narsisti ukkeli

Lija

En saa voimia eroon .mies on narsisti.olen kärsinyt 2v jo. En sais pitää yhteyttä kenenkään.minua haukkuu joka asiassa.kehuu exnaiset ne parempia.meinaa määrätä mitä vaatteita saan pitää.hänen tekemää ruokaa pakko syödä jos en syö suuttuu. Minun rahat alkoholiin.hän ain oikeassa mä väärässä. Vanhemmillleen haulkuu minua ja he uskovat
ym... iso lista jos kaikki luettelen.

1

198

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oppeliini1

      Vaatiiko uskontosi, oma tai perheesi lait tai muut lukijoille ymmärtämättomät syyt sinua olemaan tuon miehen kanssa? Jos, niin mitkä? osaatko selvittää ne itsellesi tai muille?

      Jos taas valitset viettää aikaasi tuon pahoinpitelijän kanssa täysin omasta vapaasta tahdostasi, on meidän (ei-psykiatrien) vaikea ymmärtää valintaasi.
      Tiedostat että olet hyvin onneton - jokainen olisi kuvailemassasi ilmapiirissä!

      Asutteko Suomessa? Jos, niin sinun ei tarvitse tehdä muuta kuin ottaa kaikista tärkeimmät - passisi, luotto- , pankki- ja ajokorttisi ja heti tänään poistua tuon miehen läheisyydestä. Mitä kauemmas, sitä parempi. Tietenkään et ilmoita siitä miehelle halaistua sanaa! Muuten hän tekee sinusta kykenemättomän lähtemään.

      (Jos taas Suomen ulkopuolella, ylläoleva toimii, paitsi että ostat heti lentolipun Suomeen ja marssit koneeseen. Tai juokset tukka suorana Suomen suurlahetystoon hakemaan apua)

      Osaat käyttää tietokonetta, ilmeisesti. Hae alueeltasi lähin turvakeskun ja suuntaa välittomästi sinne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      382
      2111
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      63
      1333
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1310
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1208
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      87
      1129
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      97
      1002
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      133
      934
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      880
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      821
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      770
    Aihe