Jänniä uutisia

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minusta on jänniä nuo polliisit. Ensin tyrivät oulussa vapauttamalla lastenraiskaajan ja hukkaamalla sen ja nyt tämä:

" Hän on epäillyt ulkopuolista tekijää ja on kertonut poliisille asiasta silloin kun Raahessa paljastui kaksi murhaa. Pienellä poliisilaitoksella oli kuitenkin kädet täynnä töitä kahdessa murhatapauksessa ja siksi asia jäi varjoon, Wendelin sanoi."

Raahen polliisi otti kahvia ja pullaa ja oli sitten kädet täynnä töitä niin että kun uhri tulee vasiten kertomaan tapahtumista ei polliisi osaa sitä yhdistää. Vittu mitä polliiseja:

"Minulle tuli vahvasti sellainen olo, että liityn jotenkin näihin tapahtumiin. Soitin poliisille kaksi kertaa ja mainitsin asiasta, mutta soittoja ei noteerattu, nainen kertoi."

Polliisin ammattitaito taitaa olla sitä ettei sekaannu mihinkään mikä voisi aiheuttaa töitä.

Äänestä

Poliisin tehtävä vihapuhetta pitää tutkia, Sipilä käski..
Ei siinä jokaista pahoinpitelyä tutkita.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uutistoimitus kirjoitti:

https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000005975191.html?ref=rss

-------------

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu