MGTOW !!!!

23587
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Kun vihaat naisia selvästi noi paljon eikö olisi parasta olla edes ajattelematta niitä saati lukea jotain vauva-palstaa?

Äänestä
  • Miksihän sitä MGTOW:ta pitää jatkuvasti mainostaa? Eikö MGTOW vaan voisi mennä omia teitään eikä tehdä numeroa sittä että naiset ei kiinnosta? Voisiko joku selittää mikä on sen tarkoitus että joku menee julistamaan MGTOW:taan naisten palstalle?

    Äänestä

  • kertokaa kirjoitti:

    Miksihän sitä MGTOW:ta pitää jatkuvasti mainostaa? Eikö MGTOW vaan voisi mennä omia teitään eikä tehdä numeroa sittä että naiset ei kiinnosta? Voisiko joku selittää mikä on sen tarkoitus että joku menee julistamaan MGTOW:taan naisten palstalle?

    Ja vielä mammapalstalle... Miksi mgtow lukisi mammapalstaa... Onko salainen kiinnostus mammoissa?

    Äänestä

  • Koska se on just se ongelma, naiset kiinnostaa niin hitokseen, aloittajaakin... Siksi niitä pitää yrittää ärsyttää tuolla "ei kiinnosta". Oikea mgtow menee omia teitään ihan oikeasti. Niitä voi sentään kunnioittaa.

    Äänestä

  • kertokaa kirjoitti:

    Miksihän sitä MGTOW:ta pitää jatkuvasti mainostaa? Eikö MGTOW vaan voisi mennä omia teitään eikä tehdä numeroa sittä että naiset ei kiinnosta? Voisiko joku selittää mikä on sen tarkoitus että joku menee julistamaan MGTOW:taan naisten palstalle?

    Ehkä ne haluaa kysyä ensin luvan.

    Äänestä

MGTOW on naurettava. MGTOW-miehet on pahimpia ruikuttajia.

Äänestä
  • Hmm...taitaa+olla+niin+että+suomalaisten+kesken+sovituissa+avioliitoissa+on+loppujen+lopuksi+50+%+mahdollisuus+joutua+MGTOW-mieheksi?+Ehkä+on+parempi+jos+miehet+olisivat+sopivasti+sitä+jo+parisuhteessa+ollessaan+ja+pitäisivät+sopivan+etäisyyden+naiseen.+Henkisesti+liian+lähelle+laskettu+nainen+ei+kyllä+lupaa+mitään+hyvää+suhteeseen.+Parisuhteessa+molemmilla+tulisi+olla+OW,+se+vain+kulkisi+hyvin+lähellä+sen+toisen+tietä,+niin+lähellä+että+voi+välillä+pitää+jopa+kädestä+kiinni.

    1Äänestä

  • Tuo on muuten harvinaisen totta.

    Äänestä

Lisää löylyä kiukaalle! MGTOW !!!

1Äänestä
  • Lasten nukkumaanmenoaika meni jo ajat sitten, hus siitä!

    Äänestä

Toivon että löydät elämääsi jonkun kivan mamman <3 Selvästi salainen haaveesi.

Äänestä

Eipä tuo nyt kovinkaan omia polkujaan kulje.

Äänestä

Ei pystynyt aloittaja vastaamaan. Tämäkin ketju oli huomion hakemista naisilta.

Äänestä

Nimimerkit mgtow ja ikisinkkunainen valittamassa toisesta sukupuolesta sinkut tai vauva yms suhteet palstoilla on naurettavuuden huippuja. Niin sanottuja vanhoja poikia/piikoja jotka narisee saamattomuudessaan vähän jokakohdassa.

Yhyy.... muu maailma ei anna mulle mitä haluun, joten ei kiinnosta! Kuulitteko?

😂😂😂

Äänestä

Olen ollut MGHOW jo hyvän aikaa, mutta en tee asiasta mitään suurta numeroa. Tutustun kuitenkin naisiin tutustumismielessä, mutta aina silloin tällöin joku nainen utelee miksi en seurustele jnpp. Sitten kun sanon, että ei seurustelulla ja sitoutumisella ole mulle mitään annettavaa, saan sen mitä haluan ilman että tarvii sitoutua kehenkään niin jopa alkaa arvostelu.

1Äänestä

Itse olen ajautunut psykologisen tarpeen kautta MGTOW - mieheksi. En tosin allekirjoita itse naisvihaa, koska en vihaa naisia.

Epäilenpä, että suurin osa miehistä ajautuu tähän koska haluavat psykologisesti oikeuttaa naisettomuutensa. Itselläni naisettomuus johtuu laapsuuden traumoista ja niistä aiheutuneista sosiaalisten tilanteiden lievästä pelosta. Olen luonut ympärilleni yksinäisyyden muurin, joka tuo minulle turvaa. Ihmisten keskellä koen lievää ahdistusta ja siksi mielummin olenkin yksin.

Näin sitten olen tullut nyt lopulta siihen johtopäätökseen, että kohta 42v vanhana poikana minulla ei ole enää mahdollisuutta saada parisuhdetta. En omaa ominaisuuksia, joilla voisin iskeä naisia, en halua käydä missään ja mielummin olen yksin. Kaikki täysin omaa valintaa, syytä ja kyvyttömyyttä. Ei siis ole tarvetta syytellä naisia, vaikka välii katkeruus kalvaakin. Tunteet ovat normaaleja tässä tilanteessa.

