Viina on pahasta. Viina pilaa suhteet ja elämän. Älkää juoko viinaa koskaan älkääkä menkö yökerhoon koska naiset haluaa vain tanssia siellä.
Viina pilaa elämän
Tämä-selvä
32<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Jos ei juo viinaa menee elämä pilalle koska ei voi löytää kumppania ja perustaa perhettä. Elämä kuluu yksinäisyydessä.
Kun juo viinaa ja bailaa yökerhossa voi löytää kumppanin ja elää normaalin elämän oman perheen kanssa.
Raittiille sinkulle yökerho on maailman pelottavin paikka.
Siellä on paljon naisia tanssilattialla heiluvine tisseineen ja jännämiehiä näitä mimmejä pokaamassa. Raitis mies ei ole koskaan tanssinut naisen kanssa.
Raitis sinkku haluaisi olla sohvan takana piilossa kotona syyttelemässä yhteiskuntaa omasta kurjuudestaan.
Jos tälläinen tylsimys joskus uskaltautuukin ravintolaan, hän puhuu siitä monta vuotta. Kuin jostain urheilusuorituksesta.
Raittiin miehen syntymäpäiville ei tule kukaan.
Naiset nauravat tälläisille raittiille nynnyköille, jättävät heidät omaan arvoonsa, poistuvat yöhön jännämiehen kainalossa. Raitis mies itkee itsensä uneen jälleen kerran.
Raittiit naiset haluaa viinaa juovan miehen.
Ei kannata juoda naiset ei anna pillua baareissa, yökerhoissa eikä Pubeissa, ne vaan tanssii siellä keskenään. Ihan turhaa hommaa kun siinä pilaa vain oman terveytensä turhan takia. Pahimmassa tapauksessa menee vahingossa iskemään jotain varattua naista ja saa turpaansa niin pahasti joltain jännämieheltä että makaa vihanneksena letkuissa halvaantuneena koko loppuelämänsä.
Juuri kuulin kuinka joku tuttu mies oli baarista päin lähtenyt jatkoille jonkun väärän tyypin kämpille ja saanut turpiinsa niin pahasti että kasvoista murtunut luut, naama ihan verillä eikä vieläkään ole näkö palautunut toiseen silmään. Tuon kuultuani aloin ajatella että vois kyllä lopettaa ryyppäämisen kokonaan. Ei siitä ryyppäämisestä ole mitään iloa kuin joillekkin jännämiehille.
Raitis mies kun menee yökerhoon, jännämies huomaa jännityksestä tärisevän nynnykän ja lataa miestenhuoneessa päin näköä. Raittiin nössykän olemus käy hermoon.
Yökerhossa pitää alkaa käymään jo nuorella iällä, ettei tarvi pelosta täristä ja saada heti turpaansa.
Ite ainakin olen käynyt baareissa 18-vuotiaasta lähtien ja kännäsin jo alaikäisenä että en ole mikään "raitis nössykkä".
" KilttiMies89 " sinun roolisi on raataa töissä yhteiskunnan hyväksi, saamatta koskaan paritteluoikeutta.
Sinut olisi aivan hyvin voinut kastroida jo 18-vuotiaana, olisit paremmin keskittynyt opiskeluun ja ammatin hankkimiseen. Maksaisit enemmän veroja.
Mutta en tule koskaan käymään töissä koska en saisi siitä mitään kiitokseksi paitsi huonon palkan eikä se ole sen arvoista. Tapan mieluummin itseni huumeilla ja viinalla kuin maksan veroja varsinkin kun tietää mihin ne verovarat nykyään laitetaan.
Niin että kyllä se on niin että tehkööt ne töitä jotka saavat oikeuden tyttöystävään ja paritteluun minä keskityn sitten vaikka juomaan itseni hengiltä.
Mihin ne verorahat sitten sun mielestäsi oikein pitäisi käyttää ja miten??
