Minkälainen oli paras lyöntisi biljardissa? Oliko lyönti suora vai leikkaus? Montako palloa meni pussiin? Vastauksia vaan tulemaan!
Paras lyöntisi?
3
859
Vastaukset
- Liner
En ole mikään biljardiguru, mutta joskus tullut kavereiden kanssa palloa mäiskittyä...
Kerran vetäisin vahingossa aivan uskomattoman kierrelyönnin. Osuin jotenkin oudosti kiven alareunaan ja se pomppasi pöydän metalliselle reunukselle (joka viettää pöydästä poispäin). Kivi kiersi pitkällä kaarella reunusta pitkin parin pallon ohi ja jatkoi takaisin pöydälle. Lopuksi se tönäisi oman palloni pussiin pöydän toisessa päässä. Meitä oli 3 siinä pöydän ääressä, kaikki katsoivat leuka auki pöytää ja ensimmäiseksi kuuluivat vastapelurin sanat: "Mitä vittua!?"
Kun vielä osaisi tehdä samanlaisia lyöntejä uudestaan, tarkoituksella. :D- .....................
sehän on virhe lyönti!
- jullepoika
..................... kirjoitti:
sehän on virhe lyönti!
perkele vedin 6 promillen jurrissa 9-breikistä kaikki pallot samaan pussiin saatana ja kiviki meni tuimalla alakierteellä vastustajan persreikään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323037Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b2012663Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1161296Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411248- 721146
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3031143Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721101Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin91043Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211035