Aiotko vielä joskus seurustella?

Kaikysyäsaa--

Kauanko olet ollut sinkku?

24

81

Äänestä

    Vastaukset 24

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämä-selvä

      Aion seurustella palsta kurpan kanssa.

    • Kaisanoasaa

      palstalaiset ei seurustele koskaan

    • Ehkä aion seurustella, ehkä en. Sinkkuna ollut 1v1kk

    • PäivänPertti

      En usko että koskaan enää seurustelen.

      Toivoisin kyllä löytäväni ystävän, elämänkumppanin ja panoalustan.

      • Sulla on reservissä Heidi.


      • PäivänPertti
        misspönttöuuni kirjoitti:

        Sulla on reservissä Heidi.

        Ei ole.

        Jos kävisi niin että Heidin liitto tulisi jostakin syystä tiensä päähän, niin minulla olisi syli lämpöisenä. Tuo kuvio ei ole uskoakseni siltikään realistinen.


      • PäivänPertti
        misspönttöuuni kirjoitti:

        Sulla on reservissä Heidi.

        Niin, ja sen verran avaan vastaustani, että uskon tietenkin löytäväni elämänkumppanin.

        En vain koe että se olisi seurustelua niinkuin nuoruuden suhteissa. Se olisi elämän jakamista kumppanin kanssa.


      • PäivänPertti kirjoitti:

        Niin, ja sen verran avaan vastaustani, että uskon tietenkin löytäväni elämänkumppanin.

        En vain koe että se olisi seurustelua niinkuin nuoruuden suhteissa. Se olisi elämän jakamista kumppanin kanssa.

        Heidi se silti on.


      • PäivänPertti
        misspönttöuuni kirjoitti:

        Heidi se silti on.

        Mulla ei ole sellaista tietoa, en kuitenkaan pistäisi pahakseni jos noin olisi.

        Tunnen kyllä itseni sen verran hyvin, että voin ennustaa ettei se lähimpään vuoteen voisi olla kukaan muu. Jos joku nainen pääsee uimaan kunnolla ajatuksiini, sitä ei voi korvata toisella. Ensin pitää tehdä "surutyö".


      • PäivänPertti kirjoitti:

        Mulla ei ole sellaista tietoa, en kuitenkaan pistäisi pahakseni jos noin olisi.

        Tunnen kyllä itseni sen verran hyvin, että voin ennustaa ettei se lähimpään vuoteen voisi olla kukaan muu. Jos joku nainen pääsee uimaan kunnolla ajatuksiini, sitä ei voi korvata toisella. Ensin pitää tehdä "surutyö".

        Olet valmista kauraa.


      • PäivänPertti
        misspönttöuuni kirjoitti:

        Olet valmista kauraa.

        Tunnetasolla kai noin voi sanoa, mutta en minä rakkauteeni riudu. Seksi on aina mahdollista kun eteen sattuu sopiva kinkku.


    • grillikinkku

      En saa maista kinkku.

    • Tulevat.vuodet

      Viimeistään 10 vuoden päästä. Siinä välissä tapahtuu aivan riittävästi ilman seurustelua.

    • Sinkkuna ollut liian kauan. Kyllähän sitä sitten seurustelee kun osuu kohdalle se sopivahko. Harvemmin sitä ihastuu kehenkään, mutta niinkin käy aina joskus välillä.

    • OlkoonSittenNiin

      Tilanteeni on sikäli hankala, että enemmistö ihmiskuntaa on Demiurgin ohjaamia eipelihahmoja ja Demiurgi nauttii minun kiusaamisestani turhauttavan paljon. Jos kerrankin käy niin, että joku nainen osoittaa minulle vilpitöntä huomiota, jokin ulkopuolinen taho estää kaiken, ellei jotain yliluonnollista väliintuloa tapahdu jo sitä ennen.

      Toinen vaihtoehto on, että nainen on Demiurgin ohjauksessa ja asettaa minulle nöyryyttävän alistavat ehdot, että parisuhteessa saisin korkeintaan pusun poskelle, ja joku murjaani tulisi siittämään lapset. Taistelen mieluummin silminkantamattomiin yltävää loputonta demonilaumaa vastaan kuin alistuisin sellaisiin ehtoihin. Niin hyvä ihminen en ole minäkään.

