Kaveri kirjoittelee yhtä aikaa useammalla kymmenellä merkillä sotkien keskusteluja (keskustellen myös aktiivisesti itsensä kanssa). Esiintyy mm. possuna ja Saapasnaamana.
3.14 nikkihuijaus paljastunut
reilukaveri.kerho
54<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Sanoo puskista huutelija. Mutta tämä keskustelu kaluttiin jo loppuun.
Keskustelu on vasta käynnistymässä. Maton alle ei lakaista tärkeitä asioita.
Haha. Seuraan mielenkiinnolla.
Haluat unohtaa ja työntää asian nopeasti pimentoon, mutta suurimmat uutiset käsitellään palstoilla tarkkaan.
Kyllä aihetta saa pyöritellä minun puolesta ihan vapaasti. Sovimme kuitenkin asiamme Pönttiksen kanssa, joten minulla ei ole tarvetta luoda enempää nostatusta.
Näin on. Useammalta ihmiseltä on tähän mielipide sanomatta ja naiset ovat ainakin kaikonneet. Keskustellaan asiasta.
Eiköhän täällä ole useampia tuhatnikkejä
3.14 on aktiivisin ja aikamoinen supertehtailija jos alamme lukemaan alusta. Loput eivät pääse lähellekään, he kun näyttävät käyttävän yhtä mikä keskusteluista on suoraan aistittavissa.
Ei muuten ole.
Liljalaakson väki juttelee yleensä ihan omissa ketjuissaan eikä häiritse muita. Paitsi niitä joiden on saavuttava paikalle varta vasten häiriintymään. Se Periksen porukka ei siltikään tartu mielensäpahoittajien kommentteihin, hatun nosto siitä. Aivan loistavaa palstataidetta :) Luulen että tuo idea poikii vain positiivista mainosta tyypin firmalle, vaikka paljastelijan tarkoitus olikin tuhota Peris. Vtuiksi meni, hähää! :)
Erittäin paljon samaa mieltä! Periksen porukka tuntuu menevän tosikoille hyvinkin pahasti ihon alle ;) Oikeesti nauran koneen ääressä ääneen kun joku raukka ihan tosissaan yrittää todistaa hahmojen olevan mielikuvitusta ;)
Peris jatka vaan samaan malliin, sulla on faneja :)
He eivät kuulu tähän ketjuun. Aiheena on 3.14 ja kaikki kymmenen miljoonaa merkkiään.
Sun huomionkipeydellä ei ole mitään rajaa...
Onko kiva palstailla yksinään?
Nuuska(kin) meni "possun" lankaan.
Tyyppihän on masentunut yksinäinen joten sillä on oikeus kirjoitella. Sitten kun saa rakkautta ja naisen niin sitten ei ole oikeus kun yhteen nimeen.
Pian keskustelee yksinään sillä palstan keskusteluketju eivät vedä eivätkä liiku. Väärä keskustelukulttuuri ja tahallinen sotkeminen sekä hämmentäminen pilaavat toimintaa. Voi olla jo hankalaa palauttaa ennalleen kun moni ymmärtää vilpillisen kuvion. Sellaisessa ei ole mielekästä oleskella.
Tuliko Sinkut tiensä päähän?
:/ Kiva lukea tällaista paskaa propagandaa. Onneksi tulee rekisteröitymispakko niin päästään näistä lopuistakin trolleista.
Tämä on trollipalsta. Jos ei kestä, poistuu.
Miksi muuten itse trollit Nuuskasta?
Kun en juurikaan trollaile, kirjoittelen vain tylsyyttäni täyttä asiaa. Jos ottaa nokkiinsa niin kannattaisi varmaan vaihtaa maisemaa.
Miksi trollasit Nuuskasta? Myönsit laverrelleesi ylläpitoon. Oliko aiheellista toimintaa?
Voit vaihtaa maisemaa jos et itse esim. NuuskaMuikkune kirjoittajaa kestä.
Jos henkilö rikkoo yhteisönormeja, niin hänestä on heitettävä ylläpidolle ilmoitus. Ette te apinat muuten opi olemaan kunnolla.
Joo, nolo temppu.
Sinä olet pahin säätäjä ja kielen käyttösi paljastaa sinut uudelleen ja uudelleen 3.14 osoitteeseen (Saapasnaamaan). Kohteliaaseen keskusteluun ei kuulu "apinoittelu".
Nuuskan oli taas liian sinisilmäinen. Toivottavasti ottaa opikseen.