Kyllä mun mielestäni sun pitäisi ihan ilman muuta tehdä töitä elämässäsi, että saisit sitten sitä rahaa ja varallisuutta kartutetuksi tulevaisuuttas varten. Ja vaikka nyt et itse välittäisikään niissä baareissa käydä, niin kyllä siellä voi ihan hyvin käydä myös ne ihan tavalliset miehet, eikä vain pelkästään jotkut jännämiehet.
Eikä pidä turhaan masentua liikaa sen naisettomuuden taakia, sillä kyllä säkin ehdit vielä joskus myöhemmin sen naisen löytämään. Oot kuitenkin vielä nuori mies ja sulla on elämä edessäsi, niin ei pidä turhaan vajota noin nuorena siihen epätoivoon ja itsesääliin.
Ensinnäkään ei ole mitään ns. "oikeutta" siihen seksiin ja parisuhteeseen, sillä ne parisuhteet pitää vaan pystyä itse elämässään muodostamaan. Ei se nainen ja seksi ole mikään "palkinto" miehelle siitä "työnteosta ja kunnollisuudesta", jotka te ätmit täällä aina jankkaatte vuodesta toiseen.
Mä ainakin itse oon täysin sitä mieltä, että kyllä se työnteko on elämässä se kaikkein tärkein velvollisuus ja sitä työtä pitää miehen kun myös naisenkin elämässä tehdä, vaikka sitä parisuhdetta ei olisikaan siitä jonakin palkintona.
Kovasti ihmetyttää myös se sun välinpitämättömyytesi elämästä, kun et tunnu edes haluavan elää mitenkään vanhaksi. Eikö se olisi paljon mukavempi elää sitä raitista ja hyvää elämää, että saisit sitten sen myötä mahdollisesti pitkän ja hyvän elämän?
Ei kyllä mun mielestä ole mitään järkeä käyttää liikaa niitä päihteitä ja juoda itseään hengiltä ennenaikaisesti.
Olen tutustunut ja sitä on käytettävä joka viikonloppu suhteellisesti.
oon niin ruma etten saisi naista vaikka joisinkin.
" Kaisanoasaa " sinun roolisi on raataa töissä yhteiskunnan hyväksi, saamatta koskaan paritteluoikeutta.
Sinut olisi aivan hyvin voinut kastroida jo 18-vuotiaana, olisit paremmin keskittynyt opiskeluun ja ammatin hankkimiseen. Maksaisit enemmän veroja.
Kyllä tässä aloituksessa on totuutta enemmän kuin viinamiehen vastaavissa.
Aivan+niin,+ehkä+korkeintaan+10%+miehistä+on+niitä+joiden+kannattaa+juoda+viinaa+ja+mennä+yökerhoihin+pariutuakseen.+Suurimmalle+osalle+miehistä+se+on+melko+turhaa+touhua.+Ei+tule+kuin+rahanmenoa,+sairaaksi+ja+paha+mieli.
Kyllä aika pienen prosentin tossa annat, vaikka ihan hyvin sitä voisi jopa kaikki sinkkumiehet käydä siellä baareissa naisseuraa etsimässä, jos he vaan itse tykkäävät ja viihtyvät siellä baarielämässä.
Kallista se toki kyllä on, että siinäkin säästää paljon rahaa, kun ei siellä käy ja yksin ei kannata sinne baareihin koskaan mennä, kun ne paikat ovat tarkoitettu ensisijaisesti kaveriporukoita varten.
Ehkä sitä munkin pitäis vaan keskittyä naisten sijaan elämässä niihin muihin asioihin ennenkuin tulen niin hulluksi että tapan jonkun kun en saa naista enkä pillua ja vielä joudun kuulemaan jatkuvasti kun joku kehuskelee saaneensa hyvää pillua.
Yksi hyvä asia johon sun kannattaisi elämässä keskittyä, niin olisi ilman muuta se työnteko ja työelämään panostaminen. Saisit sitten kartutetuksi sitä rahaa ja varallisuutta omaa tulevaisuuttasi varten ja heti olisi sullakin elämä paljon parempaa ja onnellisempaa, kun olisi paljon rahaa säästössä ja voisit ostella kaikenlaisia mukavuuksia itsellesi.
