Aiotko vielä joskus seurustella?

Kauanko olet ollut sinkku?
2481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Aion seurustella palsta kurpan kanssa.

Äänestä

palstalaiset ei seurustele koskaan

Äänestä

Ehkä aion seurustella, ehkä en. Sinkkuna ollut 1v1kk

Äänestä

En usko että koskaan enää seurustelen.

Toivoisin kyllä löytäväni ystävän, elämänkumppanin ja panoalustan.

Äänestä
  • Sulla on reservissä Heidi.

    Äänestä

  • misspönttöuuni kirjoitti:

    Sulla on reservissä Heidi.

    Ei ole.

    Jos kävisi niin että Heidin liitto tulisi jostakin syystä tiensä päähän, niin minulla olisi syli lämpöisenä. Tuo kuvio ei ole uskoakseni siltikään realistinen.

    Äänestä

  • misspönttöuuni kirjoitti:

    Sulla on reservissä Heidi.

    Niin, ja sen verran avaan vastaustani, että uskon tietenkin löytäväni elämänkumppanin.

    En vain koe että se olisi seurustelua niinkuin nuoruuden suhteissa. Se olisi elämän jakamista kumppanin kanssa.

    Äänestä

  • PäivänPertti kirjoitti:

    Niin, ja sen verran avaan vastaustani, että uskon tietenkin löytäväni elämänkumppanin.

    En vain koe että se olisi seurustelua niinkuin nuoruuden suhteissa. Se olisi elämän jakamista kumppanin kanssa.

    Heidi se silti on.

    Äänestä

  • misspönttöuuni kirjoitti:

    Heidi se silti on.

    Mulla ei ole sellaista tietoa, en kuitenkaan pistäisi pahakseni jos noin olisi.

    Tunnen kyllä itseni sen verran hyvin, että voin ennustaa ettei se lähimpään vuoteen voisi olla kukaan muu. Jos joku nainen pääsee uimaan kunnolla ajatuksiini, sitä ei voi korvata toisella. Ensin pitää tehdä "surutyö".

    Äänestä

  • PäivänPertti kirjoitti:

    Mulla ei ole sellaista tietoa, en kuitenkaan pistäisi pahakseni jos noin olisi.

    Tunnen kyllä itseni sen verran hyvin, että voin ennustaa ettei se lähimpään vuoteen voisi olla kukaan muu. Jos joku nainen pääsee uimaan kunnolla ajatuksiini, sitä ei voi korvata toisella. Ensin pitää tehdä "surutyö".

    Olet valmista kauraa.

    Äänestä

  • misspönttöuuni kirjoitti:

    Olet valmista kauraa.

    Tunnetasolla kai noin voi sanoa, mutta en minä rakkauteeni riudu. Seksi on aina mahdollista kun eteen sattuu sopiva kinkku.

    Äänestä

En saa maista kinkku.

Äänestä

Viimeistään 10 vuoden päästä. Siinä välissä tapahtuu aivan riittävästi ilman seurustelua.

Äänestä

Sinkkuna ollut liian kauan. Kyllähän sitä sitten seurustelee kun osuu kohdalle se sopivahko. Harvemmin sitä ihastuu kehenkään, mutta niinkin käy aina joskus välillä.

Äänestä

Tilanteeni on sikäli hankala, että enemmistö ihmiskuntaa on Demiurgin ohjaamia eipelihahmoja ja Demiurgi nauttii minun kiusaamisestani turhauttavan paljon. Jos kerrankin käy niin, että joku nainen osoittaa minulle vilpitöntä huomiota, jokin ulkopuolinen taho estää kaiken, ellei jotain yliluonnollista väliintuloa tapahdu jo sitä ennen.

Toinen vaihtoehto on, että nainen on Demiurgin ohjauksessa ja asettaa minulle nöyryyttävän alistavat ehdot, että parisuhteessa saisin korkeintaan pusun poskelle, ja joku murjaani tulisi siittämään lapset. Taistelen mieluummin silminkantamattomiin yltävää loputonta demonilaumaa vastaan kuin alistuisin sellaisiin ehtoihin. Niin hyvä ihminen en ole minäkään.

