BB-Nikon ex-muija Sofia lähti ehkä rahapulan takia

kevlarvest

Big Brotherista tutun Niko Nousiaisen haastattelu löytyy Iltalehdessä, jossa hän kertoo että BB-palkinto oli 50 tuhatta euroa, kaikki on mennyt täsmälleen saman verran tällä hetkellä ulosotossa

"Niko oli voiton aikoihin muuttamassa silloisen tyttöystävänsä Sofia Ruusilan (nyk. Belórf) kanssa Helsingin keskustaan, ja nuoripari saikin sisustaa kotia ilman, että täytyi tuijottaa hintalappuja. Lisäksi Nousiainen osti Mersun, ja rahaa paloi myös matkusteluun sekä normaaliin elämiseen."

"Tehtiin Sofian kanssa ensimmäinen yhteinen matkakin silloin, mentiin Jenkkeihin, muistaakseni Miamiin. Lisäksi käytiin ainakin Espanjassa."


Rahat siis loppui, velkakuorma kasvanut, ulosotossa 50 tonttua ja yllätys yllätys Sofia lähti ja löysi sen jälkeen ulkomailta itselleen suomalaisen miljonäärin ja on mm. esitellyt hulppeita asuntojaan

En väitä, että rahapula olisi ollut pääsyynä eroon, mutta kyllä sillä on takuuvarmasti ollut merkittävä osuus tapahtumissa, näin uskallan väittää, varsinkin kun Sofian elämäntyyliä seuraa - hyvin hyvin perso luksukselle.

Lähde:
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/17f2c99e-e15a-4ad8-9ddb-1a5001093053

19

83

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pervopertti

      tyypillinen nainen, ollaan mukana myötä- mutta ei vastoinkäymisissä

    • No voi kauhiaa..

      Tommosten jännänaisten perässä kaikki miehet aina juoksee..

      Ja sitten ulisee..

    • Voittosumman olis voinut käyttää fiksumminkin.. ja nyt velkaantunnu saman verran, kun täytyy elää, sitä leveää elämää.. Nikoa ei käy sääliks, miten kohteli silloista ex-kumppaniiaan, kun tapasi Sohvin.. ja Sohvi läks, kun rahat loppui.

    • Onni.elää.lompakossa

      Sofia halusi luksusta ja helppoa elämää. Uo-velkainen Niko-ätmi ei kyennyt tarjoamaan vaimolleen ylellisyyttä, joten akka pakkasi laukkunsa ja muutti pois.
      Sohvin nykyinen, miljonääri miesystävä, pystyy kustantamaan naikkoselle ylellisen elämän ja sen onnen, jota nirppanokka-akka kaipaa.
      Tässä se on taas todistettu, rahalla saa onnea ja iloa elämään!

      • ihankototta

        Saako?
        Sinun onniko olisi saada joku rahan perässä juokseva akka joksikin aikaa kainaloon?


      • Onni.elää.lompakossa
        ihankototta kirjoitti:

        Saako?
        Sinun onniko olisi saada joku rahan perässä juokseva akka joksikin aikaa kainaloon?

        Ainakin rahalla saa naisia. Mitäs ätmit muuta? Onko persaukisilla tylsää?


      • ihankototta
        Onni.elää.lompakossa kirjoitti:

        Ainakin rahalla saa naisia. Mitäs ätmit muuta? Onko persaukisilla tylsää?

        Ja se on ”onni”?
        Määrä korvaa laadun.


    • Se.on.voi.voi

      Tuskin tuli 50 tonttua puhtaana käteen. Verottaja otti varmasti omansa. Tyhmä Niko ei osannut sitäkään vähää rahaa käyttää viisaasti.

    • Ei kyllä ymmärrä yhtään..


      Miten ihmeessä joku "liikemies" ottais tollasen naisen..


      Luulis tietävän että kyseinen eukko on tautinen escortti..


      :D

      • normisettiä

        Kautta-aikainhan liikemiehet ja muut menestyjät ovat escorteja ylläpitäneet. Ei nuo tyypit mitään uskollista perheenisäainesta ole, jotka kunnonnaista vaimoksi ja lasten äidiksi etsii.

        Sitäpaitsi, mahdolliset taudit hoituu antibiooteilla.


      • normisettiä kirjoitti:

        Kautta-aikainhan liikemiehet ja muut menestyjät ovat escorteja ylläpitäneet. Ei nuo tyypit mitään uskollista perheenisäainesta ole, jotka kunnonnaista vaimoksi ja lasten äidiksi etsii.

        Sitäpaitsi, mahdolliset taudit hoituu antibiooteilla.

        Joo mutta vaimoksi/tyttökaveriksi asti..

        Tuota eukkoahan saa hävetä kun kulkee kadulla.. :D


      • normisettiä
        KonnaKettu kirjoitti:

        Joo mutta vaimoksi/tyttökaveriksi asti..

        Tuota eukkoahan saa hävetä kun kulkee kadulla.. :D

        Kulkihan ne ennen vanhaan oopperoissa ja muissa tilaisuuksissa ihan ylpeänä näyttelemässä escortejaan ilman mitään häpeää.


    • Totuus-

      Hahhaha, miten tyhmä sitä pitää olla että kuluttaa viis kyt tonnia humpuukkiin eli naiseen. Mäkin sain sata kuus kyt tonnia perintöö enkä ole kuluttanut niitä on sata viis kyt tonnia jäljellä. Vamaan sofia lähti kun mieheltä loppus raha ja tuli velkaa, nyt sofia on horoillut maailmalla jossain englannissakin se oli jonkun rikkaan jalkapallomiehen patjana monta kuukautta.

      • syyjaseuraus

        Sulla ei vissiin olis mahdollisuuttakaan rahojas naisiin tuhlata.


    • Hkhkn

      Tai sitten Sofia kyllästy Nikon elättämiseen!

      • laskutikku

        Molemmilla on reilusti ulosotossa maksamatonta velkaa. Ei sillä taloudenpidolla pysty ketään elättämään.


      • jkllöö

        Toivot vaan.


    • Tämä-selvä

      Naiset onkin maksullisia.Heti kun miehen rahat loppuu, nainen lähtee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      120
      1319
    2. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      230
      1087
    3. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      67
      990
    4. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      58
      942
    5. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      66
      916
    6. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      250
      860
    7. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      37
      798
    8. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      70
      775
    9. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      762
    10. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      736
    11. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      58
      700
    12. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      66
      688
    13. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      608
    14. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      117
      565
    15. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      83
      563
    16. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      181
      523
    17. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      504
    18. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      18
      498
    19. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      24
      494
    20. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      12
      487
    Aihe