Aika mielenvikaiselta kyllä vaikutat, jos olisit valmis tappamaan jonkun noin helposti ja noin turhan asian takia. Sun kannattaisi kyllä oikeasti hakeutua johonkin ammattiauttajalle, niin saisit sieltä apua ongelmiisi ja mahdollisesti myös jonkun hyvän mielenterveyslääkityksen, joka veisi sulta pois tollaiset sairaat ajatukset.
Ei sun pidä siitä noin paljoa provosoitua, jos sitä jotkut toiset seksiä elämässään saavat, kun ei se sulta pitäisi olla mitään pois. Kyllä säkin ehdit vielä joskus sen naisen löytämään, kun vaan muutat ajattelutapaasi, etkä vajoa tollaiseen itsesääliin ja pidät mielialan korkealla.
Ei rahasta ole mitään hyötyä jos ei naisia saa. Itsekkin olet naiseton mies joten turha sitä minnekkään töihin mennä ennen kun on pillua saanut.
Jokaisella työpaikalla naureskellaan selän takana sinkkupojille.
Ensimmäisestä päivästä lähtien uutta hyypiötä pidetään tarkasti silmällä.
Jo ensimmäisellä kahvitauolla selvitetään perhetausta, miehellä ei ole vaimoa!! mitä! onko HOMOOO vai muuten kaheli? 0uto hyypiö, onkohan vaarallinen. Seuraavat YT kun tulee,
tyyppi savustetaan hevon hittoon.
Kyllä sitä työtä pitää elämässä aina tehdä, vaikka sitä naista ei saisikaan. Onhan se työnteko ja varallisuuden kartuttaminen kuitenkin se kaikkein tärkein asia elämässä, sillä ei sitä työtä naisten takia tehdä, vaan ihan pelkästään omaksi iloksi ja hyödyksi.
Naisettomuus pilaa elämän.
Miten jaksaa edes töitä tehdä kun viikonlopun kohokohta lottokupongin täyttäminen. Nolla oikein.
Viina pelastaa elämän. Viina pelastaa masennukselta. Olisin neitsyt poika jollen olis alkanut kaljaa juomaan 15 vuotiaana. Silloin tapailin tyttöjä ja tytöt piti mua hyvänä tyyppinä koska ostin niille myös kaljaa ja sain amalla ekan tyttöystävän. Alkoholia kun juo niin naiset tykkää ja se parantaa sosiaalista elämää myös. Myös monet kaverit löytäneet kumppanin kun ovat baareissa käyneet.
Vain viinaa juomalla voi löytää tyttöystävän.
Naisen kannattaa kysyä mieheltä tämän kavereista, monta ystävää on vai ei yhtään.
Mies jolla ei ole yhtään oikeaa kaveriä on kaheli psykopaatti.
Toinen epäilyttävä asia on umpiraittius, kunnon humala uuden tuttavuuden kanssa tutustuttaa nopeammin kuin 3 vuotta yhdessä. Jos mies kieltäytyy keksimällä jonkun tekosyyn, asia sitten siinä.
Uuden miehen kanssa mennään ensin yökerhoon tanssimaan, samalla pidetään vähän silmällä käytöstä. Onhan outoa jos hyvä mies on vapailla markkinoilla?!
Varsinkin 40 vapaa mies on epäilyttävä, onko ollut aikaisemmin yhtään oikeaa vaimoa? Usein nämä skitsot ovat kovia valehtelemaan.
Viina on pahasta ku akka sanos hyvästi
Itsekkin jo kävelevä tenukeppi joka vetää vielä pillereitä naamaan vähän väliä.
Miten se menikään...?
"Nälkä lähtee syömällä ja nainen juomalla..." :D
Joo... Päihteet ei sovi kaikille...
Päihteistä seuraa kaikenlaisia selkkauksia ja väkivaltaa ainakin tiettyjen ihmisten kohdalla. Joillakin se edesauttaa pariutumista mutta ei kaikilla...
Raitis mies jää kaveriporukan ulkopuolelle, eikinä kutsuta mihinkään bileisiin jossa tapaa nnaisia. Viinaa juovat vievät naiset.