Media toitotta sitä kun perussuomalaiset ovat hyötyneet viimeaikaisista uutisista, viitaetn Ouluun ja Helsinkiin. Kyllä se vaan on niin, että yhteiskunta olisi ja tulusi hyötymään jos perussuomalaiset olisi tai olisi ollut pääministeripuolue.
Voi hyvää päivää mykkäsetjasipilät
7
88
Vastaukset
Vain persujen unelmissa.
Maailma on parempi paikka kun persut on oppositiossa.- reepo
Luultavasti Suomi on parempi paikka lastenraiskaajille ilman peresuja ! Mitäpä tuohon muuta sanottavaa olis.
reepo kirjoitti:
Luultavasti Suomi on parempi paikka lastenraiskaajille ilman peresuja ! Mitäpä tuohon muuta sanottavaa olis.
Olen samalla kannalla, tuntuu siltä että paljon parjatut persut ovat olleet oikeasssa ja ainoat jotka pitävät edes populistisesti suomalaisten puolta.
- unelmanelma
Unelmia on monenlaisia.
(hästäk) "meillä on unelma"
Nyt niitä unelman hedelmiä keräillään. Oletko ylpeä? unelmanelma kirjoitti:
Unelmia on monenlaisia.
(hästäk) "meillä on unelma"
Nyt niitä unelman hedelmiä keräillään. Oletko ylpeä?Jos minulta kysyit, en ole. Meillä on kouluissa maailman fiksuimmat lapset ja eduskunnassa tyhmimmät aikuiset. Onneksi lapsemme saavat nauttia parhaasta ilmastosta suomessa, mutta paskimmista sisäilmoista...kouluissa.
- unelmanelma
modelli kirjoitti:
Jos minulta kysyit, en ole. Meillä on kouluissa maailman fiksuimmat lapset ja eduskunnassa tyhmimmät aikuiset. Onneksi lapsemme saavat nauttia parhaasta ilmastosta suomessa, mutta paskimmista sisäilmoista...kouluissa.
Vastasin 3.14.lle.
modelli kirjoitti:
Olen samalla kannalla, tuntuu siltä että paljon parjatut persut ovat olleet oikeasssa ja ainoat jotka pitävät edes populistisesti suomalaisten puolta.
Näinhän se on.. Persuja lukuunottamatta kaikkien muiden puolueiden ongelma on tämä taivaanrannan maalaus, maailman parannus ja hyvä veli mentaliteetti. Valitettavasti siinä tahtoo käydä sitten ihan päinvastoin ja Suomalaisten asioiden hoitaminen jää vähemmälle. Tuodaan vain lisää ongelmia. -Kunnollinen maan johtaminen kun vaatii tietynlaista itsekkyyttäkin. Mun mielestä ei tarttis pyllistää joka suuntaan. Pitäis enemmän huolen omista asioistaan.
Persuissakin on paljon sellasta mistä en tykkää, eli täydellistä puoluetta ei ole tällä hetkellä olemassakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️672535Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1882222Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1312152Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.482127Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣331875Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1941597Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2211536Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171451Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261285Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä
Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva2071100