koska hän ei olekaan Lapin puolustaja. Hän puolustaa Kataloniaa.
Minä en äänestä Kärnää
Tiedoksi
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ja sinä puolustat tietysti itseäsi, mutta loppupeleissä kaikki äänestävät
Kärnää.
Mikäs mölö sinä olet. Olipa tyhmä kommentti.
Kärnän+Mikko+on+kainuusta+ja+tulevaisuuden+päätöksissään+edelleenkin+vaakakupissa+enemmän+painaa+kainuu+kuin+lappi..äänestäkää+hyvät+ihmiset+syntyperäsiä+lappilaisia+niin+saadaan+100+%+kuuluvuus+lapille
Niinpä, mutta kun Lestavapaita ehdokkaita on vain kovin rajallisesti...
Olen sammaa mieltä. 55 on varma läpimenijä ja lappilainen. Eiku äänestämään kaikki!
Höpönlöpö. Sammaa mieltä vain siitä että kaikki äänestämmään, mutta 55 ei ole numero joka lappuun tulee, soonpokavarma se!
Kärnä se listasi facebook sivullaan asioita mitä hoitaa sitten eduskunnassa. Mitä se hoitaa, kun yhtäkään ääntä ei ole vielä laskettu? Jatkuuko eläkeläisen /työttömän päivät kun ovi eduskuntataloon ei aukea?????? Ei saa ääntäni, menköön sinne Kataloniaan pysyvästi hoitamaan niiden asiaa, kun kokee sen kovin tärkeäksi.
Kaikkien muiden äänet saa joten alkais olla aika laittaa asioita järjestykseen.
No jopas! Sellaista ihmettä ei ole tässä maassa ennen nähtykään, että vain yksi saa kaikkien äänet. Jopas oot hupivekkuli, et itsekään sitä äänestä, kumpahan trollaat. Vitsit vitsinä!
oisko että hoitaa muijia
Keskustapuolue on tällä hetkellä viidentenä kannatusmittauksessa. SDP johtaa, sitten Kokoomus, Perussuomalaiset ja Vihreät ja näyttää siltä että Vasemmistokin livahtaa Keskustapuolueen ohi.
Jo on aikoihin eletty, kiittäkäämme Sipilää.
Aivan oikein, kiittäkäätten Sipilää ja lestoja !!!
Minäkin äänestän Kärnää !!!
Komukat ajaa vielä ohi lestoista.
Eikös kepulla on Lapissakin pari lestaehdoksta?
Eihän kepua kannata äänestää ystävä hyvä!