Alkoholisti isäni pelottaa

Isäni juo alkoholia jatkuvasti , myös arkisin parista kaljasta 2litraan. Kun hän on humalassa, niin hän ärsyyntyy todella nopeasti, esim. kun katsoin hänen kanssaan jääkiekkopeliä eilen, niin kun oma joukkue hävisi, ja sanoin että toinen joukkue ansaitsi voittonsa, niin hän alkoi tukistaa minua. Hänellä on myös tapana alkaa huutamaan täysin turhasta sisaruksilleni. Näin kun hän puhalsi tänä aamuna alkometriin 0.6 HUOM ei ollut juonut aamulla enään. Minulla on myös lemmikki koira, jonka tassut ovat hyvin arat,täynnä haavoja, koska isäni pinna on24/7 todella kireä, ja jos koira jää paikoilleen, hän rupee repimään hihnaa niin, että koirani alkaa vinkua. Koira jopa pelkää lenkille lähtemistä nykyään. Onko omia kokemuksia? Vinkkejä? (Vanhempani ovat myös eron partaalla)

4

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muu.ei.auta

      Pyydä äidiltäsi, että eroaisivat ja mahdollisimman pian. Alkoholismista ei voi parantua eikä päätyä kohtuuteen. Tsemppiä!

    • poliisiilmoitusheti

      Tee poliisi-ilmoitus!
      Tuollaista ei tartte sietää nyky-Suomessa!

      Hoitoon äijä!
      Hyvä että uskallat kertoa asiasta!

    • Anonyymi

      Joo tuolla en ukko heti hoitoon, ei saa sääliä.

    • Anonyymi

      Miten tilanne?
      Oletko tehnyt poliisi-ilmoituksen tai puhunut poliisin kanssa?

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3523
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2154
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1819
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1579
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1538
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      14
      1488
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1257
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1225
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      84
      1155
    Aihe