Rinteen heitto hämmästytti muut: ”Romuttaa koko järjestelmän”
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/277323-antti-rinteen-toihin-ja-akkia-heitto-hammastytti-muut-puolueet-romuttaisi-koko
Taitaa olla demarien puheenjohtajan vaihtoviikot tuloillansa.
Antin reippaat reseptit turvapaikkaturismiin: "Töihin ja äkkiä"
15
75
Vastaukset
- Näinseon
Jos on saanut kielteisen turvapaikkapäätöksen, niin sehän tarkoittaa sitä, että ei tarvitse turvapaikkaa, joten eikun takaisin, vaikka sitten niskapersusotteella jos ei omin jaloin suostu lähtemään. Turhan hyysämiseksi mennyt koko turvapaikkanhakeminen ja järjen käyttö kaikonnut jo aikaasitten, eikä enää "uskalleta" tehdä päätöksiä, mitkä hoituisi ihan pelkällä maalaisjärjellä ja vasemmallakädellä.
- juuri.näin
niinpä
- Paha_kömmähdys
juuri.näin kirjoitti:
niinpä
Kun kielteinen päätös on, mutta sitä ei pysty toteuttamaan mm. Syystä että ei ole luovutussopimusts
niin lienee kansalaisten mielestä parempi että nämä saavat ryöstää ja raiskata, kun muutakaan ei tarvitse tehdä ja ylläpito maksaa yhteiskunnalle kuitenkin. Nämähän jäävät tänne maailman tappion. Miksi Persut ei hoitaneet luovutussopimusts Irakin kanssa kuntoon? Halla-aho kyllä puhuu maahanmuuton ongelmista, mutta ei ratkaisuista jolla tämäkin asia saadaan kuntoon. Tällaisia Persut todellisuudessa ovat. Paha_kömmähdys kirjoitti:
Kun kielteinen päätös on, mutta sitä ei pysty toteuttamaan mm. Syystä että ei ole luovutussopimusts
niin lienee kansalaisten mielestä parempi että nämä saavat ryöstää ja raiskata, kun muutakaan ei tarvitse tehdä ja ylläpito maksaa yhteiskunnalle kuitenkin. Nämähän jäävät tänne maailman tappion. Miksi Persut ei hoitaneet luovutussopimusts Irakin kanssa kuntoon? Halla-aho kyllä puhuu maahanmuuton ongelmista, mutta ei ratkaisuista jolla tämäkin asia saadaan kuntoon. Tällaisia Persut todellisuudessa ovat.Eikö muisti toimi vai onko se valikoiva.Tämän Irakin kanssa tekemättömän luovutussopimuksen on A-M Henrikssonin saamattomuuden tulosta.Muut pohjoismaat tekivät sen aikoinaan yhdessä.Tässä näkee kuin vähän on hyötyä rantaruotsinkielen osaamisesta.Henriksson oli silloin oikeusministeri jonka toimivaltaan sopimuksen teko olisi kuulunut.
- passittomille
Muunmuassa Irakin ja Afrikan vankeinhoitolaitokset kiittävät kansankynttilämme reilua tarjousta. Siellä jaetaan jo yksisuuntaisia matkalippuja.
Pysäytäminen olisi kuulunut sisäministeriön toimivaltaan eli P Orpon. Eli olet paskanjauhaja mamuttaja puolueen tukija edelleenkin.
- turbaaniveto
J.uice Leskisen laulussa: "Kun Allah saapuu kaupunkiin, hän ensin soluttautuu Vihreisiin. Ja pariin demariin, he tunkee päänsä turbaaniin" jne.
- avoimetovet
Mihin töihin? Pakolaisreitin käyttäminen vauraaseen maahan pääsemiseksi ilman todellista vainoa on siis ok hänen mukaansa?
- Tasapainoton-kaveri
Sairaita ajatuksia sairaalta mieheltä..
- SDP.isot.nuhteet
Puoluetta pitäisi nuhdella kunnolla tämmöisestä eturivisä väkisin pitämisestä.
- Feijahagert
Ukkohan kuvittelee jo voittaneensa vaalit ja jakelee hallituspaikkoja. Halla-aho on ainut joka on kunnioittanut demokratian periaatteita.
- RansuPoika
Ajatelkaas kun se möläyttää tämän saman ollessaan Suomen pääministerinä, että tänne voi jäädä töihin vaikka ei saakaan turvapaikkaa!
Montakohan ukkoa on tämän jälkeen rajalla tulossa tänne töihin, riittääköhän 100 000? - muistipettää
Kenen syy oli edelliset pakolaiset, ettei vaan persut ja kok. kesk.Tuli vielä pyytämättä, kun oli luvattu vielä talokin asuttavaksi. Nuoremmasta päästä kaikki meíehet, sen toivossa että saa hyvät oltavat.
- RansuPoika
Miten niin "tuli vielä pyytämättä" ja heti seuraavaksi toteat sen "pyynnön"?! Vähän nyt ajatusta ja loogisuutta näihin kommentteihin!
Kyllä ne tulijat tulivat nimenomaan Sipilän (Pääministerin) lupauksen, joka koettiin lähtömaissa kehotuksena tulla Suomeen. perusteella!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711111
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55539Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä295533Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37531Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489- 49477
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45472