Käyn töissä ja siellä kumma kyllä en koe ahdistusta, koska se kuuluu asiaan olla työkavereiden kanssa. Vapaa-aika on omaa aikaani.

Olen siis MGHOW eli mies joka kulkee omia teitään. En vihaa naisia, en harrrasta seksiäkään. Elän yksin elämäni. Olen ok asian kanssa viimeinkin.

Tsemppiä ja voimia kaikille!

Äänestä

Naiset suuttuvat kun heidän markkina-arvo romahtaa.

Äänestä

Taidan lähteä jonnekin traktori & auto-lehteen huudattamaan ukkoja.

Intän siellä koko illan, että joku pirstoo näyttönsä tuhannen silpuksi.

Mulla olis nyt muutama totuus takataskussa...ja sopiva tunne kipakampaan keskusteluun.

Täälläkin lussotetaan taas ku jotkut v.tun kastemadot pellossa ettei saa edes keskustelua aikaiseksi.

Äänestä

Yhtä juttua en ymmärrä. Miksi julistatte? Olisitte vaan sitä mitä julistatte ja julistaisitte vähemmän(ei ollenkaan). Saavuttaisitte päämääränne helvetin paljon nopeammin... :)

Äänestä

Miksi ei saa sanoa MGTOW?

1Äänestä

aina kauhee poru kun joku sanoo mgtow. ihan kuin mgtow miehet ei saisi asiaa mainita yhtään missään.

Äänestä

Mä elän sellaisen miehen kanssa, samassa perheyhteisössä. Mies on minun Isäni.
Tässä ajassakin meillä on hyvin paljon yhteenottoja asian vuoksi, hän ei voi mielestäni panna sormiaan mukaan; mun asioihini!
Faija oli herra ja ylhäisyys; silloin kun mä olin lapsi, Hän päätti lähes kaikesta meidän perheyhteisössämme. Emo otti lopulta eron, kun me lapset oltiin jo aikuisia.
Faija, ehkä katui joitain tekojaan, mutt yhä edelleen hän yrittää pitää jonkinlaisia ohjaimia käsissään. EI TULE ONNISTUMAAN, enää.

Faija ja Emo ovat eläkeikäisiä ja sairaita, me asutiin jonkin aikaa yhteistaloutta, eli mun omakotitalossani perheenä. Ja kitkaa riitti, suunnilleen kuukausittain.
Emo maksoi rakennushankkeen ja heille rakennettiin omakotitalo minun tontilleni, mun taloni viereen. Faijan nuorintytär, mun pikkusiskoni asuu mun luonani, ainakin toistaiseksi, vaikka hänellekin tuli oma soppensa äitini talossa.

Mä vastaan vanhempieni hyvinvoinnista, syödään lähes päivittäin yhdessä illallista ja mä jaan heidän lääkkeensä dosetteihin, seuraan myös muutoin heidän terveydentilaansa, raportoin kälylle heti, jos heillä jotain poikkeavaa tapahtuu.
Systeri alkaa olla nuori aikuinen, joten Faijan ja heidän välinsä ovat kiristyneet; koska isämme kohtelee häntäkin kuin lasta. Puuttuen jopa pukeutumiseen.

Kaikesta huolimatta koko perheemme rakastaa tuota; joskus öykäröivää vanhempaa miestä! Ilmeisesti Emo mukaan luettuna, vanhat erheet on anteeksi annettu... mutt uusia meistä kukaan ei enää halua kokea.
Joten mä olen se, joka on ruvennut suitsemaan ukon viimeaikaisia tekosia!

Nyt kuitenkin meidän välimme ovat muuttuneet paremmiksi, Mimmi on sulattanut Paapan... vaikka hitonmoinen shokki hänen odotusaikansakin oli, ja pitkään Faija kartteli Mimmiä. (isätöntä lasta!)
Mä välillä veistelin olevani "neitsyt Maria", joka sikisi pyhästähengetä! Se oli lisää suolaa Faijan haavoihin, sen mä ymmärsin oikein hyvin ja se oli tarkoituskin; noilla raamatullisilla jutuilla!
Mun pikkusiskoni ei ole mun äitini lapsi; mutt isäni lapsi hän on, (isätön lapsi siis)

Yleensä ottaen, meillä on perhesopu hyvä, Faijan yltiöpäisiä ajatuksia vaan on hieman suitsittava joskus. Kuten nyt, systerin majailessa vieläkin mun työhuoneessa tai Mimmin leikkihuone/vierashuoneessa.
Arvakaas mitä; Riitaa heille tuli rikkinäisistä farkuista, nehän ovat lähes hittituote; vaikka taitavat olla jo last season... mutt väliäkös sillä. Meidän MGTOW: n nuoriso ei kulje ryysyläisenä kaupungilla.
trollikka

Äänestä

huvittaa nää typerät ämmät, yrittävät sensuroida sanomalla "älkää julistako tätä mgtow missään" ja samanaikaisesti yrittävät vakuuttaa että heitä ei kyseinen julistaminen kuitenkaan häiritse mitenkään :D LOL todella uskottavaa, eiku ei. jos sua ei häiritse niin et kommentoisi näihin provoihin mitään, kultapienet.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


MGTO.W kirjoitti:

Vauvalehden vajaaälyiset akat suuttuivat. MGTOW.

https://www.vauva.fi/keskustelu/3407142/nyt-tulevat-mgtow-miehet-joko-heita-loytyy-sinun-tuttavapiiristasi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu