Kaikki vaaliehdokkaat...

Ovat oman edun tavoittelijoita, valehtelijoita! Ei ole vielä rehellistä vastaan tullut! Eikä tule.Piste.
485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kova hinku tuntuu monella olevan eduskuntaan. Miksiköhän, kun moni edustaja valittaa työn parlamentissa olevan erittäin raskasta ja kuluttavaa, viittaan noihin kaikkien tietämiin uupumisiin. On Toukoa, Jania, Jaria jotka aivan lopahtaneet siellä.

Meidän työpaikalla virisi erittäin vilkas keskustelu siitä, että miten opettaja tai kuka tahansa ehdokas joka virassa/toimessa niin ehtii viikolla kampanjoimaan pitkin Lapin lääniä. Viime viikolla olivat kokoomuksen Tuisku ja Autto pohjoisessa torstain ja perjantain koko päivän . Kuka niiden työt tekee? Opettajien ja koulujen lomat oli ja meni. Nyt ensi tiistaina tulee Kemijärven opettaja Rovaniemen markkinoille keskellä päivää tiistaina vaalipropakandaa suoltamaan . Ovatko nämä palkattomilla virkavapailla, kun eihän kaikki nuorehkot ole eläkeläisiä niin kuin Kärnä.?????

Seurataan niiden tekemisiä, lusmut erottu jo ennen valintaa.

Äänestä
  • Mielestäni eräs Matsukin tuntuu olevan jo valmista kauraa.

    Äänestä

ensin päättävät itsellesä palkan korotukset ym edut. vanhoina ahneina pässeinäkin vielä huutaa sopeutus eläkkeidensä perään, mitään muuta eivät ole aikaan saaneetkaan, kuin leikkauksia kansalaisille. ja lihaviksi omat tilisä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


fanaatikot kirjoitti:

Ovat oman edun tavoittelijoita, valehtelijoita! Ei ole vielä rehellistä vastaan tullut! Eikä tule.Piste.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu