Naisten ylimielinen asenne miehiä kohtaan.

Masa31v

Tuli käytyä pitkästä aikaa yökerhossa. Olen ihan komea, sosiaaliset taidot ovat myös kohdillaan. Kiinnitin huomiota yökerhossa siihen että naiset ovat tosi ylimielisiä. Kaikki mulle heti asenne, vaikka ylipainoakin löytyy ja siiderikänni päällä. Istuin pöytään, siihen lyöttäytyi 4 naista kysymättä mitään. No istuin siinä hiljaa ja viestittelin kaverille koska hän saapuu baariin. No yksi näistä naisista tokaisi "miksi istut vielä siinä" no tähän kerroin että taisin istua tässä ensiksi, mutta nyt kun teitä ja teidän asennetta katson lähden mielelläni pois. No sain juomat päälleni. Eli olisiko tässä tilanteessa täytynyt alkaa pyytelemään lupaa istua prinsessojen kanssa samassa pöydässä vaan mikä oli ongelma? Ilta sitten jatkui niin että olin tilaamassa taksia kotiin. Kysyin ystävällisesti ihmisiltä onko kukaan lähdössä samaan suuntaan. No joku lauma nuoria naisia sanoi että niillä on jatkot lähes mun naapuris, mennään sinne. Sanoin kohteliaasti että en tule jatkoille, pääsette taksilla silti sinne. No sitten alkoi v*ttuilu, olen kuulemma ylimielinen kusipää ja lopuksi kommenttina että ei me sun kans samaan taksiin tulla. Sanoin että asia on ok, tehkää nii kuin haluatte. Eli oliko se niin kova pettymys naisille kun komea mies ei ollut polvillaan heidän edessä vonkaamassa yöseuraa?
Minun ei ole koskaan tarvinnut ketään vongata ja seksielämäkin on riittävää vaikka poikamies olenkin. Tällaiset miehet ilmeisesti pelottaa "oman arvonsa" tuntevia prinsessoja.

14

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kirjoitustaidot eivät oikein liene kohdillaan, kun koulun opetus kappalejaosta/ lauseiden jäsentämisestä on unhoittunut. Ja moni lause alkaa "No.."
      Ei millään pahalla, puhut varmasti asiaa, mutta tuollainen yhteentungettu teksti on raskasta luettavaa.
      Menestystä naismaailmassa.:)

      • Anonyymi

        Jostain oli pakko päästä kuittaamaan kun latelee liika suoraa asioita?


      • Anonyymi

        " ... liikaa suoraa asioita? " ! Ihan aiheellista näyttäisi olevan. Ja kuka sulle on sanonut, että olet komea? - Nm. Kissan hännän nosto


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jaa. Jos tilasit taksia siitä samasta ravintolasta, niin ensimmäinen tapaus saattoi vaikuttaa toiseen. Olithan jo kerran julkisesti menettänyt kasvosi.

      Ensimmäisessä tapauksessa asia olisi ollut suunnilleen sama, vaikka ne 4 olisivat olleet miehiä. Ei niidenkään välttämättä olisi tarvinnut mitään kysyä. Sillä niin kuin todistettiin, ei sinun mielipiteestäsi tarvinnut välittää. Nainen heitti vaan juomat sinun naamalle, niin sinä lähdit kiltisti pois. Miehet olisi vaan tyytyneet vittuilemaan sinut tiehesi. Joukon johtaja sai taas hieman lisää kunnioitusta. Vastakkaiselle sukupuolelle vittuilemalla saa kunnioitusta yhtä lailla vaikka eri tavalla. Koska ihmine kuitenkin samaistuu oman sukupuolensa edustajaan mieluummin jne jne.

      Niinhän se kuitenkin on, että tietynlaisille ihmisille on vaikea antaa julkisia pakkeja, että hän ei tuntisi itseään kohdellun väärin. Hänen pitää pelastaa kasvonsa yrittämällä häpäistä sinut. Ja osoittaa, ettet minkään arvoinen ollutkaan. Ääriesimerkki tästä on kostoraiskaus. Mutta ei se sukupuolesta ole kiinni. Tyhmille ja sitä myötä huonoitsetuntoisille ei voi olla niin kohtelias, että se heille riittäisi. Sillä se olisi ihan yksisuuntaista nöyristelyä.

      Eli kuten kaikki tietävät, ensimmäisessä kohtauksessa aloittajan olisi pitänyt vastata samalla mitalla (vähintään kataa tuopillinen päähän). Se on ainoa kieli mitä nämä ihmiset ymmärtävät. Kohteliaisuus on heille heikkoutta ja se kannattaa varata sen ansaitseville. Olitpa nainen tai mies.

    • Anonyymi

      Onhan se noloa kun mies antaa pakit mut aika lapanen oot kun annat akkojen hyppii silmille. Olisit kostanu kaatamalla juoman päälle!

      • Anonyymi

        Sen jälkeen olis lentänyt ravintolasta pihalle ja pahimmassa tapauksessa syyte ahdistelusta. Tää on tätä mahtavaa tasa-arvoa. Aloittajalle vinkiksi että lähde Tsekkiin, siellä naiset kunnioittaa itseään ja muita, pitää myös itsestään huolta eikä ole näitä edellämainittuja katkeroituneita siiderinorsuja.


      • Anonyymi

        Samoin niitä itseään tyrkyttäviä löllö maha lerppoja.. Kohta Italiaan, missä miehet tyylikkäitä ja komeita.. Taakse jäävät lököverkkari ja hailakat papat. Ciao!


      • Anonyymi

        Italiassahan se naisten kunnioitus onkin aivan huippuluokkaa, melaa kyllä varmasti saa ja paljon! No kukin taplaa tyylillään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samoin niitä itseään tyrkyttäviä löllö maha lerppoja.. Kohta Italiaan, missä miehet tyylikkäitä ja komeita.. Taakse jäävät lököverkkari ja hailakat papat. Ciao!

        Italialainen mies on perhekeskeinen asuessaan mamman kanssa 35-vuotiaana.

        Suomalainen mies on peräkammarin poika asuessaan äitinsä kanssa 23-vuotiaana.

        Näillä mennään.


    • kyllä sitäkin on tullut koettua, nimittäin ylimielistä asennetta miehiltä, ilman mitään syytä edes...

    • Anonyymi

      mitä älyä on heittää kaljat naamalle, yleensä kenenkään ?? Ala-arvoista käytöstä.

      Itse olen jo vähän vanhempi, - "erehdyin" meneen kaljabaariin !! Ne ei ainakaan mitään tutustumispaikkoja ole, miehillä ainoa syy mennä baariin: on pelkästään kalja humaltuminen. . .
      Ja, - kuinka epäsiistejä on kaljabaarien miehet !!
      Että baarit voi unohtaa varsin hyvin:) En sentään kuitenkaan suuttunut kenellekään, kun kerran baarit nyt todennäköisesti on kaljankittaajille, ihan saavat mun puolesta rauhassa olla.

    • Anonyymi

      "miehillä ainoa syy mennä baariin: on pelkästään kalja humaltuminen. . ."
      " kun kerran baarit nyt todennäköisesti on kaljankittaajille"
      :D :D :D

      Helvetin hyvä havainto!
      Se toinen vaihtoehto lienee seuran saanti, mutta "kummelia" lainatakseni: "tää ois ollu tosi kiva ilta, mutta toi jannu pilas kaiken!"

      :D :D :D

      MIkään ei oo hyvä...

      Pysy kotona!

    • Anonyymi

      naiset nyt on niin nättejä että niihin ei ikä eikä kilot pysty...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      84
      10471
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      135
      8727
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6047
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      60
      4208
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      48
      4195
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      80
      4040
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3699
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      67
      3139
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      7
      3087
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      62
      2922
    Aihe