Mistä syntyy tarve miljoonalla nimimerkille? Vastaapa sunnuntain ratoksi ihan meille kaikille apinoille.
Ei ole tarkoitus olla ystävällinen apinalajille joka on passiivisagressiivinen jostain syystä juuri minua kohtaan.
Tarpeeksi kun pyörii paskassa niin saattaa jotain mennä suuhunkin. Onneksi sanon mitä sylki suuhun tuo niin puhdistuu suu. Sitä paitsi olen myös hyökännyt tätä palstanikkaria vastaan jo aikaisemminkin verbaalisella kynälläni. Touche.
Nooh, ollaan nyt vähän ymmärtäväisempiä. Kaverilta poistettiin juuri kivekset, ei ihme jos vähän jurmii. Testot laskee niin kiukku kasvaa. Kun lisääntyminen ei enää biologisesti onnistu, niin ongelma paikataan synnyttämällä räjähdysmäisesti uusia palstahahmoja.
Niin, hyvin keksitty. Olen muuten laittanut merkille tuohon että sä olet aina aukomassa päätä täällä ilman mitään validia sanottavaa. Taidat olla niitä pannukakkumaamiehiä?
Se oli siis kivessyöpä, mikä pymppy-Pertillä oli?
Otan osaa.
En lähde arvuuttelemaan tuntemattomien ihmisten diagnooseja.
Tai eturauhassyöpä. Sama lopputuloksen kannalta, kaikki pois.. ;)
Perustit sitten perheen tänne?
Juu, sehän se olikin...
Ei, vaan liititte minut mukaan palstasirkukseen kysymättä kuka olen.
En ole skitsofreenikko. Nyt tosin mietin, että oletko sinäkin minä? 🤔
Kuule possu, meitä ei taida enempää kiinnostaa kuka olet.
Possu taitaa olla pihalla kuin lumiukko.
Oletko sinä kuka?
Pitäisikö jonkun erottaa sinut muista trolleista?
Näyttää tosiaan olevan. Pertti raukka.
Ei ne mitään mieltä tasaavaa sulle antaneet pallinpoiston jälkeen? Sulla vois olla nyt käyttöä jollekin aivokemiaa boostaavalle dropille.
Mikäs ämmä täällä käyttää nimimerkkiäni?
Oletko yksinäinen?
Pitäiskö mun tietää kuka sinä olet?
oletko alkuperäinen trolliämmä?
Onko sinulle merkitystä kuka kirjoittelee kanssasi?
Luulisi että olet iloinen jokaisesta kommentista jonka joku muu kuin sinä kirjoittaa palstalle.
Oletkos Pertti käynyt jo kaupassa? Se pilluvoide olis pakko saada kun kutiaa niin perkeleesti, ihan kuin olisi kilo hiekkaa pillussa.
Haluatko käydä keskustelua henkilöllisyydestäni?
Sitä keskustelua voit käydää yksinäsikin.
Kuule poika minä en kuuntele minkään aikamiehen vittuilua.
Jos et ole huomannut, repertuaariini ei kuulu vulgaari kielenkäyttö, vaan vastustajan pussittaminen älyllisin keinoin. Tämä on suurin erottava tekijä Pertin ja minun välillä. Toki olen hokenut vittua ja muuta, mikäli se edistää tarkoitusperiäni pidemmällä tähtäimellä.
Täälläkö ne autistit vielä pyöriikin? 😂
Itsehän olen kasvamassa pikaista vauhtia siaksi, niin täytyy harjoitella että näyttää maskuliiniselta karjulta.
Juuri siksi huvittaa, että ei tunnistanut pönttis = teknodonna.
Ihmettelen, miten rekkaamattoman nimimerkin takaa kukaan edes viitsii ruveta vinkumaan jostain multinikkauksesta.
Tietysti se on yksi tapa yrittää mitätöidä se mitä toisella on sanottavana. Itseäni ja Expuaa ja jotakuta muuta syytettiin yhdeksi ja samaksi henkilöksi.
Huvittavintahan siinä on se että vedetään syyttömät mukaan näihin wanhojenämmien ja muiden omiin palstapsykooseihin. En usko että kukaan oikeasti aikuinen ihminen käyttäytyisi minua kohtaan näin oikeassa elämässä. En omista edes useampaa nimimerkkiä, vain tämän yhden jota olen kantanut ylpeänä ammoisista ajoista lähtien.