Media toitotta sitä kun perussuomalaiset ovat hyötyneet viimeaikaisista uutisista, viitaetn Ouluun ja Helsinkiin. Kyllä se vaan on niin, että yhteiskunta olisi ja tulusi hyötymään jos perussuomalaiset olisi tai olisi ollut pääministeripuolue.
Voi hyvää päivää mykkäsetjasipilät
7
124
Vastaukset
Vain persujen unelmissa.
Maailma on parempi paikka kun persut on oppositiossa.- reepo
Luultavasti Suomi on parempi paikka lastenraiskaajille ilman peresuja ! Mitäpä tuohon muuta sanottavaa olis.
reepo kirjoitti:
Luultavasti Suomi on parempi paikka lastenraiskaajille ilman peresuja ! Mitäpä tuohon muuta sanottavaa olis.
Olen samalla kannalla, tuntuu siltä että paljon parjatut persut ovat olleet oikeasssa ja ainoat jotka pitävät edes populistisesti suomalaisten puolta.
- unelmanelma
Unelmia on monenlaisia.
(hästäk) "meillä on unelma"
Nyt niitä unelman hedelmiä keräillään. Oletko ylpeä? unelmanelma kirjoitti:
Unelmia on monenlaisia.
(hästäk) "meillä on unelma"
Nyt niitä unelman hedelmiä keräillään. Oletko ylpeä?Jos minulta kysyit, en ole. Meillä on kouluissa maailman fiksuimmat lapset ja eduskunnassa tyhmimmät aikuiset. Onneksi lapsemme saavat nauttia parhaasta ilmastosta suomessa, mutta paskimmista sisäilmoista...kouluissa.
- unelmanelma
modelli kirjoitti:
Jos minulta kysyit, en ole. Meillä on kouluissa maailman fiksuimmat lapset ja eduskunnassa tyhmimmät aikuiset. Onneksi lapsemme saavat nauttia parhaasta ilmastosta suomessa, mutta paskimmista sisäilmoista...kouluissa.
Vastasin 3.14.lle.
modelli kirjoitti:
Olen samalla kannalla, tuntuu siltä että paljon parjatut persut ovat olleet oikeasssa ja ainoat jotka pitävät edes populistisesti suomalaisten puolta.
Näinhän se on.. Persuja lukuunottamatta kaikkien muiden puolueiden ongelma on tämä taivaanrannan maalaus, maailman parannus ja hyvä veli mentaliteetti. Valitettavasti siinä tahtoo käydä sitten ihan päinvastoin ja Suomalaisten asioiden hoitaminen jää vähemmälle. Tuodaan vain lisää ongelmia. -Kunnollinen maan johtaminen kun vaatii tietynlaista itsekkyyttäkin. Mun mielestä ei tarttis pyllistää joka suuntaan. Pitäis enemmän huolen omista asioistaan.
Persuissakin on paljon sellasta mistä en tykkää, eli täydellistä puoluetta ei ole tällä hetkellä olemassakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t214809Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem1633561Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo412921Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel112844HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1352759Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?1111873Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k861560Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi41518Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271406Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.211375
