Kaisa on luuseri, ei sille mitään mahda

Ruotsissa hiihdetään tänään naisten ampumahiihdon pikamatka. On jokseenkin selvää, että Mäkäräinen mokaa taas kuten kaikissa viimeisissä kisoissaan. Kaisa on luuseri, ei sille mitään mahda.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei kun novemesto. Se on niinku Italiaa. Kaisa on kolmas. Hyvä suoritus.

Äänestä
  • Olinpas mielelläni väärässä tällä kertaa. Kaisa on rautaa ja Laura. Taistelijoita.

    Äänestä

Niinhän se on. Jonakin päivänä kaikista meistä, tulee niitä luusereita! Itse olen kilpaillut eri kestävyyslajeissa (hiihto, juoksu, suunnistus) niin kauan, että ensimmäinen tallessa oleva palkintolusikka (hiihtokisoista), on v.1961 peräisin!!! Sen jälkeen niitä palkintoja ja jopa edustustehtävyyksiä, on tullut niin paljon, että muistotkin kaikista, ovat hävinneet!!! Ei edes Suomen edustaminen arvokisoissa, ole jättänyt jälkeäkään minuun!!! Sen tietävät kaikki, joille se tehrävä ln annettu!!!

Olen kai sitten tänäkin vuonna se luuseri, vaikka voittaisin kaikki, ikäsarjani SM -kisat???

bergwolf35

Äänestä
  • Sinua tuskin hehkutetaan minään suurena mestarina. Kaisa Mäkäräistä on hehkutettu kaikki nämä vuodet, vaikka hän on ollut aina arvokisojen luuseri. Pienemmissä kisoissa menestys on ollut vaihtelevaa, mutta nyt on alkanut tökkiä entistä enemmän maailmancu-kisoissakin. Kaisan kannattaisi lopettaa.

    Äänestä

No, jaa. Ei taatusti ole hehkutettu, kuten Kaisaa!!! Voisi kuitenkin sanoa, jonkin kansalliseeppoksen mukaan, että "Tein sentään jotakin minäkin"!

Et tiedä kuka olen ja mitä olen tehnyt!!! Jos saavutukseni sanoisin, niin hetihän paljastuisi, kuka olen!!! TÄMÄ palsta, ei ansaitse , sitä tietää!!!

Ole vain " tietävinäsi" kaiken, njjn mielesi pysyy, kaiketi rauhallisena?!?!

bergwolf35

Äänestä

Rako pienenee...

Äänestä

Naisten takaa ajo. Useimpien miesten lempipuuhaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hutejatulee kirjoitti:

Ruotsissa hiihdetään tänään naisten ampumahiihdon pikamatka. On jokseenkin selvää, että Mäkäräinen mokaa taas kuten kaikissa viimeisissä kisoissaan. Kaisa on luuseri, ei sille mitään mahda.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu