Joulu ja loppiainen on mennyt aikoja sitten.Eikö nyt olisi aika jo riisua valoköynnökset puista? Ja ikkunoilta myös. On tympeää seurata tuollaista saamattomuutta.Pitää se nyt joulu sentään erottaa muusta ajasta täsmällisesti.
Vastaukset 4
- Valoapimeyteen
No mitä se nyt haittaa jos ne valot siellä vielä on. Just perus pelkosenniemeläistä negatiivisuutta tämä. Pimeetä on edelleenkin, että kyllä valoja tarvitaan. Äläkää ihmeessä vielä riisuko niitä!
- Töpselitirti
Joulu on kristillinen juhla eikä mikään kaikenpäiväinen puutarhavalaistus.
- diuduidiu
Töpselitirti kirjoitti:
Joulu on kristillinen juhla eikä mikään kaikenpäiväinen puutarhavalaistus.
tiesitkö että alunperin sana joulu on tarkoittanu pakanallista juhlaa ;) Että alunperin joulu ei ole ollu kristillinen juhla hömpötys.
- Tiippana
Kuusi ja kynttelikkö on jouluvaloja, muut ovat koristevaloja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3011273Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma301047- 64867
- 71847
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html420705- 47629
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen72598- 38582
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M77574Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl450563