Kiesi muun muassa rinnasti naiset autoihin ja kuvaili naisia kylmiksi otuksiksi, jotka eivät pärjää johtopaikoilla tunteilun takia. Lisäksi hän paljasti tarvitsevansa naista "asioihin, mihin nainen on tarkoitettu, kuten pitämään miestä hyvänä ja olemaan haluttava."
Muistatteko Audi-mies Esko Kiesin?
17
553
Vastaukset
- Anonyymi
Tästä muistin virkistystä:
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2014/11/24/audi-miehen-unelmanainen-kayttaa-korkokenkia-ja-silittaa-miesten-paitoja - Anonyymi
Näitä ihmiskäsityksiä pitäisi vertailla organisaatioittain vai jääkö se vain yksilön tasolle? ;)
- Anonyymi
Eskon puumerkki
- Anonyymi
Kuinka ihmeessä ”kylmät otukset” voivat liikaa tunteilla? Kiesin mielestä siis näiden ”kylmien otusten” pitäisi oikeastaan olla vieläkin kylmempiä.
- Anonyymi
Aivan.
- Anonyymi
Esko oli harvinaisen tyhmä kun tarinoi itseltään työpaikan alta.
- Anonyymi
Audimies puhui täyttä asiaa
Mitä olen lukenut internetin keskustelu palstoilta ja kuullut huoltsikan kahvi pöydissä torni huhuja niin Audeihin vaihdetaan moottori suunnilleen yhtä usein kuin Toyotaan jarru levyjä. Mullakin on meinaan ollut pari Corollaa, Carinaa ja Hiasea eikä koskaan ole ollut sen kummempia ongelmia. Viimeisin Carina on nyt tolla meidän sällillä ajossa ja hän pystyy ihan hyvin yllä pitämään sitä opiskelia budjetilla. Hiasessa oli reilut 650 tkm taulussa mutta tummat pojat maksoivat siitä ihan hyvän hinnan ja auto on varmaan vieläkin jollain perheellä tai virmalla jokapäiväisenä käyttöautona Afrikassa.
- Anonyymi
Peris miksi olet laittanut tuolle ”jorma”-hahmolle kuolleen rata-autoilijan kuvan? Mautonta.
Anonyymi kirjoitti:
Peris miksi olet laittanut tuolle ”jorma”-hahmolle kuolleen rata-autoilijan kuvan? Mautonta.
En nyt sanoisi Jormaa miksikään rata-autoilijaksi sen perusteella että se on ajanut jokkista nuorempana.
Mutta miten ihmeessä peris tähän muka liittyy ja miksi kutsut Jormaa joksikin hahmoksi lainausmerkkien kera? Saati että olisi kuollut? Tuossa se istuu pöydän toisella puolella, hörppii olutta ja harjoittelee Tinderin käyttöä.
Eikun joo, liittyy Jorma perikseen sikäli että hän on ostanut perikseltä nokka-akselin asentoanturin kasipätkä-Volvoon :)- Anonyymi
SUOMI-Make kirjoitti:
En nyt sanoisi Jormaa miksikään rata-autoilijaksi sen perusteella että se on ajanut jokkista nuorempana.
Mutta miten ihmeessä peris tähän muka liittyy ja miksi kutsut Jormaa joksikin hahmoksi lainausmerkkien kera? Saati että olisi kuollut? Tuossa se istuu pöydän toisella puolella, hörppii olutta ja harjoittelee Tinderin käyttöä.
Eikun joo, liittyy Jorma perikseen sikäli että hän on ostanut perikseltä nokka-akselin asentoanturin kasipätkä-Volvoon :)Vitsisi ovat vanhoja ja väsyneitä peris. Miten et itse huomaa sitä?
- Anonyymi
Asiaahan hän puhui. Mies myös haluaa autonsa ja naisensa samalla tavalla eli tuoreena ja vähän käytettynä tai käyttämättömänä.
- Anonyymi
Tiesittekö tuota että jokaiseen uuteen Toyota-merkkiseen autoon pitää tehdä turbo-huolto jo viikon auton käyttöönoton jälkeen?
- Anonyymi
Lotus on Otus eli automerkki sekin.
Esko Kiesin surullinen tarina tunnetaan aina Audin pääkonttorissa asti Ingolstadissa, jossa korkeilla koroilla varustautuneet minarimisut supisevat käytävillä pidellen hyvin hoidetuissa käsissään suklaalattea, minidonitsia ja elämän avainnippua täysin luontevasti.
Mitään Kiesejä ei lähistöllä näy.
(Naurua)- Anonyymi
Valitettavasti. Menneen maailman mies
- Anonyymi
Turkkilainen?
Erdogan tykkää
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006404
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869