Itsevarmuus vie naiselta jalat alta...
https://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksiartikkelit/a/ef45fd21-4df3-43ee-85e4-2d36490720bd
Eikä kitisijät ole itsevarmoja....
Palstan tuhkamunille tiedoksi
12
58
Vastaukset
- Vihertäjä
Tämä koskee siis nykyisin minuakin :D
- Lihapalvelu
Jos on pakko saada, pitää olla himo antaa.
Nooh ei aina tarvi olla niin kauhean itsevarmakaan, saatikka itseriittoinen ( lähinnä antaa ynseän mielikuvan miehestä itseriittoisuus, yök), mutta ehkäpä olis ihan hyvä taito osata "nauraa vähän itsekin itselleen". Ettei ole maaliman loppu, jos kömmää eikä ole niin verbaalisesti tms. sujuva.
Se mörkö sana, RENTOUS usein meinaa sitä että ei ole pikkutarkka ja pinkona tähtää vaan voittoon, eikä heti ole naama rulalla ja peli menetetty fiilis, jos ei kaikki suju kuin oli suunnitellut. Tai oitis joku huomaa, miten hurmaava sä olet.
Ts. jos joku ei lämpene, niin ei se mitään. No hard feelings, leuka pystyyn ja ei tartte olla heti hirttoköyttä ettimässä.
Ei aina voi eikä tartte voittaa...mutta laniistumalla ei ainakaan voita ikinä.Pitäs vaan oppia kokoamaan itsensä niin, ettei kaikki useatkaan takapakit paina maahan. Tai jos painaa, sieltä pääsee ylös ja nauraa vähän itekin ( mustaa huumoria) itselleen...
Jollakin tapaa hiukan ei väliä, ettei ota liian vakavasti vaikka vakavasti sitten oliskin, kun se oikee osuu eteen. Ja sehän kyllä huomaa sinut ja sun erinomaisuutesi...muut ei sillon enää paina kelkassa mitään, edes ne saadut pakit. :)
No varmaan itsevarma äijä saakin sukat pyörimään naisen jaloissa, jos edellinen suhde on ollut itsestään epävarman ihmisen kanssa.
Mua vaan mietityttää, että luuleekos tuokin nainen saavansa elämäänsä pysyvää hyvää toisesta, jos ei mieti edes, että itsekin voisi olla itsevarmempi? Miksi sen kaiken varmuuden pitäisi tulla ulkopuolelta?
Mulle tulee mieleen, että toi on kuin pakasella housuun kusemista, hetken lämmittää, sit palelee kahta kauheemmin.- kannattaavaroa
Itsevarmuus tuo meetoon.
- Ätmelsson
Itsevarmuus vie jalat alta niin mietitäänpäs sitten mistä sitä itsevarmuutta saa. Mieshän sitä tarttee niin tässä miehille hankinta lista itsevarmuuden saamiseksi. Hanki:
-kapea lantio
-leveät hartiat
-jykevä leuka
-matala ääni
-tuuheat hiukset
-verisuonia pullisteleva jäntevä vartalo
-korkeat poskipäät
-ns warrior mallin kallo
-lyhyt naama. Pitkä naama on yök.
-hyvät hampaat
-isot sukuelimet. Sekä kivekset, että penis
-raha tuo myös itsevarmuutta.
-paljon naiskokemuksia. Onnistuu helpoiten hankkimalla kaiken ylläolevan ensin- Ätmelsson
Ilman itsevarmuutta eli yllä luettelemiani asioita ei naisilta viedä jalkoja alta. Itsevarmaksi ei siis pelkästään tule sillä, että ykskaks päättää alkaa itsevarmaksi. Täytyy olla jotain konkreettista pohjalla. Muuten tulee pakkeja. Kipeitä pakkeja.
Esimerkkinä tässä keksin tarinan miehestä/naisesta joka on unelmoinut vuosikaudet Ferrarista. Hänen päässään sitten yksi aamu naksahtaa niin pahasti, että päättää mennä ostamaan sen. No kaupassa sitten maksaessa laite ilmottaa: ei myynti lupaa. Myyjä naurahtaa vittumaisesti ja läksyttää köyhää ajan tuhlaamisesta: et sä voi tänne tulla kate miinuksella.
Soveltakaa tota tarinaa itsevarmuuteen Niin, tuollainen verbaalinen kynämies on juuri kuvailemasi itsevarman miehen vastakohta:)))))))))))))) Naisen on helpompaa kunnioittaa miestä, jota ei voi pompotella. Ja miestä jota voi kunnioittaa, on juuri sitä, mitä kaikki naiset etsivät.
Ätmelsson kirjoitti:
Ilman itsevarmuutta eli yllä luettelemiani asioita ei naisilta viedä jalkoja alta. Itsevarmaksi ei siis pelkästään tule sillä, että ykskaks päättää alkaa itsevarmaksi. Täytyy olla jotain konkreettista pohjalla. Muuten tulee pakkeja. Kipeitä pakkeja.
Esimerkkinä tässä keksin tarinan miehestä/naisesta joka on unelmoinut vuosikaudet Ferrarista. Hänen päässään sitten yksi aamu naksahtaa niin pahasti, että päättää mennä ostamaan sen. No kaupassa sitten maksaessa laite ilmottaa: ei myynti lupaa. Myyjä naurahtaa vittumaisesti ja läksyttää köyhää ajan tuhlaamisesta: et sä voi tänne tulla kate miinuksella.
Soveltakaa tota tarinaa itsevarmuuteenLohduttaisin itseäni sillä, että itsevarma mies istuisi vankilassa koska oli sekaantunut lapsiin huumepäissään ja myynyt huumeita. Ja sitten vielä tämän itsevarman miehen nainen, kaikki naiset asuisivat hometaloissa.
- ghjkkt
Earrior mallin kalo hehehehiihaahohohoho
- miltäkuulostaa
Fiksu kommentti edellinem
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2714130Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1352365Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822016- 1411501
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!39988Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein133972- 77959
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!336895Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8877J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62810