Paras teollinen einessalaatti

Aloitus kaikille majoneesipohjaisten einessalaattien ystäville.

Mikä on paras kaupan teolliseen majoneesiin tehdyistä einessalaateista?
12282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Punajuurisalaatti on ihan hyvän makuinen... tulee kesäisin joskus itsekin ostettua grillituotteiden kanssa syötäväksi, jos syöjiä on vain 2-3 kpl, 300-400g riittää vielä pariin voileivän päälyseenkin.

10 - 20 syöjää samaan aikaan syömässä ja mä teen itse 2-3 erilaista salaattia tarjolle, korkeitaan yks on majoneesipohjainen... yleensä sienisalaatti tai italiansalaatti.
Coleslawsalaatn teen kermaviiliin yleensä ja vihersalaatille on öljypohjainen salaattikastike, jollain yrtillä tai sinapilla tai ehkä sitruunallakin maustettuna.

Äänestä

Ei sellaista ole... :D

Äänestä

Ei tule ostettua muuta kuin joskus harvoin Metsäsienisalaattia blinien lisukkeeksi, jos tuntuu ettei mäti, smetana ja sipulisilppu riitä.

Äänestä

voee voee ät,ot

Äänestä

Litlin italiansalaatti ja perunasalaatti on hyviä. Sit vielä se jossa on jenkkilipun kuva kannessa. Onko joku koleslava tai sinnepäin oleva kaalisalaatti.
Punajuurisalaattia Forssan valmistamaa on kaapissa nytkin.
Harmi vaan kun tekevät niitä noihin pieniin rasioihin.
Tuollaisen 400g pikkurasian vetää yhdellä kerralla muun ruuan ohessa.
Mielestäni niitä pitäisi tehdä järkevämpiin kilon rasioihin.

Pääasiassa teen itse jäävuorifetasalaatin kaikkine vihanneksineen sekaisin ja sen kun kruunaa vielä chilisalaattikastikkeella niin avot.

Äänestä

Ei semmoista ole olemassakaan...En tiedä mikä siinä majoneesin maussa on niin ..no..Yök. Ne kolmioleivätkin on aivan ..no..Yök. Ei pysty syömään.

Äänestä

antaako itkevä nainen pillua jos potkii ja lyö itkevän naisen pillua?

Äänestä

Pottusalaatti ehdottomasti. Monikaan valmistaja ei voi ainesosien yksinkertaisuuden vuoksi siinä epäonnistua, mutta kaupan hyllyiltä löytyy toki eri-keepperiltäkin maistuvia plöräyksiä.

Äänestä

Koleslava, siinäpä sairaan mielikuvituksen tuote 😂

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mitä.mieltä kirjoitti:

Aloitus kaikille majoneesipohjaisten einessalaattien ystäville.

Mikä on paras kaupan teolliseen majoneesiin tehdyistä einessalaateista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu