Vaalit tulossa ja apinaa koijataan taas

Tällä kertaa ilmastomuutoksen nimissä, koska SOTE agenda meni vituxx. Suomalaiset ovat ihmekansaa, milloin ulkoistavat raiskauksen ja seuraavaksi alkavat pyörittelemään takaperin paskapalleroita pitkin pihoja, kuin jotkut koppakuoriaiset savanneilla.

Alun pienen pienet muutokset ovat usein molekyyli- ja sähköimpulssitasolla. Kulunut ilmaus perhosen siivenlyönnistä hirmumyrskyksi ei ole tuulesta temmattu. Samalla tavalla perhettä kohtaava lohduton tragedia lopullisena sairautena tai hirvittävänä väkivallantekona on saattanut olla alussansa aivan pieni "merkityksetön ja harmiton" tapahtuma. Mielenmuutoksetkin lähtevät liikkeelle miltei havaitsemattomista vaikuttimista. Nyt alkava suomen hyvinvoinnin alasajo ilmastomuutosvouhotuksen kustannuksella, on jo aika vaarallisella tasolla.

Lähes jokainen kansanedustaja on lähtenyt tähän "ilmastovaaleihin" mukaan ymmärtämättä mitään koko asiasta, sen enempää kuin lehdistö mitä pyörittää "viherkommarit". Väestönkasvu on pääsyy päästöjen kasvuun, joten siitä tulisi puhua aina kun puhutaan ilmastonmuutoksesta. Todellisuudessa samat ihmiset, jotka toitottavat jatkuvasti ilmastonmuutoksesta, toitottavat samaan hengenvetoon Suomen väkiluvun vähenemisestä ja tahtovat kasvattaa Suomen väestöä tänne tehtävin keinotekoisin väestönsiirroin, tehden muualle maailmaan lisää tilaa liikakansoitukselle.

https://www.oikeamedia.com/o1-83000

0

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Petteri Orpo on satusetä

        Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
        Maailman menoa
        93
        3544
      2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

        Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
        Maailman menoa
        56
        2508
      3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

        Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
        Maailman menoa
        15
        2438
      4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

        Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
        Maailman menoa
        64
        2282
      5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

        Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
        Maailman menoa
        16
        2181
      6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

        Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
        Ikävä
        102
        1232
      7. Kaste pelastaa ihmisen

        Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
        Kaste
        567
        1097
      8. Uskon todistus

        Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
        Kaste
        261
        1016
      9. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

        Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
        Luterilaisuus
        400
        1015
      10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

        Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
        Maailman menoa
        142
        979
      Aihe