Sitten kun viinamies perustaa perheen ja saa lapsia, opettaa viinamies lapsensakin juomaan viinaa.
Kun lapsille viinan juominen on luonteva osa elämää, pääsevät he nuorena mukaan porukoihin ja oppivat bailaamaan yökerhossa. Viinamiehen lapset löytävät helposti kumppanin yökerhosta ja viinamies saa lapsenlapsia.
Kun lapsille viinan juominen on luonteva osa elämää, pääsevät he nuorena mukaan porukoihin ja oppivat bailaamaan yökerhossa. Viinamiehen lapset löytävät helposti kumppanin yökerhosta ja viinamies saa lapsenlapsia.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Oletko ollut pulkkamäessä lastenlasten kanssa?
Pysy pulkkailemassa ja pois palstalta, ukki.
Ja ota koronaa.
Noinhän se on. Tuskin olisin saanut lapsen jollen olis mennyt baariin.
Vain viinaa juomalla ja yökerhossa bailaamalla voi löytää kumppanin ja perustaa perheen.
Ei nykyajan nuoret enää juo alkoholia ja se on hyvä niin. Parempi vaan pysyä raittiina, kun pilata turhan takia terveyttään viinalla.
Naapurin juoppohullu tuli eräs pyhäpäivä pihalla kännissä vastaan. Kyseli olinko minä nähnyt hänen alaikäistä poikaansa. Poika oli ilmeisesti isällä ollessaan karannut, kun vätys rapakännissä keskellä päivää. Kaikenlaisten apinoiden kanssa sitä naiset lapsia tekee, joten en epäile etteivätkö sinulle tee.
Heh, viinamiehen siittiötkin on joko niin kännissä ettei ne tajua uintisuuntaa tai ovat sammuneet kesken juhlien jonnekin kassien kulmaan. Pari hassua ehkä troolaa selkää ja nekin väärään suuntaan...🤣
Viinamiehen lapset ja vaimo joutuvat juoksemaan lumihankeen karkuun kun viinamies alkaa rähinöidä kännissä.
Työttömyys, viina, kirves ja perhe lumihanki poliisi ja viimeinen erhe.
Työttömyys viina kirves ja perhe lumihanki poliisi ja viimeinen erhe.
Naiset haluaa viinaa juovia väkivaltaisia jännämiehiä. Poliisit ohjelmassakin aina poliisit menee pelastamaan naista kun viinamies heiluu puukko kädessä naisen kotona.
Raittin miehen elämä on yksinäistä ja ankeaa.
Ei edes kavereita koska kukaan ei jaksa tylsimystä kuunnella.
Nykyään ei ketään onnekesi tarvitse opettaa juomaan viinaa. Luojan kiitos (tässä kohdin EU) sitä saa suhteellisen vapaasti, eikä tarvitse enää itse keitellä. Vielä kun saisi 9-21 säännön peruttua ja Alkon monopolin romutettua, niin Suomikin tulisi siedettävämmäksi. Sipilän & kumppanit voisi rankasti ryypätä siedettäviksi.
Viinamiehet lapaset on hukassa. Onko näkynnä?
Tuolahan ne ...
Lapaset roikkuu katkaisuhoidon oven rivassa ... odottavat viinamiestä
Anna lapsillesi hyvät eväät elämään ja opeta niille kiljun keittoa. Ne kiittävät sinua siitä vanhoilla päivillään paskat housuissaan.
- Uncle Ben -
Pojille pitää tarjota viinaa jo 15-vuotiaana ja kertoa peruskoulussa että parempi alkaa jännämieheksi kuin alkaa nössöilemään tai käy kuten minulle eikä saa koskaan pillua. Jos mulla olis lapsia pitäisin huolen ettei niistä tule mitään vitun nössöjä mutta enhän minä pääse lapsia koskaan tekemään.
Vitun nössö.
Vein kerran nössön tyttöystävän.
Nössö ei uskaltanut sanoa mitään koska olen iso ja voimakas.
Viinavanhemmille syntyy Fas-lapsia.
Viinaa pitää alkaa juomaan jo 14 vuotiaana ja silloin sitä sosiaalista elämää tulee kun tytöt kiinnostuu aina niistä jotka juo viinaa. Sitten tarjotaan tytöille viinaa myös ja suhteita syntyy. Näin minäkin tyttöihin tutustuin, naapurissa asui söpö tyttö ja mentiin sen kanssa aina urheilukentän pukukoppiin juomaan keskikaljaa.
Niinhän nuo matu-raiskaajat yrittävät satuilla, jotta tytöille pitää juottaa viinaa.
Hei hetkinen... . Oliko se nyt matu-raiskaaja vai kantis-raiskaaja joka juottaa nuorille naisille viinaa jonka jälkeen seuraa penetraatio.
Matu-raiskaaja on tuhma-setä, mutta kantis-raiskaaja on jännämies. Jännämiehet ovat ätmien ihannemiehiä. Matut ovat matuja.
Viinamies on oman kirjoituksensa mukaan raiskaajamies ! Onko muuten viinamies juottanut 14-vuotiaalle neitsykäisille paljonkin viinaa ja tämän teon jälkeen työntänyt iljettävän kikkelinsä viinasta sammuneen tytön pimppiin.
Viinamies taitaa puhua omasta nuoruudestaan kun oli itsekin 14-vuotias. Kun joi nuorena yläasteikäisenä viinaa, sai naisseuraa oman ikäluokan tytöistä ja oppi ihmissuhdetaitoja.
Raitis mies ei yläasteella juonut viinaa eikä luokan tyttöihin tutustunut. Hän oli aina yksin.
Suihinotto ei ole raiskaus jos tyttö tekee sen vapaaehtoisesti.
Lasinen lapsuus ja Virtahepo olohuoneessa.
https://lasinenlapsuus.fi
https://yle.fi/uutiset/3-7927366
Laskujeni mukaan viinamiehellä on 423 perhettä jos perheen kerran saa joka kerta baarissa käydessään. Aika huima suoritus.