On huonoja ja parempia aikoja

huomennaherätys

Kyllä mä joskus vielä löydän sen prinssini, ainakin haluan toivoa niin ja onhan tässä vielä elämä aikaa ellei kuolema tule väliin. Jos ei löydy niin sitten on löytymättä. Haluaisin joskus vielä perheenkin ja jos en sellaista saa niin sitten se on tarkoitettu niin. Laitan kaiken elämänkulun varaan siten ei ole mitään paineita saavuttaa elämässä jotakin koska miksi ottaa paineita jostakin mihin ei voi suoranaisesti vaikuttaa.
On tullut aikaisemmin paljon pettymyksiä miesten suhteen mutta niistä on nyt selvitty ja elämä jatkuu, vaikuttaahan se tietenkin jollain tavalla edelleenkin niin, että en luota kovin helposti ja otan selvää paremmin asioista jotta voi olla varmempi.
Toivottavasti tämä kevät ja kesä olisi suosiollinen rakkaudelle ja löytäisin miehen joka on omanlainen oma itsensä,sympaattinen,lämmin ja johon voisi luottaa..tietenkin pitäisi myös minusta sellaisena kun olen.
Voi myös olla ettei sellaisia miehiä olekaan tarkoitettu minulle vaan joillekin muille naisille.

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kevätttä

      samoja ajatuksia....kaikkiin,hyvin moneenkaan asiaan ei voi itse vaikuttaa,on tullut huomattua elämän varrella ja tuntuu,että sellainen,joka saa helposti vaikka lapsia,pitää sitä sitten itsestäänselvyytenä ja luulee,että muilla se on vaan kehtaamisesta kiinni...tms....toivotaan,että mukava mies löytyy :)

      • huomennaherätys

        Kiva että joku edes ymmärtää ja ajattelee samoja ajatuksia(kokemuksia) 😊🙏


    • Myhveröinen

      Minä toivon myös löytäväni tulevan vaimoni. No yksi on mielessäni. Haluaisin kosia häntä ja katsoa mitä tapahtuu. Ehkä voitan kaikki pelkoni vielä.

      • huomennaherätys

        Toivottavasti saat sen yhden🙂👍 Mulla ei oo ketään mut toivon että löytäisin joskus. 🤔


      • Myhveröinen
        huomennaherätys kirjoitti:

        Toivottavasti saat sen yhden🙂👍 Mulla ei oo ketään mut toivon että löytäisin joskus. 🤔

        Nykyisn on todella vaikeaa löytää rakkautta. Itsellenikin kun kelpaa vaan se että kumpikin haluaa olla yhdessä aina. Ajatuskin jostain rakkaudesta mihin ei sitouduta ja missä ei ole lempeyttä saa minut voimaan pahoin. Toivon sinulle onnea myös, että löytäisit omasi.


    • pakkovainluottaa

      Ei, nainen EI ! Et pysty koskaan, ottamaan selvää tarpeeksi, toista ei voi tuntea pelkän faktan perusteella.

    • Vanhemmaltamieheltä

      Aikaa ei ole hukattavaksi.

      • Kirvesvartta

        Silti vanhempi mies nuokkuu päivät päästään palstoilla. Aika huvittavia juttuja.


    • aitoriitta

      Minä toivon ja uskon, että löydät ja saat vielä oman perheenkin😃. Hyvää yötä mies. Taidan mennä nukkumaan. Ei niin hyvä päivä tämä ole ollut.
      Tämän jutun kehityksestä olen tyytyväinen, menee oikean suuntaan.

      • uniinseikailuja

        Vai sellaista onhan se aina terveellistä välillä nukkuakin.
        Toivoisin että nukkuisit levollisesti ja että näkisit hauskoja unia.

        Muista tuulettaa ennen nukkumaan menoa että on happea paljon ilmassa sitten, mukava rentoutua ja hengitellä omiin uniajatuksiin sitten.


    • aitoriitta

      Tulikin parempi mieli vielä ennen nukkumaan menoa. Oli siis ihan omia ongelmia mutta ne selviävät ehkä sittenkin.
      Nukutaan molemmat hyvin. Huomenna on uusi päivä😃

    • usko on mennyt, toivoa ei ole ja rakkaus on valhetta. Siinä kiteytettynä.


      heh, ei vaan tietty toivoa on aina jollain tasolla ainakin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      617
      2340
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      27
      1166
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1128
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      9
      1008
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      92
      916
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      875
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      91
      787
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      731
    10. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      29
      603
    Aihe