Tuo dunderfeltti on ihan sekaisin

Oliko se eilen vai toissapäivänä kun se väitti perinteisen miehen olevan shokissa? se oli se misspönttiksen ketju. Nyt se hourupää ratkoo riidat tuosta noin vaan:

https://www.menaiset.fi/artikkeli/suhteet/psykologi-vinkkaa-tehokkaan-kikan-jolla-riita-taltutetaan-hetkessa-loppuilta

”Ja loppuilta meneekin yhteisen rakastelun parissa.”

Ihan varmasti joo, siinä avausoletuksessahan nainen (perinteisenä miehenä oletan sen olevan nainen) tulee rättiväsyneenä kotiin. Sitten se rättiväsymys muka ykskaks tunneraprtoidessa poistuu ja nainen tuleekin kiimaiseksi siinä kun tämä oletettu pari yhdessä siivoaa keittiötä ja sitten se supernainen haluaakin koko loppuillan rakastella. Ihan varmasti joo, on tainnut dunderfeltti jostain jenkkien hörhöoppaasta kopioida tekstejä, hieman muunnellut ja nyt sitten esittää niitä loistoratkaisuna kaikeen.

9

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juu, ihme höpötystä..

      Kyllä se on miehen homma keittiö puunata.

      • Anonyymi

        Sellaista se on pattipään eli batmanin toiminta, mutta niin uunin puhdistamiseen otapa Harpic-semmoinen musta pullo ja koko pullon ruiskutat uunin sisuksiin sitä ja odotat vaikutusta noin 2 viikkoa, sitten vain pyyhit puhtaaksi vaikka vanhalla mainoslehdelleä koko uunin.


      • Anonyymi

        Minäkään en luota Dunderfeltin teoriaan, mutta en tosin Steinerin ja Freudin teorioihinkaan. Erikson on ainoa luotettava nimi psykologiassa.


    • Anonyymi

      misspönttiksen ketju? no hahhah sentään hohhoijaa, mutta niin yleensä ottaen on aika hyväksi todettu tämä uudistus palstoilla, anomalius, tietysti rekkamiehet olisivat halunneet että kaikilla olisi oma kuva, ainoa erohan on se palstoilla.

      jollekin tyttöselle lupasin laittaa oman kuvan ja rekisteröityä, yritin laittaa kuvan anonyymiin palveluun jonkun kuvan itsestäni, mutta epäonnistui se linkki, mutta laitan uudestaan :)

    • Joo. Tätä kyllä piti hetki miettiä. Epäilen ettei se keittiön siivoaminen EDES yhdessä ole parhaita himon nostattajia. Miten ihm...

      Aika taikuri saa mies olla jos tuosta suotilanteesta itsensä nostaa kun kymppituntinen takana.

      Eri juttu jos kotona on jo kaikki tiptop.

      Mutta kyllä minä ainakin ärsyyntyisin vain lisää jos toinen on loikoillut päivän jo siellä ja vielä minua pyydetään luuttutalkoisiin osallistumaan. Ei helv.

    • Anonyymi

      Jos miehet kunnioittais naisia niin riitoja ei tulisi. Jos miehet kuuntelisi naisia niin ei riitoja tulisi. Miesten vika kaikki riidat.

    • Anonyymi

      Normi miehet ei saa naisia eikä seksiä. Taidatte olla rumia

    • Anonyymi

      No meillä ei ole tilannetta jossa töistä tullaan ja astiat tiskaamatta koska tiskataan heti kun ruuat on syöty ja tehty. Minä tiskaan jo siinä samalla kun ruoka valmistuu niitä astioita joita ei tarvii , olis tosi ärsyttävää jos niitä ei heti tiskata ja oonkin sanonut aina vaimolle että heti pitää tiskata.

    • Ja seuraavana päivänä sama toistuu, ja taas rakastellaan onnellisena loppuilta. Ja seuraavana päivänä, ja sitä seuraavana.
      Taas meni viikko ihanan seksin merkeissä eikä tarvinnut edes kotitöitä tehdä.

      Elämä on helppoa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      126
      10798
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      109
      6166
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      154
      5471
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      50
      5342
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      68
      4316
    6. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      110
      4215
    7. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      24
      3787
    8. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3781
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      13
      3456
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      75
      3044
    Aihe