https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006025617.html?ref=rss
"Sanna on kiinniotettuna siihen asti, kunnes Suomen hallitus päättää, otetaanko hänet takaisin vai ei, YPG:n tiedotus viestitti IS:lle keskiviikkona."
Suomen päättävät elimet on niin umpityhmiä että ottavat varmaan neljässä vuodessa täysin aivopessyn naisen takaisin , saa sitten täällä puuhastella terroristikykentöjä ihan rauhassa ja kasvattaa lapsistaan kunnon jihadisteja. Jokatapauksessa se mikä tuossa Sannassa on hyvää on se ettei kutsunut puolta lähi-itää Suomeen vaan lähti itse sinne, kunpa useammatkin arabisympatioita kokevat naiset tekisivät samoin.
"Sanna on kiinniotettuna siihen asti, kunnes Suomen hallitus päättää, otetaanko hänet takaisin vai ei, YPG:n tiedotus viestitti IS:lle keskiviikkona."
Suomen päättävät elimet on niin umpityhmiä että ottavat varmaan neljässä vuodessa täysin aivopessyn naisen takaisin , saa sitten täällä puuhastella terroristikykentöjä ihan rauhassa ja kasvattaa lapsistaan kunnon jihadisteja. Jokatapauksessa se mikä tuossa Sannassa on hyvää on se ettei kutsunut puolta lähi-itää Suomeen vaan lähti itse sinne, kunpa useammatkin arabisympatioita kokevat naiset tekisivät samoin.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tietääkseni Suomi ottaa takaisin noi tappamaan lähteneet. Pitäisi silti tarkkaan tutkia, ovatko syyllistyneet (sota)rikoksiin ja tuomita niistä myös korkeimman mukaan. Naittanut 13-vuotiaan tyttärensäkin, voi hlvtti..
Kyseinen nainen on jännänainen. 13-vuotiaan tytön naittaminen on suomessa ihmiskauppaa. Vankilatuomio on odottamassa ( suomessa ). Petteri Orpo ei halua häntä suomeen tuomittavaksi. Petteri Orpo hyväksyy ihmiskaupan. Tämä on metoon paikka !
Jos rajalle pyrkii niin pitäisi rajalla antaa Sannalle semmonen selkäsauna ettei koskaan kävele ja heti käännyttää. Lapset voi ottaa huostaan
Ei pitäisi. Kikkelis kokkelis, mitäs läksi.
Ei kaivata takaisin
Murhasivat ja raiskasivat jesidejä ja kurdeja siinä määrin, että hirteen kuuluvat jokaikinen niin urokset ja naaraatkin, sillä ihmisiä he eivät ole.
Tietenkin.tämä aivopesty tappamaan muutama ristitty.
sitten itketään vähän !!! se oli siinä
Paljonko maksaa veronmaksajille elättää 4 lasta ja yks jännämiehen vaimo. Varmaan jotain 50 tonnia vuodessa. Eli ei mitään asiaa pitäisi olla suomeen mutta tämän maan hallitus on täynnä paskoja ihmisiä joten tänne se vielä tulee.
ei haluta ottaa.pysyköön nyt unelmissaanhan lähti.haaveet kaatuu.mikään ei tässä naisessa ole eikä tule olemaan suomalainen.perheelleen suomessakaan ei varmaan olis ku taakka.kärsi kirkkaamaan kruunun saat.olen julma,mut pitkä elämäni opetti,en usko enää hyvyyteen.pahuus oli näil isis taistelijoilla uskonto ja elämäntapa.siiskö olenko paha?
Jotenkin vaikutti epäilyttävältä haastattelussa. Ei osannut / halunnut vastata kysymyksiin. Ihan kuin salailisi jotain.
Iltapäivälehdet näyttää ainakin aloittaneen itkuvirren tämän jihadistin puolesta. Kummallisen rakkaita on vasemmistolaisille nuo jihadistit, kait on jo marssi suunnitteilla? Teltan nyt ainakin pystyttävät keskelle Helsinkiä.
Ei missään nimessä. Lait pitäisi muuttaa siten ettei vihollistaistelijoilla ole takaisin tulemista... vaikka olis suomalainen jne.
Olisiko sitä enää mahdollista sopeuttaa? Pahoin pelkään, että se on liiaksi radikalisoitunut. Nuo lapset ovat viattomia. Ne saisivat kyllä tulla ja sijoittaa hyviin, rakastaviin perheisiin.
Isis koulutti/kouluttaa lapsia jo viisi vuotiaina pään leikkaajiksi, myöhäistä saattaa olla enää rakastavan perheen sopeuttaa länsimaiseen yhteiskuntaan. Kuka edes uskaltaisi ottaa isisn kasvattamaa lasta omaan kotiinsa?
Ei niitäkään. Ei ketään joka on ollut missään tekemisissä sellaisen järjestön kanssa.
Parasta olisi niille lapsille antaa tappava vasaranlyönti otsaan, menetettyjä tapauksia kun muutenkin ovat.
Mutta jos ne lapset ovat pikkuisia, haluan uskoa, että lapset sopeutuvat ja kykenevä muutokseen. Mikäli heillä on rakastavia ja huolehtivia aikuisia ohjaamassa oikeaan suuntaan, lapset voivat pelastua.
En ikinä toivo viattomille lapsille mitään pahaa. Niillä on vielä mahdollisuus, jos nopeasti pääsevät oikeaan ympäristöön, turvaan ja saavat tarvitsemaansa apua.
Takuulla otetaan takaisin, jos ei sopuisasti onnistu, niin parkumalla. Sähköautot jo kunniakujassa.
Ei missään nimessä tänne . Pysykööt siellä ja kuolkoot sinne!!!!