En boikotoi perttikerhoa

Tähän kohtaan tällainen tarpeellinen ilmoitus. Palstalla on selvästikin ilmapiiri kiristynyt ja omalta osaltani tahdon irtisanoutua vihanpidosta josta ei hyödy kukaan. Sitäpaitsi, vietämmehän vihapuheen vastaista Against Hate - viiikkoa niin mikäpä olisi parempi tässä kohtaa kuin suvaita myös Perttiä ja kaikkia mahdollisia Pertin aliaksia.

Toivon että kaikki muutkin palstan "trollikerholaiset" lähtevät suvaitsevaisessa hengessä mukaan tähän samaan, vaikka Pertti ei haluaisi keskustella meidän kanssa me voimme aina keskustella Pertin kanssa. Näyttäkäämme avoimuutta ja hyväksyntää jyrkän suvaitsemattomuuden sijaan.

11

<50

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ludde nauttii kaikesta huomiosta mitä saa.

      • Näkyy joku poistattelevan viestejä, ettei vaan Pertti kujeilisi :D


      • Harmaaritari kirjoitti:

        Näkyy joku poistattelevan viestejä, ettei vaan Pertti kujeilisi :D

        Yritin rauhan elettä aikaisemmin, mutta ei häntä kiinnostanut.


      • Saapasnaama kirjoitti:

        Yritin rauhan elettä aikaisemmin, mutta ei häntä kiinnostanut.

        Pertti on aika itsepäinen kun sen pään ottaa. Se mikä meille on rupattelua ja helposti unohdettavia poikkipuolisia lauseita on Pertille palstasotaa jossa vankeja ei oteta, kaikki teloitetaan.


      • Harmaaritari kirjoitti:

        Pertti on aika itsepäinen kun sen pään ottaa. Se mikä meille on rupattelua ja helposti unohdettavia poikkipuolisia lauseita on Pertille palstasotaa jossa vankeja ei oteta, kaikki teloitetaan.

        No pallo on nyt Pertti sinulla. Oma rauhantarjoukseni on edelleen voimassa.


    • läpsy.naamaan

      Miten omahyväinen pitää olla että kuvittelee ettei kukaan muu ikipäivänä voisi tympääntyä "teidän" touhuihin, että se on aina vaan pertsa jota ärsyttää. Ei, täällä on monia puskia jotka ovat kurkkua myöten täynnä pönttis-kiimaa ja pienen ryhmän inside jorinoita. Vaikka en aina pertsankaan jutuista välitä ja joskus menee yli, on se joissakin jutuissa oikeassa.

      • Minäkään en ole Saapasnaama, mutta haluaisin ihan vaan kysyä, ketkä on "te" ja ketkä kuuluu siihen inside porukkaan?


      • äl767öl

        Niin on. Mut ei sit kantsi kommentoida mitään noille sisäpiiriläisille. Lähinnä vanhoja, läskejä, varattuja akkoja.


    • Tottahantokiminä

      Tottakai koliseva palstaveljeni lähden mukaan Perttiä/perttejä suvaitsevalle linjalle. Ja suvaitsen myös kaikenlaista mielipiteitä palstalla. Jopa Pertin vainolaiskeskustelua. 😃

      • Kunhanmietinaamussa

        No joo. Oikeesti...

        Siis kyllä joskus joku Nrt;kin kysyi, miten päästä ”sisäpiiriin”, että se vaikuttaa kivalle.
        Pertin nimeämä ”trollikerho” voi tarkoittaa sitä samaa. Ja on se näkynyt monen muunkin kirjoituksissa. Mutta itselläni ei ole tarkoitus sijoittaa ketään tai itseäni kuppikuntaan. Niin vain tapahtuu. Joistain asioista kiinnostumisen myötä tai samanmielisyyden mukaan tulee ”komppikerhoja” tms.


    • wanhaämmä

      Onnea yritykselle.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      708
      2025
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      341
      1095
    3. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      69
      926
    4. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      150
      844
    5. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      65
      626
    6. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      46
      614
    7. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      31
      609
    8. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      577
    9. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      32
      570
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      530
    Aihe