Oliskaan aika äänestää nykyhallitus puolueen edustajat uuteen hallitukseen.Ovat erinomaista politiikka vetäneet.Eipä se kuin huonommaksi menee jos toiset puolueet ottais vallan ja upottaisivat koko maan suohon kun koko ajan hyviä päätöksiä torjuvat eikä mitään uutta edes ehota ja eduskunnan teveessäkin muutako moittivat ja tinkaavat päivän selvistä asioista.Pakolaisetkin on hyväksi,oppivat nyky äidit ja isät huolehtimaan lapsista,eikä vain ole yhdessä kuin watsapissa ja facessa,sieltähän lapset oman itsensä nykyisin kun ei tunne edes kavereitaan.
Eduskunta vaalit
Annalapselleelämä
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
nykyhallitus on yhteiskunnan syöpä, tanssivat täysin ekn pillin mukaan.
Köyhät köyhtyy ja rikkaat rikastuu, se on kepuleiden tahto.
Ei yhtään ääntä tälle menolle, oikeistolaiset myyvät koko suomen.
Ainaki täällä tehdään hyvää kunnallispolitiikka kun uusi kj tuli virkaan,ei tarvi säikkyjä valtuutettuja enään opastaa kun edellinen kj polki heidät suohon.
kerrohan meille tyhmille kuntalaisille, kenet valtuutetut hän polki suoon?
Kyllä ne jotka seuraa päätöksen tekijöitä niin tietää keitä olivat ja samapa se nyt uudet tuulet puhaltaa, ja talous saatu kuntoon ja investoinnit saadaan alkuu.Ei kannata vanhoja asioita muistella enään.
Vanhoissa ei ookkaan paljoo muistelemista. baarissa juttelivat että viime vuen kunnantulos olis satoja tonneja miinuksela, onkohan tuokaan totta.
lapin voisi vielä jättää valtio harkinnan alle , mutta ahvenanmaan voisi myydä ruotsille 3 kruunulla, veroimuri koko hurripläntti.
Olen äänestäny kepua ikäni mutta en ennää. Kehtasit jäätyttää eläkkeestä inteksit. Persua äänestän.
Hyvä esimerkki hallituksen toiminnasta: lääkkeiden omavastuuta nostettiin niin paljon, että osalla ihmisistä ei ole varaa ostaa lääkkeitä. Kipeimmin tämä koski diabeteslääkkeisiin.
No totta kai kepu, kokoomus ja persut (silloisen hallituspuolue) olivat moisesta huolissaan, niinpä he säätivät apteekkareille yrittäjävähennyksen, etteivät nämä vaan menetä tulojaan.
Äänestäkää nyt näitä