Onneton sukupuolijakauma

Olen Kallion kuppilassa dokaamassa ja noin 80 prosenttia baarin asiakkaista on miehiä. Ja tämän pitäisi olla Suomen naisenemmistöisen kunnan naisenemmistöisin kaupunginosa. Siis me ollaan hävitty tää peli :'(
2<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No niin vaihdoin paikkaa ja tämän kuppilan täytyy olla jonkinlainen vankilan, mielisairaalan ja baarin välimuoto. Voi luoja suosittelen suurimmalle osalle paikan asiakkaista eutanasiaa ja vessassa en uskalla edes käydä koska sieltä saa varmasti hepatiitin. Suurin osa näistä asuu varmasti päihdeqsuntolassa.

Äänestä
  • Voi Jeesus tän paikan täytyy olla kaupungin pahimman narkkipaikan vieressä ja silti täällä on naisia melkein puolet asiakkaista ja osa jopa ihan hyvän näköisiä. Täällä elämämkoulu muuttuu meemistä lihaksi!!! Karaoke ja kaikki, oikea laitosnuorten sukukokous smh.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oivoivoi kirjoitti:

Olen Kallion kuppilassa dokaamassa ja noin 80 prosenttia baarin asiakkaista on miehiä. Ja tämän pitäisi olla Suomen naisenemmistöisen kunnan naisenemmistöisin kaupunginosa. Siis me ollaan hävitty tää peli :'(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu