Älkää menkö halpaan. Nykyiset hallituspuolueet ovat syynä kansan ahdinkoon. Ei kiitos sitä samaa enää!
Ei kepulle, kokoomukselle ja persuille
varoitus
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ainakin ne 140.000 ovat onnellisia nykyhallitukseen. He kun saivat töitä ja toimeentuloa. Laiskat oottaa valmista sohvillaan. Ei siitä mitään tule jos kaikki ruokitaan kotiin tekemättä mitään. Onneksi demari Rinne keksi makaajille töitä. Ne pannaan ulkoiluttamaan ja auttelemaan vanhuksia . Se on aitoa hyvää työtä. Siitä ei voi kieltäytyä tai karenssi koittaa...näin se menee
Maailmantalous kun vetää niin työttömyys laskee. Lisäksi tilastojen tulkinnan muuttaminen vääristää vertailua. Hallitus tietenkin ottaa kunniaa jokaisesta asiasta mistä vain voivat.
Petteri Orpo jatkaa valtiovarainministerinä, mikä takaa sen, että kokoomus pääsee johtamaan verotuksen kokonaisuudistuksen valmistelua. Kokoomuslaiset haluavat siirtää verotuksen painopistettä työn verotuksesta ympäristölle haitallisen kulutuksen verottamiseen.
On meillä valtionvarain ministeri:Ei tiedä mihin valtion varat menee!
Paljonko maksaa "elintasopakolaiset"???!
Tätä on kysytty monta kertaa,puhutaan 3-miljardista vuodessa?
Mikä on totuus,ei ole vielä selvennyt,pitäiskö vaihtaa "laskutaitoinen" tilalle?
Sipilän ja Orpon hallituksen hurraama työllisyyden kasvu on osittain ihan näennäistyöllisyyttä, kun työtunnit ovat muutama viikossa ja sen mukaan siitä saatava palkka niin olematon, että yhteiskunta joutuu verorahoistamme kuitenkin elättämään näitä työllistettyjä.
Sipilän hallitus ajoi niin eriarvoistavaa politiikkaa, että verorahoja ei riittänyt tavalliselle kansalle vaan verorahat jaettiin tukiaisina rikkaille.
Minullekin riittää Sipilän hallituksen ajama politiikka!
Malta oottaa muuan kuukasi. Toverit astuu valtaa. Sit alkaa syntymään pysyviä hyväpalkkaisia työpaikkoja. Sipilä ja Orpo kahteloo kateellisina .
Mikä ahdinko? Suomi on todettu maailman onnellisimmaksi maaksi. Tutkimustietoa. Ja Sipilän hallitus lopetti holtittoman velanoton ja laittoi Suomea kuntoon. Hyvänmakuiset lääkkeet ei aina tehoa, näin totesi muumipappakin.
Ovatko persut muka hallituksessa? Heidäthän potkittiin sieltä pois koska kokoomus ja keskusta eivät halunneet noudattaa jo sovittua politiikkaa maahantunkeutujien suhteen. Vain petturit, siniset, jäivät.
Nykyiset perussuomalaiset ovat joidenkin uusien pikkupuolueiden rinnalla ainoat jotka ajavat suomen etua.
Olivat hallituksessa, aivan niin. Persun turha puristaa enää, kun paska on housussa. Persut ovat pelkkä vastuuton mölinälauma jolla ei ole mitään oikeita ehdotuksia mihinkään kysymykseen. Ja vetoaa mölinälaumoihin. Persujen riveissä on natseja ja rasisteja jotka levittävät propagandaa somessa, Halla-aho kiittää vaikka julkisesti puhuu toista. Näin toimivat aina populistiset diktaattoritkin. Varokaa tähän ansaan astumasta.
Tampereelta kuulumisia, kaikki on ollut temppu työllistämistä.
Kepupersut hallituksessa on horrorvisio!