      Elämä sielullisena miehenä vihamielisen Demiurgin hallitsemassa Matrixissa sieluttomien eipelihahmojen ympäröimänä ei aina ole helppoa. Tässä roolipelissä Demiurgi on varsin epäreilu ja kelju pelinjohtaja, joka ei haluaa mitään hyvää pelaajilleen, jotka ovat pakotettuja pelaamaan tätä peliä.

    • Tämä-selvä

      Hahaha luuletteko että saatte kumppanin. Onko resurrssit kunnossa eli onko rahaa, hyvä asunto, auto ja kesänökki?

      • Selevästi.päisään

        En luule enkä usko seurustelevani tai saavani koskaan kumppania. Sinkkuna olen ollut nyt 21 vuotta. Rahaa löytyy aina yksi miljoona jos tarvetta tulee, ehkä enemmänkin. Asunto on 11 v uusi kerrostalokolmio, autoja kaksikin ja kesämökkiä ei ole eikä tule. Entisenä OKT asujana tiedän, mitä se mökkeily olisi... Näillä avuilla ja eväillä ei naista saa eikä pillua lohkea, sen on käytäntö opettanut. Toista se olisi vaikka linnankundilla.
        Sinulla ei ole mitään näistä, koska olet luuseri. Vaan itsepä olet tiesi valinnut. Ja ne sinun jännä-Jennasikin kyllä tiedetään... Eikä tuo oikeinkirjoituksesikaan peruskoulun päästötodistusta ansaitsisi, mutta armosta sen sait, ettei open tarvitse enempää sinua nähdä.


    • Ihanainen44

      Kyllä aion. Liian kauan tullu sinkkuiltua.

    • AsianVierestä

      Henkilö joka omaa kohtalaisen vartalon ja olemuksen. Omaa hyvät käytöstavat, on itsenäinen ja huomaavainen. Huumorintajuinen eikä ajattele liikaa pariutumista voi hyvinkin joutua pariutumaan. Turha ottaa stressiä moisesta asiasta jos ei nyt paniikissa halua jälkikasvua supernopeasti jostain kumman syystä. Omasta mielestäni suhde naisen kanssa jossa asutaan yhdessä jatkuvasti on aivan turha ilman yhteistä lasta. Parempi antaa naisen asua omassa asunnossaan eikä ota sitä ristiksi omaan elämäänsä. Pysyköön poissa kun et tarvitse ja kun hän ei tarvitse. Lapsi tekee sen tarpeen usein jatkuvaksi, muuta syytä ei siis ole.

    • NextYear

      Kerro ensin mikä sinussa vetää naisia?
      Jos et keksi mitään, niin heikko hommeli.
      Nyt tee lista huonoista ominaisuuksistasi:
      -tyhmä
      -huonokäytöksinen
      -ei kavereita
      -pelkuri
      -
      -

      Jatka lisää, kuten huomaat, ei tänä vuonna.

    • En nyt jaksa kaivella papereita tarkan ajan määrittämiseksi mutta sen voin kyllä sanoa että tämä hallitus ei ollut vielä vallassa kun sinkuksi jäin.

      No jos pelkästään minun kannalta miettii niin kyllä ne aikomukset on aika seitinohuet. Käytännön elämä on nyt näyttänyt että löytäisin kyllä emännän, mutta se edellyttäisi nykyisen elämän hylkäämistä ja siirtymistä ruuhka-Suomeen ja se ei kyllä ole näköpiirissä.

    • Hjjh

      Minä olen 45v enkä ole koskaan seurustellut. Näillä ikävuosilla ja kokemuksella, tai pikemminkin sen puutteella, voi jo satavarmasti sanoa että tilanteeseen ei koskaan muutosta tulekaan.

    • Sitten jossaki vaiheessa..

      Nyt ei pysty. :D


      Pitää kattoa jos soppeli sattuu kohalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      76
      1069
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      784
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      218
      648
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      492
    5. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      468
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      37
      443
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      70
      435
    8. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      409
    9. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      18
      404
    10. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      44
      399
    Aihe