narsisti ukkeli

Lija

En saa voimia eroon .mies on narsisti.olen kärsinyt 2v jo. En sais pitää yhteyttä kenenkään.minua haukkuu joka asiassa.kehuu exnaiset ne parempia.meinaa määrätä mitä vaatteita saan pitää.hänen tekemää ruokaa pakko syödä jos en syö suuttuu. Minun rahat alkoholiin.hän ain oikeassa mä väärässä. Vanhemmillleen haulkuu minua ja he uskovat
ym... iso lista jos kaikki luettelen.

1

139

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oppeliini1

      Vaatiiko uskontosi, oma tai perheesi lait tai muut lukijoille ymmärtämättomät syyt sinua olemaan tuon miehen kanssa? Jos, niin mitkä? osaatko selvittää ne itsellesi tai muille?

      Jos taas valitset viettää aikaasi tuon pahoinpitelijän kanssa täysin omasta vapaasta tahdostasi, on meidän (ei-psykiatrien) vaikea ymmärtää valintaasi.
      Tiedostat että olet hyvin onneton - jokainen olisi kuvailemassasi ilmapiirissä!

      Asutteko Suomessa? Jos, niin sinun ei tarvitse tehdä muuta kuin ottaa kaikista tärkeimmät - passisi, luotto- , pankki- ja ajokorttisi ja heti tänään poistua tuon miehen läheisyydestä. Mitä kauemmas, sitä parempi. Tietenkään et ilmoita siitä miehelle halaistua sanaa! Muuten hän tekee sinusta kykenemättomän lähtemään.

      (Jos taas Suomen ulkopuolella, ylläoleva toimii, paitsi että ostat heti lentolipun Suomeen ja marssit koneeseen. Tai juokset tukka suorana Suomen suurlahetystoon hakemaan apua)

      Osaat käyttää tietokonetta, ilmeisesti. Hae alueeltasi lähin turvakeskun ja suuntaa välittomästi sinne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3523
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2144
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1809
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1579
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1538
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      12
      1482
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1257
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1215
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      84
      1145
    Aihe