Aloitin hard dry paaston klo 20.07 tiistaina 5.3.2019.Paastoan mihin paastoan.Tavoitteena on jatkaa aika kauan.Aloituspainoa en ilmoita.Enkä kerro tarkemmin unelmasta, miten kauan olisi unelma kovakuivapaastota.
Tarkoituksena on päästä allergiasta eroon. Juuri nyt syönnin jälkeen ranteet ja käsivaret ovat tulipunaiset todella kutisevat mutta helpottaa jo minuutti minuutilta.
Olen 3vrk vuosi sitten kuivapaastonnut soft dry versiona ja oireet lähes katosivat joksikin ajaksi. Kun allergian aiheuttaja ei saa ravintoa riittävän kauan niin se kuolee. Ainakin se heikkenee.Ilmoittautuminen jossain vaiheessa.
Tarkoituksena on päästä allergiasta eroon. Juuri nyt syönnin jälkeen ranteet ja käsivaret ovat tulipunaiset todella kutisevat mutta helpottaa jo minuutti minuutilta.
Olen 3vrk vuosi sitten kuivapaastonnut soft dry versiona ja oireet lähes katosivat joksikin ajaksi. Kun allergian aiheuttaja ei saa ravintoa riittävän kauan niin se kuolee. Ainakin se heikkenee.Ilmoittautuminen jossain vaiheessa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kuivapaasto kesti 17h38min. Uusi yritys kunhan tässä tokenee. Ennätys hard dry dastmuodossa mulla on 18h20min.Elämäni toiseksi paras hard dry paasto 17.38. Toisaalta kaksi tällaista kokeilua olen tehnyt. Tällä viikolla uusi yritys.
Viesti jossa kysyin alkuperäisen kirjoittajan henkistä tilaa, poistettiin.
Henkinen tila, eli mielenterveys on kuitenkin olennainen osa ihmisen elämää, joka vaikuttaa myös ylipainoon.
Outoa toimintaa.
Moikka!
Ihan ok olen.Voin henkisesti hyvin. Ei ole masennuksia.Itsediagnoosiksi olen pähkäillyt ylipainon syyksi yksinäisyyden kun ei ole naista.
Kuivapaastosin 17h38min. Sen jälkeen eilen illalla aloitin nestepaaston.Sitä kesti 21h06min.Paino tullut hieman alas. Klo 21.41 alkoi nestepaasto taas, tavoitteena 22h ja vähän päälle.
Tähtään tässä syömiseen kerran 24h:ssa.Sen luulisi läskeille käyvän kalliiksi. Ilmoittautuminen jossain vaiheessa. Ehkä jo huomenna tai ehkä ei.
Jos kerran olet syömättä ja allergia häviää niin ehkä sinulla on herkkyys johonkin mitä syöt? Kannatan ottamaan uuden ruokavalion jossa syöt hyvin yksinkertaisesti asioita jotka eivät aiheuta moisia reaktioita. Ja pikkuhiljaa lisäämään siihen uusia aineksia tarkkailen mikä tuntuu hyvältä.
Yleensä vilja tuoteet ja sokeri aiheuttaa voimakkaita reaktioita kehossa.
Kuivapaaso kuulostaa aika ankaralta, en ole siitä hyvinkään perillä, mutta normaali paasto ja pätkäpaasto ovat hyvinkin terveellisiä.
Kaikella lailla sitä on itseään kiusattava.
Minä olen paastonnut kuivaa ja märkää.
Hyvältä tuntuu.
Kauppalasku on minimissä!
Tosin olen niin heikossa hapessa, etten kykene ulos menemään.
Olen kuivapaastonnut 5 vrk kolme kertaa.
Kolme vuorokautta oli vähän vaikeeta, mutta sitten se alkoi sujumaan kuin itsestään ja olisi voinut jatkaa pidempäänkin, mutta lopetin tuohon 5 vuorokauteen, kun vointi oli niin hyvä.