Kävely ja haluan ostaa teleskooppi sauvat

eivieläolesauvoja

Kävelylenkit aloitin joulukuun alusta,ekalla viikolla oli 3 lenkkiä vajaa tunnin mittasia,ja sen jälkee olen kävellyt 4 krt viikossa,viime viikolla tuli käytyä 5 lenkkiä, ja yleensä kävelen yli tunnin, 1,5t on ihan ok lenkki. Ja treenausta 2-3krt viikossa. En kyllä paljon hikoile edes,vähän selästä ja kainaloista,aina ennen tuli kova hiki treenatessa. Onkohan kunto noussut? Vajaa 4kg on lähteny painoa alas, paino on tullut hitaasti vuosien ajan kai se sitte myös hitaasti lähtee.

1

407

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toinensauvakävelijä

      Hyvä sinä mutta miksi turhaan ostaisit teleskooppisauvat. Halvat teleskoopit ovat rimpuloita, painavia ja helposti jumittuvia. Kunnolliset ovat sitten aika kalliita. Osta vaikka marketista ensin tavalliset niitä saa käyttökelpoisia jopa 20 eurolla. No on minullakin toiset sauvoista teleskoopit mutta käytän niitä yleensä vain erävaelluksilla. Kannattaa sitten välillä harrastaa muutakin liikuntaa ettei kyllästy. Itse talvisaikaan myös hiihdän ja kesällä pyöräilen.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 157
      3991
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      92
      3362
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      99
      2730
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      284
      2575
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2316
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      152
      2063
    7. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      6
      1674
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      1059
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1038
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      899
    Aihe