Olen koeajalla vielä tämän kuun loppuun. Viime viikolla meni lopullisesti hermot saamattoman ja todella hankalaan työkaveriin, jonka tehtävänä oli perehdyttää minut tähän työhön. Yli neljä kuukautta olen ollut täällä enkä vieläkään tiedä miksi teen täällä mitä teen. Päätin sitten purkaa työsopimukseni.
Pomoni soitti seuraavana päivänä ja pyysi että jäisin vielä pariksi viikoksi, etteivät he jää pulaan (ilmeisesti tämä työkaverini ei itse tee ollenkaan töitä) Lupasin jäädä vielä. Nyt aika kuluu todella hitaasti, motivaatio on nollissa ja aamulla ei meinaa millään päästä sängystä ylös.
Sain uuden työpaikan, kävin eilen kirjoittamassa sopimuksen ja uusi työ alkaa kuukauden päästä, onneksi saan pienen hengähdystauon tämän paskan jälkeen.
Miten ihmeessä motivoin itseni nousemaan aamulla ylös ja raahautumaan tänne kun ennemmin vaikka jalkaisin päätä seinään sen 8 tuntia päivässä?! Miksi en vain ollut jämynä ja lähtenyt heti pois?
Tervanjuontia
5
135
Vastaukset
- jeepcherokee
"Miksi en vain ollut jämynä ja lähtenyt heti pois?"
No, sanohan se. - Ap_
Ongelma ratkesi kuin itsestään, uudesta paikasta soitettiin ja pyydettiin, että voinko aloittaa jo ensi viikolla. Kyllä vähän hävetti soittaa että lähden jo tämän viikon jälkeen. Pomon äänestä kuuli että nyt v*tuttaa ja rankasti. Mutta unelmaduuni odottaa :)
- rappioaikaa
Siinähän pomoa vituttaa ja ihan oikein että sitä vituttaa, ei sekään susta välitä paskan vertaa joten et ole mitään velkaa koko puljulle tai sille pikkunilkki pomollesi.
Ei muuta kuin uutta matoa koukkuun ja myös jatkossa kannattaa heti nostaa kytkintä jos alkaa vituttamaan työolot.
Ei ne työpaikat ole henkisen hyvinvoinnin uhraamisen arvoisia. Tsemppiä.
- Anonyymi
Menepä henk kohtaiseksi avustajaksi. Se se vasta tervanjuontia on. Vapaalla joudun nollaamaan täysillä itseni siiderillä!!!
- Anonyymi
"Päätin sitten purkaa työsopimukseni. Pomoni soitti seuraavana päivänä ja pyysi että jäisin vielä pariksi viikoksi,"
Onko tässä mitään järkeä eli irtisanoutuu ja vasta seuraava päivänä pomo sen tajuaa?
Lopputili maksettu ja soitellaan töihin on uusi työsopimus ja irtisanottu tulee töihin????????? mitään järkeä?
Mitä sieniä aloittaja on syönyt tai koko työyhteisö syönyt lounalla?
Eilen lopputilin viimeinen työpäivän lähtökahvit ja uutena työntekijänä heti aamulla töissä, ei helv*
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1956808- 1592006
- 1131668
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551218Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢481074Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991045Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6967Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251934- 41909