Erosimme 2 vuotta sitten miehen päätöksestä. Hän halusi olla yksin. Ei aikaakaan kun hän oli jo parisuhteessa. Aika ajoin hän ottaa minuun yhteyttä, kyselee kuulumisia ja haluaa nähdä. Puhelimessa juttelemme pitkiä aikoja, ihan kuin silloin joskus. Hän kertoo parantaneensa elämäntapojaan ym. Välttää puhumasta kumppanistaan, mutta kertoo jos kysyy, hankaluuksia kuulemma on. Nähdä haluaa ainakin seksin toivossa. Kyselee minun tapailuista tai onko minulla joku.
Mitä mies oikein meinaa, pitääkö hän minua varalla vai onko kyse jostain muusta?
Varallako pidetään?
3
<50
Vastaukset
Hän yrittää olla asiallisesti ystävä, tämä voi tarkoittaa paljonkin miehelle enkä menisi ikinä loukkaamaan toista tuollaisella kysymyksellä. Onko sinulle vaikeaa olla viileän asiallinen?
Vaihto mielestään huonompaan , kenties katumus tai sitten tiedostamaton leikki
- annalyysi
Oisko niin että hän ei ns osaa olla parisuhteessa. Erosi koska halusi olla yksin. Koska alkoi uuteen suhteeseen, ja nyt soittelee sulle, niin vaikuttaa siltä että ei osaa olla suhteessa. Laittaa suhteen poikki esim epävarmuuttaan, ja suhteessa ollessaan hakee turvaa eksästä. Eli vähän niin kuin varalla pitää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202081
- 1561977
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h281926Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue141173- 51987
- 85946
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114834
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50811Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32779