Kävely ja haluan ostaa teleskooppi sauvat

eivieläolesauvoja

Kävelylenkit aloitin joulukuun alusta,ekalla viikolla oli 3 lenkkiä vajaa tunnin mittasia,ja sen jälkee olen kävellyt 4 krt viikossa,viime viikolla tuli käytyä 5 lenkkiä, ja yleensä kävelen yli tunnin, 1,5t on ihan ok lenkki. Ja treenausta 2-3krt viikossa. En kyllä paljon hikoile edes,vähän selästä ja kainaloista,aina ennen tuli kova hiki treenatessa. Onkohan kunto noussut? Vajaa 4kg on lähteny painoa alas, paino on tullut hitaasti vuosien ajan kai se sitte myös hitaasti lähtee.

1

429

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toinensauvakävelijä

      Hyvä sinä mutta miksi turhaan ostaisit teleskooppisauvat. Halvat teleskoopit ovat rimpuloita, painavia ja helposti jumittuvia. Kunnolliset ovat sitten aika kalliita. Osta vaikka marketista ensin tavalliset niitä saa käyttökelpoisia jopa 20 eurolla. No on minullakin toiset sauvoista teleskoopit mutta käytän niitä yleensä vain erävaelluksilla. Kannattaa sitten välillä harrastaa muutakin liikuntaa ettei kyllästy. Itse talvisaikaan myös hiihdän ja kesällä pyöräilen.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      118
      9724
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      95
      9437
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7891
    4. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      33
      7261
    5. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6274
    6. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5428
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      8
      4798
    8. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      29
      4486
    9. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4385
    10. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4333
    Aihe