Elämä sielullisena miehenä vihamielisen Demiurgin hallitsemassa Matrixissa sieluttomien eipelihahmojen ympäröimänä ei aina ole helppoa. Tässä roolipelissä Demiurgi on varsin epäreilu ja kelju pelinjohtaja, joka ei haluaa mitään hyvää pelaajilleen, jotka ovat pakotettuja pelaamaan tätä peliä.

Äänestä

Hahaha luuletteko että saatte kumppanin. Onko resurrssit kunnossa eli onko rahaa, hyvä asunto, auto ja kesänökki?

1Äänestä
  • En luule enkä usko seurustelevani tai saavani koskaan kumppania. Sinkkuna olen ollut nyt 21 vuotta. Rahaa löytyy aina yksi miljoona jos tarvetta tulee, ehkä enemmänkin. Asunto on 11 v uusi kerrostalokolmio, autoja kaksikin ja kesämökkiä ei ole eikä tule. Entisenä OKT asujana tiedän, mitä se mökkeily olisi... Näillä avuilla ja eväillä ei naista saa eikä pillua lohkea, sen on käytäntö opettanut. Toista se olisi vaikka linnankundilla.
    Sinulla ei ole mitään näistä, koska olet luuseri. Vaan itsepä olet tiesi valinnut. Ja ne sinun jännä-Jennasikin kyllä tiedetään... Eikä tuo oikeinkirjoituksesikaan peruskoulun päästötodistusta ansaitsisi, mutta armosta sen sait, ettei open tarvitse enempää sinua nähdä.

    Äänestä

Kyllä aion. Liian kauan tullu sinkkuiltua.

Äänestä

Henkilö joka omaa kohtalaisen vartalon ja olemuksen. Omaa hyvät käytöstavat, on itsenäinen ja huomaavainen. Huumorintajuinen eikä ajattele liikaa pariutumista voi hyvinkin joutua pariutumaan. Turha ottaa stressiä moisesta asiasta jos ei nyt paniikissa halua jälkikasvua supernopeasti jostain kumman syystä. Omasta mielestäni suhde naisen kanssa jossa asutaan yhdessä jatkuvasti on aivan turha ilman yhteistä lasta. Parempi antaa naisen asua omassa asunnossaan eikä ota sitä ristiksi omaan elämäänsä. Pysyköön poissa kun et tarvitse ja kun hän ei tarvitse. Lapsi tekee sen tarpeen usein jatkuvaksi, muuta syytä ei siis ole.

Äänestä

Kerro ensin mikä sinussa vetää naisia?
Jos et keksi mitään, niin heikko hommeli.
Nyt tee lista huonoista ominaisuuksistasi:
-tyhmä
-huonokäytöksinen
-ei kavereita
-pelkuri
-
-

Jatka lisää, kuten huomaat, ei tänä vuonna.

Äänestä

En nyt jaksa kaivella papereita tarkan ajan määrittämiseksi mutta sen voin kyllä sanoa että tämä hallitus ei ollut vielä vallassa kun sinkuksi jäin.

No jos pelkästään minun kannalta miettii niin kyllä ne aikomukset on aika seitinohuet. Käytännön elämä on nyt näyttänyt että löytäisin kyllä emännän, mutta se edellyttäisi nykyisen elämän hylkäämistä ja siirtymistä ruuhka-Suomeen ja se ei kyllä ole näköpiirissä.

Äänestä

Minä olen 45v enkä ole koskaan seurustellut. Näillä ikävuosilla ja kokemuksella, tai pikemminkin sen puutteella, voi jo satavarmasti sanoa että tilanteeseen ei koskaan muutosta tulekaan.

Äänestä

Sitten jossaki vaiheessa..

Nyt ei pysty. :D


Pitää kattoa jos soppeli sattuu kohalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaikysyäsaa-- kirjoitti:

Kauanko olet ollut sinkku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu