"värinpoistoaine"

Tietäiskö kukaan onko sellasta hoito ainetta tai shampoota mikä haalistaisi hiusväriä paljon? Kun en haluaisi käyttää värinpoistoainetta koska olen kuullut että se pilaa vaan hiukset.
3504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Et sä mustaa saa kuluttamalla kokonaan pois hiuksistas, mutta inan voi haalistua kun peset hyvin pesevällä shamppoolla, ei siis mitään värjättyjen hiusten tuotteita, vaan esim. normaaleille hiuksille tarkoitulla shampoolla. Eipä tuo ihmettä tee, mutta vähän voi haalistua.

Mä suosittelen parturiin käpöttelemistä ja siellä pyydät tekeen värinposton, taikka vaaleita raitoja joka kerralla vähäsen, niin tulee nätiksi. Kyllähän värinposto ja kaikki vaalennuskäsittelyt hiuksia aina kuluttaa, mutta eipä ne yhen kerran jälkeen siinä mallissa ole et päästä tippuu!

Äänestä

haalistaa vähän, mutta ei poista väriä.

Äänestä

yöksi niin se liottaa värin irti. eikä kuluta hiusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mustapää.. kirjoitti:

Tietäiskö kukaan onko sellasta hoito ainetta tai shampoota mikä haalistaisi hiusväriä paljon? Kun en haluaisi käyttää värinpoistoainetta koska olen kuullut että se pilaa vaan hiukset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu