Media toitotta sitä kun perussuomalaiset ovat hyötyneet viimeaikaisista uutisista, viitaetn Ouluun ja Helsinkiin. Kyllä se vaan on niin, että yhteiskunta olisi ja tulusi hyötymään jos perussuomalaiset olisi tai olisi ollut pääministeripuolue.
Vastaukset 7
Vain persujen unelmissa.
Maailma on parempi paikka kun persut on oppositiossa.- reepo
Luultavasti Suomi on parempi paikka lastenraiskaajille ilman peresuja ! Mitäpä tuohon muuta sanottavaa olis.
reepo kirjoitti:
Luultavasti Suomi on parempi paikka lastenraiskaajille ilman peresuja ! Mitäpä tuohon muuta sanottavaa olis.
Olen samalla kannalla, tuntuu siltä että paljon parjatut persut ovat olleet oikeasssa ja ainoat jotka pitävät edes populistisesti suomalaisten puolta.
- unelmanelma
Unelmia on monenlaisia.
(hästäk) "meillä on unelma"
Nyt niitä unelman hedelmiä keräillään. Oletko ylpeä? unelmanelma kirjoitti:
Unelmia on monenlaisia.
(hästäk) "meillä on unelma"
Nyt niitä unelman hedelmiä keräillään. Oletko ylpeä?Jos minulta kysyit, en ole. Meillä on kouluissa maailman fiksuimmat lapset ja eduskunnassa tyhmimmät aikuiset. Onneksi lapsemme saavat nauttia parhaasta ilmastosta suomessa, mutta paskimmista sisäilmoista...kouluissa.
- unelmanelma
modelli kirjoitti:
Jos minulta kysyit, en ole. Meillä on kouluissa maailman fiksuimmat lapset ja eduskunnassa tyhmimmät aikuiset. Onneksi lapsemme saavat nauttia parhaasta ilmastosta suomessa, mutta paskimmista sisäilmoista...kouluissa.
Vastasin 3.14.lle.
modelli kirjoitti:
Olen samalla kannalla, tuntuu siltä että paljon parjatut persut ovat olleet oikeasssa ja ainoat jotka pitävät edes populistisesti suomalaisten puolta.
Näinhän se on.. Persuja lukuunottamatta kaikkien muiden puolueiden ongelma on tämä taivaanrannan maalaus, maailman parannus ja hyvä veli mentaliteetti. Valitettavasti siinä tahtoo käydä sitten ihan päinvastoin ja Suomalaisten asioiden hoitaminen jää vähemmälle. Tuodaan vain lisää ongelmia. -Kunnollinen maan johtaminen kun vaatii tietynlaista itsekkyyttäkin. Mun mielestä ei tarttis pyllistää joka suuntaan. Pitäis enemmän huolen omista asioistaan.
Persuissakin on paljon sellasta mistä en tykkää, eli täydellistä puoluetta ei ole tällä hetkellä olemassakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411907Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101310- 1011057
- 102918
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88904- 66761
- 33652
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.69522Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13518- 78501
