassa. Bezos on kuulema uuden naisen mukaan isomunainen sonni, että tällainen tapaus tällä kertaa ;)
Bezosilla+kuitenkaan+ei+ole+rahasäiliötä,+jossa+olisi+140+iso+rahaa,+vaan+hän+omistaa+n.+15%+Amazon-nimisestä+firmasta.+Mikäli+muu+omistus+on+tarpeeksi+pirstaloitunut+hän+on+tosiasiallisesti+voinut+nimittää+mieleisensä+hallituksen.+Jos+osakkeet+pannaan+jakoon,+tilanne+ehkä+muuttuu.+Jos+muuttuu,+niin+sitten+se+ei+ole+enää+ihan+sama.
Pointtini oli kuitenkin se, että kaveruussuhde ei riittänyt työmyyrälle ja visionäärille, vaan tyypillisten viisikymppisten tapaan viettien annettiin viedä abstaraktioiden maailmasta fyysisten nautintojen maailmaan,.
Bezos on voinut järkijätkänä tajuta viimein ajan rajallisuuden ja massin todellisen arvon sen loppuessa, who knoes? ;)
Joo. Vaikea ulkopuolisena arvioida tuon 25-vuotisen liiton kehittymistä ja eron syitä. Ehkä se ei eroa kovinkaan paljon jonkun paljon enemmän taviksen liitosta. Luulisi toisaalta, että raha vapauttaa kummankin osapuolen tekemään mitä tahtoo. Ainakaan yhteisen asuntolainan vuoksi ei ole tarvinnut roikkua yhdessä.
Kysymys on luultavasti vastakappaleen löytymisestä seksuaalisessa mielessä. Tämä on puhdas arvaus
- tai siis ei ole ;)